Burtici fericite de septembrie-octombrie (157)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

deci ma apuca invidia cand va vad cat sunteti de frumoase...eu vreau sa ma impusc..inseamna ca nu mai am nici o sansa...eu din orice colt as fi privita sunt URATAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA



cami da-ti doua palme sa-ti revii...cum adik urata??????????????? cum sunt la voi in zona oglinzile? ca eu cred ca a ta de acasa e stricata!

MangaGirl :-) 33+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Claucia o frumusete de mamica
Monica sigur 64/110 ca l-am masurat de 3 ori si nu ne-a venit a crede.Si intra fix in patut dar cred ca se vede asta si in poza.Asta e Bertoni Trend...Poate al tau o avea alta dimensiune Vreau sa zic ca e crima si pedeapsa la montat ca noi n-am avut instructiuni decat niste descrieri in bulgara Dar poate voi sunteti mai norocosi...Good luck inginerului

37s+ 6z cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

camy...toate mamicile sunt frumoase..zau nu zice asa..
spune-mi te rog cum stati cu banii pt operatie? s-au strans?

38+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Am auzit ca avem o urata printre noi si am vrut sa ma sperii si io...Da zau ca n-am gasit-o printre pozele lui Camy! Fata draga de ce m-ai pacalit???Io chiar te crezusem!

37s+ 6z cu floricica RAISA MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui crocodana

camy...toate mamicile sunt frumoase..zau nu zice asa..
spune-mi te rog cum stati cu banii pt operatie? s-au strans?

38+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea



tare aproape esti de termen croco (icon cu mancatul unghiilor)

MangaGirl :-) 33+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Am vazut si eu poze cu fete frumoase si burtici super...si patut dragutz...cam asa va fi si al nostru, combinat natur cu alb...dar vine doar peste o saptamina..sper sa ne descurcam cu montatul lui. Din pacate si al nostru are niste dimensiuni super aiurea...112x 60..asa ca am fost nevoiti sa luam si salteaua de la firma care ne aduce patul... nu va spun la ce pret! Sper doar sa se merite...

Am vazut ca iar povestiti despre "scoruri" ..la noi la cj e mai simplu, avem doua clinici de stat si doua private...una din ele nu are sala de operatie si incubator...deci daca sunt probleme ajungi la una din cele de stat...cealalta e noua si moderna dar din pct meu de vedere preturile sunt mai mult decit exagerate. Si eu cred ca pentru 4-5 zile in spital....rezist la stat si mai bine fac altceva cu banii aia pentru bebe. Am multe amice care au nascut la noua clinica privata si au fost mirate ca nu imi doresc sa nasc si eu acolo. Eu inca mai sunt revoltata ca de atitia ani (12) cotizez la stat...si nu am beneficiat never ever de ceva gratuit apropos de serviciile de sanatate! Macar sa nasc la stat la citi bani am dat pina acum CAS-ului!

Am vrut sa va intreb ...voi spalati doar body-urile sau toate hainele lui bebe? ca eu am ceva salopete grosute de iesit afara care nu vor veni direct pe piele si nu stiu ce sa fac...le spal sau nu? oricum doar saptamina viitoare ma apuc de spalat...

32+ cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

katerynna, nu stiu cum se numeste, noi l-am luat de la stand de la ei anul trecut si e identic si la fel "numai ca..." e cu galben in loc de albastru. Banuiesc ca si al tau se leagana. Si injineru meu s-a chinuit nu stiu cate ore sa-l monteze anu trecut, tot asa fara instructiuni ca noi luandu-l pe cel expus nu avea de nici unele... dar per ansamblu imi place mult patutul. Iar saltea de infasat si eu am la fel tot galbena si aia

claucia, io nu ma mai joc esti prea slaba si frumoasa si creatza si... gata, plec.

Apar mai pe seara ca am niste drumuri de facut, sa nu ma dati disparuta



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 35+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Iulika eu sunt in recuperari si acum am vazut pozele cu bebe Bruce, care este un superb. Si pe deasupra si grasunel. Se vede de ce aveai burtica asa de mare.

Sa stii ca te invidiez. Abia astept sa imi tin si eu copila in brate.

36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Buna, am ajuns si eu de la control. Totul e ok, bbelina are aproximativ 2,300 kg da cu picioarele de nu se mai poate si e frumoasa ca ma-sa.
Urmatoarea vizita pe 3 sept.
Nu stiu de ce dar sunt setata ca vreau fata Balanta, dati-mi una peste cap ca nu stiu ce am cu Fecioarele.Din cauza asta nici nu ma gandesc sa nasc pana pe 23 septembrie! Am pitici pe creier.
Mi-a dat sa repet analizele pentru ca mi-au iesit multe globule albe. Eu acum 2 saptamani am avut abcesul ala la dinte, dar si asa mi-a spus ca sunt cam multe. Alte infectii nu am, a mai patit vreuna din voi asa ceva?
Va pup.

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

N-am putu sa dorm, m-am foit ca o foca esuata si de pomana!

Multumesc tuturor de raspunsuri si de informatii, parca incep sa ma mai linistesc in legatura cu banii si cu cumparaturile. Ce m-as face eu fara voi!

Biberoane am luat si eu de la Avent, asa intelesesem ca sunt cele mai bune, acum cu DD inainte, ca nu mai iau altele.

Pompa de san nu mi-am luat inca pentru ca am zis sa nu dau banii de pomana si poate nu am nevoie de ea. Totusi, eu as opta pentru cea electrica de la PrimiiPasi e muuuuult mai ieftina decat celelalte si nu pot crede ca alea fac si ceva in plus.

Saltea nu am cumparat inca, nu stiu ce mama naibii astept, de fapt momentan nu mai am bani, dar din ce tot citesc pe aici cred ca ar fi bine sa desfac patutul si sa il masor clar sa nu ma trezesc ca iau de pomana - eu am patut pliabil...sa vedem.

Am cumparat si eu astazi aleze din alea de la Happy, betisoare de urechi, servetele de la Pampers, sampon/gel dus de la Nivea si inca 4 body-uri marimea 54 de la Carrefour, au astia niste preturi de nu te poti abtine! Acum parca imi pare rau ca nu am luat si eu un pachet din ala de pampersi de la Happy marimea cea mai mica, nu am stiu daca sunt buni de ceva, ca eu am de la Pampers marimea 2, si tare mi-e ca matza mea o sa fie mai mica de 3kile!

Cat despre poze, nici nu vreau sa ma discut, ca daca ar fi sa ma iau dupa ce am vazut pe aici mi-as pune o patura in cap si nu as mai iesi la lumina zilei.

Hai ca m-am intins ca o placinta, dar voi nu va suparati pe mine, nu?

----------------------------------------------
Alexandra 33+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput