Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

vreau si eu sa am laptic... la mine de ce nu curge? Ce sa fac sa am si eu? De la cate saptamani trebuie sa avem laptic?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+


Hei, nu e regula, la mine a aparut de vreo 2 sapt... am si descoperit intamplator numai la asta nu ma gandeam.... sa vedem ce zic si fetele cu copiluti acasa... dar cred ca apare acusi-acusi

monis 28
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Laurairina, starile acelea de lesin le-am experimentat si eu... si niste puncte luminoase in fata ochilor cand intorceam capul brusc... si cand mi-am facut analizele (hemoleucograma, calciu, etc) eram cu toate sub limita... abia dupa ce am inceput sa iau fier si calciu mi-am revenit... bebelusii isi iau din rezervele tale si daca nu iei suplimente de vitamine poti sa te trezesti cu anemie, lipsa de vitamine si minerale... Ai grija de tine

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Monis, cu casa suntem inca in ...stand by! Alt motiv sa ma umplu de draci si de hormoni In sfarsit, in 2 sapt jumate a reusit evaluatorul de la banca sa ne evalueze apartamentul, si chiar l-a supraevaluat cu 2000euro in plus. Dar am inteles ca asta nu ar fi o problema!
Problema e ..ca dupa o luna jumate de acum ,de cand zace dosaru la banca, si de jumate de luna de cand banca a dat ok pt imprumut, acu ne zice ca...de abia de acum pleaca dosarul nostru la studiu la Fondul national de garantare...si abia dupa ce il verifica si aia...-adica inca vreo luna cica...abia atunci vom sti ce si cum!
Sunt plina de ....
Adica domle...nu trebuia sa trimiti intai dosaru si la nebunii astia de la fondu de stat de garantare.. si pe urma ne zici ca gata, va dam banii????
Bla bla bla...si uite asa traim in Romanica

Proaspata Doamna!

Laura, 28+ Mara Teodora
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Avalon si eu ma gandeam fix la lipsa de de toate prin organism, ca de vreo 2 luni am intrerupt centrum materna la zisele ginecologului! Ca el recomanda doar 3 luni ..
Si tot de vreo 2 luni am tot intrebat la medicul de fam cand tre sa mai fac si eu niste analize..ca poate oi fi avand niscai lipsuri prin organism..si ghici ce raspuns am avut?? Ca analize se mai fac la inceput de trim III..
Acu o sa ma duc iar zilele astea pe capu medicului sa imi dea trimitere pt analizele alea sa le fac gratuit, ca la cati bani aruncam de aiurea in stg si dr numai pe astea nu mai am chef sa le mai platesc!

Proaspata Doamna!

Laura, 28+ Mara Teodora
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon

vreau si eu sa am laptic... la mine de ce nu curge? Ce sa fac sa am si eu? De la cate saptamani trebuie sa avem laptic?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+


depinde la alte fete apare mai apare mai repede la altele apare mai tarziu la altele apare dupa ce naste deci nu te speria alimenteazate bine si o sa ai laptik nu te speria

27+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.youtube.com/watch?v=QbBCUbt_DO4" target="_blank"> O melodie superba
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Mda, cred ca nu e usor sa faci fata provocarii pe care o reprezinta orice relatie cu banca la 7 luni de gravidenie... iti tin pumnii sa ba iasa pana la urma, poate merita totusi efortul.
Eu eram negravida si m-am dus la banca in iarna sa iau o hartie ca am inchis un credit - cel mai simplu lucru am putea crede - si mai aveam putin sa sar peste birou la aia s-o strang de gat.... a devenit chiar mai complicat la banca decat la institutiile statului mai nou...

monis 28
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

fetele incercati sa va stimulati singure secretiamasativa sanii in fiecare seara cu un prosop aspru si sfarcurile la fel o sa va doara dar o sa va prinda bine nu o sa se crape sau sa sangerati am patito si plangeam si il aleaptam pe Andrei.si incercativa sa vedeti daca iese ceva lichid din san strangetiva de farc si daca aveti nu mai continuati lasatil akolo.

27+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.youtube.com/watch?v=QbBCUbt_DO4" target="_blank"> O melodie superba
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

deci nu-i o regula cu laptele... sper sa aveti dreptate si sa vina si la mine...

Sa vedeti ce am patit eu: aveam doua carduri de credit pe care m-am dus sa le inchid din iunie in ideea ca ele sa fie operate deja in baza de date pana in august cand am de facut un credit... ghiciti??? aceste carduri figureaza inca la biroul de credit desi le-am acoperit integral si am cererile depuse de 2 luni

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

ce am gasit prin magazine -Victoria , Unirii , sunt pt gravi la inceput . si cele pt mine sunt doar din material ciudat , parca ar fi stamba , nu frumoase de ocazie .
o sa mai merg sa mai caut .

dr zice ca la 26 de sapt , 700 de grame e putin si ca e cu o saptamana si ceva in urma .
eu sunt optimista , si ma gandesc ca bebe va fi bine si va lua in greutate .

mie nu imi curg sanii , insa am o secretie asa galbuie in mamelon .

Evy 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Monis, asa e..grele cu bancile, si cand te gandesti ca pe spinarea noastra -a astora amarati care ne bagam in credite pana in gat - traiesc si ei bine mersi!!
La capitolu, sa ma laud nitel, ca daca tot am lipsit de pe acilea cu raportu...Mi-am mai omorat nervii sapt trecuta pe un nou hobby- crosetatul! Am gasit ceva forumuri si pe youtube niste filmulete si am invatat sa crosetez botosei Asa ca fiimea o sa fie taree fudula, primele lucrusoare ale ei sunt botoseii facuti de laudaroasa de masa' Pun acu pozele pe contul comun sa le videti si voi..

Proaspata Doamna!

Laura, 28+ Mara Teodora
poze

Mergi la inceput