Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (50)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ia uite, au si "Fairies And Dragons (jocurile de la Happy Meal - McDonald's)", de care ziceam ca le-am luat de la Mc, dar avem doar 3 din 4. Sunt super jocurile pt copii, ma joc si eu impreuna cu Claudiu.
Floric, chiar nu stiu ce ai clik-ait de ai luat ceva virus, pt ca eu descarcam inainte de pe vechiul site mereu si nu am luat niciodata nimic. Nu ai antivirus, antispyware, sa le dai o scanare?

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Sorina Maria, bebe de Cocufan
Ana Bianca - Pisilika Jucausha, bebe de Pisik06
Ioana si Bogdan bebelusi de Iuca


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

Gigelica, eu le-am facut cu pensula de la trusa de desen a fiimii
De asta a si durat trei luni...+ ca eram graviduta si oboseam repede la statul in picioare

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)


Ne putem baza pe tine cand ne luam apt???

Offf, criza asta, acum am fi avut si noi casutza cu 3 camere, sa aiba si mami cu tati dormitor, sa nu se mai chinuie pe canapea extensibila din sufragerie


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009


SigurNumai sa va ganditi la o tema. Noi am ales asta cu jungla si mamimute pt ca tati a zis sa fie copilul linishtit ca o vede tot timpul pe mami atarnata in copac (maimuta)

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)


O sa avem sigur o tema pana atunci...si te ajut si io la dat cu pensula, ca ai vazut pe burta mea ca am si eu veleitati artistice...


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali

gigelica ce frumos mananca , al meu pana bea 90 ml de lapte te rogi de le o ora



Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)

Poze


Daca l-ati vedea cum face cand vede biberonul...cred ca o sa-l filmez, ca sigur nu realizati ce fomist e...Ieri i-am dat a 2-a oara supa in biberon, 60 ml...si azi am sarit direct la 180 ml...si a baut-o imediat...deci nu o sa am cine stie ce pb cu el...


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

iti vine cand tb sa mergi la nunta:P

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Prima masa de piure de mar a Pitonului...


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009



Super ce mancacios. Imi face mie pofta. Of, dar de cand ii dai mancare (ma rog, treburi copilaresti), ca vad ca manaca nu gluma.

www.infoturism.ro/acorda-puncte/111268/" target="_blank"> Un vot de increde va rog


Poze Raru

Raru, tziparul lui mami



Votat!

Dupa vaccinul de 4 luni (facut pe 24 iulie), pe 27 iulie am inceput diverisficarea, ca asa ne-a recomandat pediatra. O sapt i-am dat doar suc de morcov si suc de mar. Apoi piure de mar copt si suc de morcov, acum i-am bagat si piersica. Si de 3 zile....bea si supa (doar zeama pura)...Le luam pe rand intr-un ritm lent...


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Am citit asa de mult ca nu mai tin minte nimic

Aris este super broscuta ta Si David face baita in cada mare, dar eu ii pun muuuuulta apa si il tin de cap. O sa incerc si aceasta varianta.

Legat de branzica facuta din lapte praf...asa am invatat si eu la cursul de diversificare, ca nu se da lapte de vaca la bebelus de pana 1 an. Branzica se face din lapte praf cu calciu sau lamaie.

Noi toata ziua stam in parc si este atat de bine....Este f bine. Nu se compara cu parcurile din Burcuresti. Acesta este chiar langa un deal (dealul cu cetatea) si are f multa verdeata. Este mic parcul, dar f racoros. Parca intri intr-o alta lume acolo. Ne place.

Va pup pe toate. Ma duc sa pun cateva poze pe picassa sa ne vada si sotul, caci ii este dor de noi.

Aaaaa...LA MULTI ANI ghioceilor de astazi!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Floric, ce vroiai sa descarci, ca-ti descarc eu si pun pe mailul comun.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!



Doar verificam sa vad ce au. Insa nu am reusit ca mi-a aparut fereastra si semnalul de virus. Nu am deschis decat vreo 2 capitole.

www.infoturism.ro/acorda-puncte/111268/" target="_blank"> Un vot de increde va rog


Poze Raru

Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

ati vazut ce vorbareatza sunt azi???????? pai a dormit mutzu meu de la 9 la 5 si dupa aia pana la 9
sunt fresh; si pana acuma s-a jucat singurel pe canapea langa mine cu jucariile lui; am un pui minunat (minunat e si cand maraie toata ziua, nu-i problema)

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 4 luni cu tortulet... si ratuste... si ursuleti...si de toate


Aolica, ce dulce e ratzuskul nostru!!! Face niste mutritze de iti vine sa il musti...


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

[quote]citat din mesajul lui gigelica20

Ma doare burtica... Ce bine a mai fost 1 an de zile fara griji si dureri menstruale...offf, credeam ca sarcina o sa aduca o schimbare in bine, dar vad ca e a 2-a luna si nimic interesant... Mai mult decat atat...cand credeti ca imi vine luna viitoare??? Cine ghiceste???





Offf, Dodo, nu mai alaptez de cand a facut Pitornul 4 luni...adica de 3 saptamani, dar deja mi-a venit de luna trecuta, de pe 20 iulie... Nu ati ghicit cand imi vine luna viitoare??? se baga cineva? Castigati o felie maaare de tiramisu, facut azi

Dodo, scuze ca luna asta nu am mai trimis nimic, dar acum traim din salariul lui tati...pana imi intra mie indemnizatia. Cum prind ceva...imediat va trimitem


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009



He, he...asa se spune ca la nunta fie mireasa fie nasa sunt "rosii' Se pare ca la tine va fi nasa Succes.

www.infoturism.ro/acorda-puncte/111268/" target="_blank"> Un vot de increde va rog


Poze Raru

Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput