Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (171)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns julax spune:

La multi ani,Andrei!!!Babymom,e foarte bine ca ai rezolvat problema pe cale homeopata,noi stam intr-un oras mic,nu am auzit sa fie vreun medic homeopat,m-as multumi si cu unul alopat,dar care sa nu dea prea usor antibioticMa deranjeaza sa iau eu decizia de a-i da sau nu antibiotic.Azi am fost cu Ioana la pediatru,i-a pus diagnosticul de rinofaringita si diaree ceva cu p...,ne-a dat augumentin,furazolidon ,carbonat de calciu si albatru de metil.cand l-am intrebat daca chiar e cazul de antibiotic,a zis ca ar fi mai bine sa ii dau,ca nu prea a luat("Daca ati sti ca sunt copii care iau asa des?..."la care i-am spus ca nu vreau sa compar copilul ,iar daca e sa o fac vreau sa fie printre cei care nu a luat antibiotic pana la 2-3 ani(am iesit din schema,dar ca idee)Of!I-am spus ca poate ar fi mai bien sa fac un exudat mai intai(ceea ce am si facut),a zis ca pot face si sa-i dau dupa antibioticul,ca oricum s-ar putea sa nu iasa nimic ,dar totusi sa fie infectie.Si eu ce sa fac?Deocamdata nu i-am dat antibioticul,mergem in continuare panadol alternativ cu nurofen,furazolidon ,calciu carbonic si tantum verde.Astept pana joi,sper sa fie totul bine.Asa m-as bucura sa scapam fara antibiotic...
Sa mai zic uina,merg si la medicul de familie,il intreb si pe el daca e musai antibiotic si zice ca da,preventiv,caci daca doamne fereste se intampla ceva si nu a dat antibiotic intra ei la puricat.So,zona frumoasa,ear curat,de munte,dar medici...nu pe gustul meu.
Vali,v-am vazut si eu in poze,nasul mic si frumos!
ma uit la poze,ca imi plac,dar nu apuc sa comentez...
Era sa uit ce era mai important:
Monica,sunt alaturi de voi,am si eu emotii,dar pozitive,o sa fie bine,astept sa primim vesti buneIulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna fetele!

Avem vesti de la medic. Am fost la controlul de un an cu Lucia (stiu, are deja 13 luni dar asa s-a nimerit sa facem rost de programare). Deci Lucia are 10600g, 76 cm si e un copil bine dezvoltat la varsta ei. Cu mersul ne-a zis medicul ca e normal sa mearga inca in 4 labe caci s-a obisnuit asa si ca are mai multa viteza si stabilitate. Important e ca poate sa mearga singurica chiar daca nu o face tot timpul. A zis ca majoritatea copiilor care merg in 4 labe renunta mai greu la deplasarea 4x4 pe cand cei care nu merg in 4 labe merg foarte repede in picioare deoarece e singura posibilitate a lor de a se deplasa. In ceea ce priveste testle de indemanare si de dezvoltare intelectuala s-a descurcat bine la toate, a facut tot ce se astepta de la ea medicul pediatru. Acum chiar putem da uitarii faptul ca s-a nascut cu 6 saptamani mai devreme. Deci sarbatoriiiim!!!!!!

Numai bine tuturor galustelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Monica, suntem alaturi de tine.

O sa vezi totul o sa fie foarte bine, tu vei avea o nastere usoara iar bebe va fi vesel si sanatos :))
Eu o sa ma rog sa gandesti pozitiv, asta conteaza cel mai mult in aceste momente.

si o sa ma mai gandesc la tine sa iti vina repede lapticul iar bebe sa fie fomist si sa ia bine in greutate si sa doarma noptile.... la chestii din astea sa te gandesti, asta va fi realitatea ta de acum incolo :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Julax, tu esti din orasul Bacau sau Judetul Bacau?

poate iti recomanda Sabinutza un pediatru bun.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

gaia si daria musca si ciupeste. Daca ii spun ca ma doare se opreste, dar cand e bucuroasa muscaaaaaaaa fara sa vrea!!!!

piolica fff frumoasa poza!!! Zici ca-i un ingeras din povesti!!!! Super!!!

ramonzca cretul tau e un dulce Iar tu cu silueta ta.....hmm...mi-a crescut brusc tensiunea!!! Te pup!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

slabesc cu superdieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

LA MULTI ANI ANDREI!!!SANATOS PAPACIOS NOROCOS BANOS SI DRAGASTOS!!!

Iti ureaza Karinutza si mamica ei Nikolici

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

monica_dicutz iti doresc tot binele din lume Monica, gadul meu ...al nostru este indreptat catre tine in special!FII PUTERNICA!!!NU AI VOIE SA DECAZI PSIHIC!Ai atata lume in jurul tau in momentele astea, fie si virtual deci uite inca 3 zapacite de la mine, Karinutza si catzelul nostru Sasha , hai fie si de la Coco papagalul

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

La multi ani cu intarziere pentru Iedi cu gurita ca fraguta sa cresti mare si voinic, ca frumos esti de numa!
La multi ani si pentru Mihnea si Andrei, sa aveti parte de tot binele din lume!
a fost ultima zi de concediu a soatei, asa se explica si absenta de pe forum. but im alive and kickin!

Sabina si Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Despre noi...pe K iarasi a muscat-o un tzantzar si m-am riscat si am dormit cu aparatul in priza cu nu stiu ce pastila naturala cu miros de crizantema, aiurea, m-au bazait, m-au muscat si toata noaptea am stat sa ii alung si sa o invelesc pe fii mea cu un cearceaf.
Nu stiu ce o fii, dar are o reactie foarte urata la muscatura, iarasi s-a facut mare gen daca stiti-amintiti cum era vaccinul IDR, de il faceam in scoala generala.
Maine ma duc la pediatra sa vedem ce ne da, ca se pare ca fenistilul e apa chioara si parca se face pe ora ce trece si mai mare

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

nu uitati de www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank">Bighidel

Mergi la inceput