Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (120)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

mersi Ylari de raspuns cu intalneala

la mine pe extras e o singura intrare la care scrie - "ALOCATIE: INDEMNIZATIE_ALOCATIE" asa ca m-au lamurit...d-aia tot astept decizia aia

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

ylari, piggy se incarca o sg data, si intra si alocatia si indemnizatia din acelasi cont, sau cel putin asa apare pe extras, o sg incarcare pt amandoua

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

aha...saru-mana de lamuriri..pana la urma conteaza ca vin dragalashii

Piggy mama de Ilinca (15.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_t

ylari, piggy se incarca o sg data, si intra si alocatia si indemnizatia din acelasi cont, sau cel putin asa apare pe extras, o sg incarcare pt amandoua

ralu- de bebe albastru
tudor 15.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72e131407d80530203c592" target="_blank">montaj tudor
i believe in miracles...povestea noastra


Da, iubita, dar sa iti explic: eu nu am facut cerere si ptr alocatie ca sa imi intre pe card (o fac ei automat?) si 2: valoarea lunara este 85% din media veniturilor pe ultimele 12 luni dinaintea nasterii. Clar nu e si alocatia...

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Ylari, de-aia i-am pus manerele, ca si Victoria prima oara cand i-am dat porumbu-ntreg tot asa a muscat din stiulete si apoi mai mult s-a jucat cu el, a mai luat ea cateva bobite din greseala. Acum, cu manerele papa bine. Daca ai vazut pozele, in una din ele se vede ca e papat aproape tot (din jumate de porumb, ca atat ii dau) si a papat absolut singurica. Las' ca data urmatoare o sa pape si Eva mai bine, eventual, tine-l tu pana "se prinde" ea de unde sa muste.


Nu cred ca am zis, joi mergem la pediatru. O sa cer trimtere sa facem teste sa vedem de ce e asa constipata, ca acum nici laxativul ala nu mai functioneaza; a fost super bun la inceput, acum nu mai face nimic. I-a bagat si supozitor, ca o vad ca incearca, saracutza, si nu poate sa-l impinga afara, desi nu mai e tare scaunul, e chiar ok, uneori, ca iasa cat unghia mica si apoi nu mai poate sa impinga restul... O sa o si cantareasca si masoare joi. In 27 mai avea 9450 grame si 69 cm. Sa vedem cat a crescut in trei luni. Pe metrul meu (i-am pus din-ala pe perete) are 76 cm. Cantarul nu merge...tre sa luam altul.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Fetele, va multumesc iarasi si sper s anu uit pe nimeni: Anisiap, Ralu_t, Lilly, Danicris

Noi am fost la medicul de familie sa facem priorixul, dar Bogdan a intarziat intr-o operatie si nu a reusit sa ajunga cu dosarul. asa ca am amanat pentru luna viitoare.
Anisiap ce bine ca e cumintel bb Kevin si Ale se poarta frumos si nu e geloasa. SUper! Tineti-o tot asa!
Ralu_T ce poze frumoase, ce bine arati!! Ma bucur sa auzim de tine si sa revedem falcutele lui Tudor! Distractie frumoasa in concediu si la nunta!!
Ylari eu nu stiu daca au intrat banii, intra pe un card al lui B pe care primeste garzile si niciodata nu tine contul - nici la una nici la alta...ar trebui sa supraveghez eu...
Micaela hai ca ne facem grup maaare.. Riviera este vizavi de campia libertatii, unde era piata ambulanta.
Adriana si eu l-as tine acasa pana nasc, dar sunt eu sigura ca-mi tine locul de la cresa??? ca d-aia l-am data acu, sa am un loc in mai...
Piggy nasol ma cu cresa...si eu am fost stresata, am umblat pe la mai multe crese, cand cu inscrierea.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Lilly79 majoritatea copilasilor pe aici sunt 'in crize', nu stiu daca vor trece sau doar ne obisnuim noi cu ele.
Ralu_t, eu stau pe langa dristor, nu sunt eu. Daca eram prin zona nu va ratam noi.
Ylari dc nu ai facut cerere pt alocatie pe card atunci nu e, nu baga ei automat ca iei indemnizatia pe card pac si alocatia (alocatia poate fi luata ori de mama ori de tata, parca)
Sa nu te mai aud ca nu mananca fata ta, ce ai vrea? Tare as vrea sa o vad si eu joi, ca atunci la Adriana am ramas profund impresionata de ea ce cumintica era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ca_eric spune:

felicitari laura sa ai parte de o sarcina usoara si mai ales o bebelina frumoasa..am vazut ca iti doresti mult.


vad ca s-a dat startul la bb2..si simo, alysh, ylari succes fetele!!

lauritza deci ai 6 sapt??? cum te simti? ti-e rau? poate de aia aveai tu insomnii....

pupam mircisorul fratiorul mai mare...

am vazu pozulici cu m&m..dulci..cami, ralu, simonix, danah, gabitza...vai s-au trezit
fuuug

va poooop



Mami de Eric 30.06.2008

iubirea si viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Micaela06
Ylari dc nu ai facut cerere pt alocatie pe card atunci nu e, nu baga ei automat ca iei indemnizatia pe card pac si alocatia (alocatia poate fi luata ori de mama ori de tata, parca)
Sa nu te mai aud ca nu mananca fata ta, ce ai vrea? Tare as vrea sa o vad si eu joi, ca atunci la Adriana am ramas profund impresionata de ea ce cumintica era.



Miha multumim! Si eu ma bucur foarte tare ca ne strangem multe! Doamne ce o sa ne mai turuie gurile ... Sau ce or sa ne alerge picioarele?
Desiree eu pe aici n-am vazut manere de-alea ptr porumb. Eu raman masca uneori ce le mai trece prin cap astora de-afara ca sa-si usureze viatza! Si pot sa spun ca a intrat si fi-mea in clubul ne kkcioaselor. Dar nu e constipata. Pur si simplu nu se kk... cand o face tzipa, ma bufneste si rasul. Eu am mai dres busuiocul cu cereale de ovaz cu prune uscate, iaurt ii dau in fiecare zi, dar... nu prea vad mare efect.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Ylari, daca vrei manere de-alea da-mi PM cu adresa ta si iti trimit. Si stai linistita, nu e mare lucru, sunt $1 setul de 6 manere (adica 3 porumbi)...

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput