Burtici fericite de septembrie-octombrie (159)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anco spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Acum daca tot am lipsit, trebuie sa eliberez tastanita din mine

Din categoria "vreau un loc de dat cu capul:" mi-am cumparat sambata un podometru(sa masoare nr de pasi, calorii pierdute si alte chestii) care are si radio..firma este no name (achizitionat de la hervis), desi am dat 70 ron pe el (pentru mine, intra la categoria moft, dar am zis ca daca merg in parc ar fi util..mai ales ca are radio).
Bineinteles ca nu ne-a fost data garantie si nici nu l-am incercat acolo, ca trebuia sa-i achizitionam baterii...eee, si bineinteles ca merge ca , adica podometrul din 100 pasi inregistreaza vreo 20, iar radioul nu functioneaza decat daca stai nemiscat..deci, astazi ma duc peste ei!! noroc ca mai am chitanta si cutia! nu stiu daca voi rezolva ceva (cumpar alt produs..ceva..dar nu ma pot impaca cu ideea ca am aruncat in vant 7o ron)...poate s-or speria de o gravida furioasa! si vor zice "sigur, doamna, pentru stresul psihic pe care vi l-am provocat, da-ti-ne voie sa va oferim aceasta minunata pereche de adidasi pentru alergat..si bineinteles un podometru functionabil!" ha ha..rad singura aici

Dana 33s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi




nu te supara dar tre sa

anco 35+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Monique, multumesc frumos pt sfaturi. Eu am facut niste perfuzii mai la inceputul sarcinii cand incepuse sa imi fie rau. Am facut 5 zile consecutiv. Pe moment imi era putin mai bine dar nu mi-au trecut greturile de tot nici atunci. In consecinta, e prea mare bataia de cap. Plus branula in mana care e foarte incomoda... si care se mai si infunda cateodata... De-acum nu mai e chiar atat de mult si sper sa scap de greturi. Doamne ajuta sa fiu tare si sa mai rezist doua luni asa.

Monica 30+ in curand mami de Rares Stefan/Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Auzi, Anco tu razi cu mine?! sau de naivitatea mea vis a vis de faptul ca sper sa-mi inlocuiasca produsul? sa stii ca-s rea de gura, daca ma simt pacalita..si de nu mi-or inlocui podometrul, macar ma racoresc putin!!
si apoi, ma bag in carrefour sa mai iau niste scutece din acelea de finet..ca tot ati zis voi ca este ok oferta

edit: hai ca a venit barbatu' si ne ducem peste ei...wish me luck!
o sa mai intru diseara!
va pup!
Raluca ma gandesc la tine si iti doresc sa fie totul bine!
Dana 33s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Oana, la mine a fost destul de neplacuta recoltarea..e zona neatinsa de muuuulte luni, dar nu ceva insuportabil. Mai greu a fost sa ma urc si sa ma cobor de pe masa.

Intreba cineva de compensarea de 15%, eu am facut cerere si am primit de la serviciu. Daca pot ajuta cu ceva, va rog sa-mi spuneti.

Monica, Raluca, Bia, va tin pumnii sa fie cum va doriti voi!

Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ufff, curg apele de pe mine, pana acum am calcat (asa, cam jumatate de hainute) si am constatat ca fetita mea frumoasa o sa aiba cam 90% hainute bleu (de la Andrei, evident ). Acum asta e, i-am mai luat eu si cateva de fetita, dar nu are rost sa dauprea multi bani daca tot le am pe astea de la fratior!
Referitor la vaccin, va multumesc fetelor pentru sfaturi, dar la farmaciile 2na si Academiei am incercat si eu, ca stiam ca ei au de toate, si acum nu au. Mi-au zis ca toate mamicile sunt disperate, dar ei spera sa se reia importurile curand. In Bulgaria chiar nu am cum sa ajung, dar mai stii, ce-ar fi sa trag o fuga cu sotul in week-end pana la Nisipurile de aur, ca acum am motiv! Acuma serios vorbind, daca ma apuca nasterea prea devreme, am timp 3 zile sa caut vaccinul asta, ca se face in interval de 72 ore, si vad eu atunci unde il trimit pe sot dupa el. Si in Bulgaria, daca e nevoie, ca la cum conduce, in cateva ore e inapoi!
Raluk, aia cu facut copil cu un alt barbat sa stii ca nu e gluma. Barbati gasesti pe toate drumurile, dupa mine copiii sunt cei mai importanti! Dar cum ar fi ca prima intrebare cand cunosc un barbat sa fie: Mai gigel, ce Rh ai? Aaaaa, pozitiv? Sorry, nu prezinti interes, next!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 36+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Auzi, Anco tu razi cu mine?! sau de naivitatea mea vis a vis de faptul ca sper sa-mi inlocuiasca produsul? sa stii ca-s rea de gura, daca ma simt pacalita..si de nu mi-or inlocui podometrul, macar ma racoresc putin!!
si apoi, ma bag in carrefour sa mai iau niste scutece din acelea de finet..ca tot ati zis voi ca este ok oferta

edit: hai ca a venit barbatu' si ne ducem peste ei...wish me luck!
o sa mai intru diseara!
va pup!
Raluca ma gandesc la tine si iti doresc sa fie totul bine!
Dana 33s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi


Tin pumnii sa fie bine. Sa incerci sa nu te enervezi prea tare si sa vii cu un produs perfect functionabil inapoi.

Monica 30+ in curand mami de Rares Stefan/Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Dar cum ar fi ca prima intrebare cand cunosc un barbat sa fie: Mai gigel, ce Rh ai? Aaaaa, pozitiv? Sorry, nu prezinti interes, next!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 36+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Super tare ideea. Poate e o noua formula de agatat.

Eu zic ca bebelina nu se va supara ca o sa aiba mai multe hainute bleu. Atata timp cat va primi atentia si dragostea de care are nevoie sunt sigura ca va fi cea mai bucuroasa.

Monica 30+ in curand mami de Rares Stefan/Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Si eu tot la ceza sper, deci n-ar fi asa nevoie de analiza.
La mine zona chiar nu e virgina, am inca o viata sexuala activa si fara probleme, dar mi-e sa nu stric ceva pe acolo, cautandu-ma de streptococi, poate dau in altele...

Si aici doctorul, stiindu-mi splendoarea de creier, mi-a recomandat fix asa: "daca ai chef sa faci, fa".
Deci am recomandarea medicului, dar inca n-am binecuvantarea mea pe deplin.......
Mai cuget, poate iau o decizie la final de saptamana 37, cand e deadline-ul.....

Multumesc mult!

Si apropo de medici, eu ma caut pe la medici de prin 2000 si am trecut prin multe maini iscusite, dar n-am vazut unul care sa priveasca mai mult de 3 minute in analizele mele si sa-mi faca un istoric, asa cum le faceam eu lor. Pai ma duceam la ei cu grafice de la Adam si Eva, cu cat dureaza ciclu, cand am ovulat pe ultimii anii, toate uzualele, toate hormonalele, le turuiam ca la scoala si mai ca nu le faceam si scheme, de se mirau oamenii ce mai vreau in plus de la ei. Desigur, vroiam o minune medicala, ca eram sanatoasa tun, dar Dumnezeu nu ma lasa grea.
Si pana nu s-a hotarat Dumnezeu sa-mi dea o copila, fara niciun medicament si fara niciun tratament si fara niciun medic, nu am reusit eu nimic, indiferent in cate carti am cautat raspunsul si pe la cati medici. Dar macar asa am invatat si singura cand am nevoie de o aspirina si cand nu, iar la medic ma duc sa ma verific, daca am gandit-o bine.......

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Dana succes la hervis, sa rezolvi totul sa te si racoresti

Monique m-am gandit eu ca-i mioritic ca al meu . Dar stiam ca este si o rasa maghiara asemanatoare, doar cu franjurii mai bine conturati si n-am vrut sa gresesc . Mi-a placut mult cum ai zis, ca bebeii au nevoie doar de dragoste, papi si caldura. Asa zice si Lucia tot timpul. Si chiar si in pozele Iulikai eu il vad pe bebicul frumos doar sub un prosopel pe pieptul mamei. Deci sunt si eu de parere ca listele astea le facem de distractie si plictiseala si din dorinta de a avea ceva sub control (ca altfel eu am impresia ca o iau razna, daca nu am liste ). Dar nu trebuie sa ajunga un stres .

Fetelor, cu toata rusinea va voi spune ceva, sper sa nu se supere Moni pe mine ca dau din casa . Dar scumpa de ea, in valtoarea asta a emotiilor, cand ar trebui eu s-o incurajez, m-a abordat pe mess sa ma imbarbateze, sa-i promit ca voi fi cuminte, ca nu ma voi emotiona prea tare, ca am grija de bebe, etc. Pe mine m-a dat gata, asa ca nu m-am putut abtine si am vrut sa va spun si voua ce fiinta extraordinara avem la noi in odisee

Moni te asteptam deseara cu vesti bune

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Hellou fetili'

Nu stau azi,am intrat doar sa las si eu niste agitate pentru Raluca_u
Hai Raluca !!
Nastere usoara si bebitz sanatos !

Multumim pt aprecierile la adresa domnisoarei Lara
Retrieverii intr-adevar arata demential insa celor care isi doresc le-as sugera sa se gandeasca de doua ori inainte pt ca desi nu par,sunt destul de dificili ca temperament si cer o responsabilitate uriasa.Nu mai vorbesc de faza cu tonele de par lasate zilnic...masina mea pana acu o luna era plina de par,imi era imposibil sa-l dau jos pt ca oricum the next day era la loc.
Noi ne-am lovit de multe cu Lara si as putea povesti tone din experienta cu ea,insa nu vreau sa va plictisesc...sper ca pe viitor sa ne putem muta la casa si sa pot sa-i ofer mai mult spatiu pt ca ea e genul mai agitat si are nevoie sa alerge zilnic foarte mult.

Maine dimi merg la control,sper sa aflu si eu vesti bune ca Selen pe care deja o invidiez

Dana si eu trec printr-o perioada asemanatoare,nu esti singura se pare.Si Lucia parca zicea pe la 34 sapt ca a inceput sa constientizeze si tot asa cu vorbitul cu bebe.Baga tare si petrece cat mai mult timp cu burtica,sunt momente pretioase si unice care nu se mai intorc

Gata,v-am lasat.O dupa-amiaza placuta

Mihaela 37+ cu baby Joshua

Mergi la inceput