Azoospermie - cap 34 -

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_ro spune:

Din cate am inteles la farmacia din Tei si la Sensiblu este 490 ron - 300 ui. Plus ca la Sensiblu, cu card de fidelitate mai obtii 5, 6 sau 7% reducere, in fuctie de tipul cardului, iar daca iei pe data de 20 a lunii reducerea se dubleaza.

Andra, la Help Net cat este pretul? Stiu ca si ei au carduri de fidelitate cu 5%.

Alexia_ada - sotul tau ce fel de tratament urmeaza? Este tot prescris de dr. Matei?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Hop si eu, m-am intors cioara, mai grasa cu 3kh si mai batrana cu un an.
Bytzi, multumesc pt urari. Pen se gaseste numai in strainatate parca.
Copilutzu te pup ca ti-a fost dor de mine, mai ai motz sau la papat pisu de tot?
Nusy dar ce repede ati facut botezul, grabita tare printesica ta si frumoasa foc.
Pisi de tine nu mai stiu nimic
Andra sper ca anul ac vei face marele pas, DOAMNE AJUTA!!
April iar o faci pe ascuns??

Mirela2 pt calitatea gigeilor e f bun naparznicul, 6 capsule /zi, omega 3 cu acid folic si B-ri 3/zi si multi maca 2/zi. Gonalul nu da calitate gigeilor ci numar.

Pupici la toate fetele.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Saluut azoosurioare!!
Iar mi-am bagat nasul pe aici!!
Nu pot sa stau fara voi!!
Asaaaaa ...
Mickilinaaaa bine ai revenit sufletel!!!
Motzul il aaam ... mai rar dar il am..
Auleeoo da ce ma sperie ... ca mi-a cazut masiv parul .. calota .. mai am par de-o baie ...
Sotulacke al matalutza ce face? Cu psoriazisul?? (la scalp ma refer..)
S-a ameliorat???
La mine ... rau!!!Rau...
Ceva retete uleiuri ptr. motul meumai stii ??
Am "bagat " la greu ulei de masline , vitamina A , ulei ricin , clotrimazol unguent, Baneocin ... mai am un pic si imi torn in cap uleiul ramas de la carnatzi prajiti!!!

Aaaa si plec si eu la mare joi si ma intorc sambata noapte ...
Lucrez si nu am reusit sa ma invoiesc decat o tura de noapte.
Buna si aia!!
Decat deloc !!

Hai ca v-am pupat !!!
Si scuze iar de off topic!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Miki, cat ma bucur ca ai bagat nasucul la noi...Mi-a fost dor de tine.La multi ani, leoaico!!!!Si sper sa ne scrii mai des.
Drage azoo, imi pare rau ca nu mai stiu exact care este exact pretul unei fiole de 300 unitati.Noi am dat parca 23 mil si ceva pe 5 fiole, diferenta era fata de farmacia din Tei de un mil si ceva in favoarea noastra.Penul ni l-a dat dr Matei, dar cereti mai multe ace pentru ca intr-o cutie sunt doar 6 si fiola are mai mult.
Nusy, ce face Ingrid?Un pupic special pentru amandoua.
Copilutzu, vacanta placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

mikifata scumpa si sa mai treci pe aici
copilutz,distractie placuta
andra,23mil pe 5 fiole de 300ui?sotul tau face cite 300ui /luna? miki tu te referi doar la pen ca nu exista pe la noi?
sa vorbesc cu dr poate cadem deacord pt puregon ,pen a zis ca-mi da o dragutza de pe forum,care o pup ,ace mai am ramase de pe la gonal, habar nu am cum arata si ce-mi trebuie dar ma voi descurca eu...
pisix,april?????
va pup pe toate azoogirls



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Fetelor nu mai plec nicaieri, sunt aici pe baricade
Andra multumesc pt urare.
Bytzi, da la pen in general m-am referit.
Copilutz un ulei super tare este ADEN P www.naturaplant.ro/produse/705/Ulei_Aden-P" target="_blank">acesta si se gaseste in plafare. Dai cu el numai pe pielea capului si nu tb sa te speli imediat. Este un ulei f fin cu extract de plante care nu lasa parul uleios. Asta am citit pe net despre el, nu l-am testat inca dar intentionez sa-l iau si eu sotului cat mai curand. Am citit ca face minuni Ai grija cu alimentatia, fara prajeli, sa nu mai papi porc/carnati/salamuri grase, oua mai putine, fara acrituri si sucuri artificiale. Sa iei Omega 3 mereu.
Inca ceva, memoria mea de elefantel a retinut ca ai VSH mare, psoriazisul poate fi declansat de o infectie in organism si deci tb sa o rezolvi si sunt sigura ca ai si euzonofilele proaste.
Pupicei si multa sanatate.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neatza fetelor

miki merci de informatii, sincer nu stiu daca ar vrea sa mai inghita si alte medicamente, incercam si cu puregon luna asta, apoi mai vedem ce si cum.

rezerva are, ca inhibina b a iesit bine.

legat de pret, la Help net am dat sambata pe o fiola cu 300 ui am platit 465 lei.

am sunat ieri la farmacia Tei si pica mai bine gonalul de 75 ui, respectiv este 80 lei, iar puregonul de 75 ui este 110 lei.

sotul meu trebuie sa faca timp de o luna in fiecare zi 75ui.

vedem rezultatul dupa o luna, sper sa fie ok si sa putem incepe protocolul fiv.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_ro spune:

buna,

mirela, si noi suntem in aceeasi situatie, cu acelasi tratament si aceeasi doza. am inceput recent si dupa o luna ramane sa vedem.
sa dea Domnul sa fie bine la toate. si sa apara rezultatele dorite si mult asteptate.

fetele, intrebati la Sensiblu cu insistenta de toate reducerile pe care le au si solicitati si pen-ul gratuit. se poate. dar, probabil depinde peste cine dai.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

se vade ca a-ti mai venit din vacanta mai cotofanelor,miki acel ulei e bun si pt matreata?pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

alina e scump la sensiblu, eu am luat aseara de la farmacia Tei gonal f cu 80 lei fiola de 75ui si spermotrend cu 140 lei.

Mergi la inceput