Burtici fericite de septembrie-octombrie (159)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anco spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Auzi, Anco tu razi cu mine?! sau de naivitatea mea vis a vis de faptul ca sper sa-mi inlocuiasca produsul? sa stii ca-s rea de gura, daca ma simt pacalita..si de nu mi-or inlocui podometrul, macar ma racoresc putin!!
si apoi, ma bag in carrefour sa mai iau niste scutece din acelea de finet..ca tot ati zis voi ca este ok oferta

edit: hai ca a venit barbatu' si ne ducem peste ei...wish me luck!
o sa mai intru diseara!
va pup!
Raluca ma gandesc la tine si iti doresc sa fie totul bine!
Dana 33s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi




te sustin si vin cu tine daca vrei ca si eu sunt rea de gura

anco 35+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecsxa0208 spune:

MOana,mersi de info,cred ca raman si eu la cel de la Chicco,zilele astea il si achizitionez.
Ellenutza,nu am reusit sa intru pe linkul dat de tine,dar vad ca tu ai luat din acela pt microunde,eu l-am testat pe cel electric pt 6 biberoane,si nu am testat ce-i drept cu bibe de la Avent,ci cu unul de la Baby nova cred,si cu un bibe de la Chicco de vreo 330 ml care nu incapea,era prea inalt.Cele de la Avent s-ar putea sa mearga.
Santorini,mersi ca m-ai linistit cu salteluta,ma si vedeam cautand alta ,si la asta de-abia m-am hotarat dupa indelungi deliberari.Inca o problema:patutul asta are 3 laterale intregi,si un singur grilaj,si nu stiu cum o sa-i pun aparatori sau daca o sa-i pun.Am luat aparatori de la Ikea,dar sunt cu snurulete si nu am de ce sa le prind.Tu ii pui aparatori?Am vazut in poza de pe site ceva aparatori, dar nu imi dau seama cum sunt fixate.
Monique,superba fetita ta
Monica,ce bine ca mai sta bb in burtik!Chiar daca doamne fereste nu ar mai avea conditii bune,tot rezista el acolo si e mai bine decat sa iasa prea repede,macar sa implineasca 37 sapt.Tinem pumnii sa iasa analizele bine

Mie nici nu mi-a recomandat drul analiza aceea pt streptococ,am facut cultura din col si a iesit ok,oricum nu ma stresez pt ca nasc prin cezariana.

37 sapt+ cu Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Mesaj de la Ralu:

"Sunt pe drum spre spital. Mai dau vesti dupa control si monitorizare"

Asa ca...

Ralu

si Doamne ajuta sa fie totul bine!!!



31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

raluk !

mi-a placut tare afirmatia ta cu privire la liste....daca ma analizez si sunt sincera...am facut multe lucruri ca sa am senzatia ca am si eu ceva sub control..dar pana acum nu am constientizat asta...

acum tocmai ce am ridicat de la croitoreasca lenjeriile de pat si le-am pus la spalat! am impresia ca daca nu fac eu acum asta sotul sau altcineva nu se va descurca sau nu o va face cum trebuie!
da saltea tot nu am luat....
cred ca ma duc si eu in carrefour ca prea il laudati..si pt saltea si pt scutece, ati mai zis voi ceva dar am uitat ce e de gasit acolo...
painea mea e la dospit si ma gandesc cu groaza ca tre sa dau drumu la cuptor

monica inteleg ca esti inca in standby, bravo! sper sa iti iasa ok analizele!

38+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Monique si eu am admirat fetita ta. E super scumpa. Multumim de bonus.

Ralu hai curaj ca totul va fi bine si cine stie...poate pana maine te si trezesti cu bebele in brate.

Eu ma intind nitel in pat ca nu se mai opreste bebele meu din dat din picioare.

Cat despre secretii, mie nu mi-a facut analize din astea decat la inceputul sarcinii. Dat fiind ca o sa nasc prin cezariana mie nu mi-a mai umblat la dansa de la 12 sapt si nici nu o sa imi mai faca acum. Sper sa nu fie nik in neregula.


Monica 30+ in curand mami de Rares Stefan/Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Bancuri:
Sot si sotie la poarta Raiului. Sf. Petru le repartizeaza un bungalow pe o plaja insorita, langa o mare albastra, intr-o clima perfecta: - Aveti teren de golf si tenis, piscina, si daca va e foame si n-aveti chef sa gatiti, puteti merge la oricare din barurile din apropiere. Totul e gratis. Sotul catre sotie: - Ai vazut?... Daca nu erai tu cu tarātele tale, cu antioxidantii si fulgii de ovaz si fibrele vegetale... puteam ajunge aici inca de acum 10 ani!

Merge un schelet la medic.
Medicul: Acuma se vine?

Un terorist intra intr-un pet-shop la parterul unui zgarie nori si striga:
- Am o bomba, in 30 de secunde sa fiti toti afara!
Din fundul magazinului o broasca testoasa:
- Ce bulangiu esti, bah!


Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 36+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Monica ce bine ca mai sta bebele la caldurica! Multa bafta!

alecsxa0208 eu am tot analizat chestia cu aparatorile si la inceput clar nu ii pun pt ca se zice sa nu ii pui nimic in patut, sa nu existe pericol de sufocare. Dar cred ca nici pe urma, am mai vorbit cu alte mamici si au zis ca nu e chiar cazul. Eventual o sa ii pun doar pe partea cu grilajul, ca acolo ai cum sa le legi, dar in rest nu ii pun.

Cristina_Ana poate o sa aiba vaccinul in spital sau fetita o sa fie tot cu Rh negativ. Daca nu pana in Bulgaria sunt cateva ore, ajunge sotul tau!

Ralumulta bafta si bebel sanatos daca se hotaraste sa iasa azi

Eu o sa plec in oras la o intalnire cu o prietena! Va pup!


37+ cu

nazdravanul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

monica uite ce-mi scrie mie la saptamana www.babycentre.co.uk/pregnancy/fetaldevelopment/34weeks/" target="_blank">34. deci, don't worry about the lungs la 36 de sp. dar oricum, foarte bine ca nu e totul batut in cuie. succes la analize.

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Croco pai una din chestiile laudate e husa/lenjeria pe pat, la 9,5 lei si care e buna si pentru saltelutza de 120/60 si pentru pentru cea 115/55, ca e cu elastic, dar tu deja ai luat lenjeriile, asa ca.....

Eu la capitolul saltea am luat ce as fi luat si pentru mine, indiferent cat am citit ca e 'mai cu mot sau mai fara mot".
Pai salteaua aia de cocos pentru mine e ca si cum as dormi direct pe un lemn, ceva mai tare eu nu am vazut in viata mea. Si am zis ca daca eu n-as putea sa ma odihnesc comod, nici bebelina, indiferent ce coloana fragila are la inceput, nu se va putea odihni linistita pe ceva atat de tare.
Asa ca nu m-am uitat din ce e facuta, ci am ales-o dupa cum am simtit-o la pipait, sa fie cat mai comoda si mai usurica, mai ales ca avand pat travel si dorind sa-mi mai scot vara copila sa doarma si la aer, cu patut cu tot, am zis sa iau ceva usor transportabil si comod in orice imprejurare.

Dar vei gasi si multe alte lucruri utile, asta daca ti-ai facut temele.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ralu, deci pana la urma nasti azi!!!!
Nu stiu ce au agitatele mele, dar nu vor sa mearga, asa ca iti urez inca o data nastere usoara si bebe perfect!



Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 36+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput