Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Miany, merci! E posibil ca durerea aceea sa fie de la faptul ca bebelusul se intoarce, la varsta aceasta a sarcinii inca mai au loc sa isi schimbe pozitia. Sper ca dupa ce faci o vizita la eco sa te linistesti vazand ca totul e ok

Ramona, uite o nastere din asta visez eu... acum sa vedem care e sansa sa se materializeze...

Fetele, va auzeam de carcei. Nu stiu daca am mai scris cum mi-au trecut mie, ma trezeam noaptea in niste dureri oribile de la niste carcei la picioare... ei bine, am luat calciu si am vazut ca nu se intampla nimic (calciu continuu sa iau pt ca mi-a iesit sub limita la analize, iau calciu special pt gravide cu vit.D3 - OSTEOCARE se numeste). Ei bine, abia dupa ce am inceput sa iau magneziu mi-au disparut carceii, magneziu efervescent, sunt niste pliculete ADDITIVA http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=3028 se numesc, beau inainte de culcare jumatate de pliculet. Cum uit sa iau o seara-doua, cum mi se pun iar carceii aia...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

Buna fetelor,

am revenit, am fost la tara in weekend si am avut o gramada d nervi in plus vreau sa va intreb ceva:
Sambata seara mi-a curs () un san d vreo 2 ori, voua vi s-a intamplat?
Va rog sa imi raspunde-ti k nu stiu c sa fac si numai joi am programare le gine.



Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +23 Maya Paula

http://community.webshots.com/album/572945398WblguB



da si mie miau curs si inca curg si o sa mai curga acum o sa incepi sa te patezi pe bluze ai gija cand mergi undeva ca poti avea surpriza de a iesi prin haine si e cam eu imi pun un tampon pt sani cand plec undeva ca stiu ca am surpriza asta

27+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.youtube.com/watch?v=QbBCUbt_DO4" target="_blank"> O melodie superba
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Avalon - asa e, magneziul ajuta la eliminarea carceilor
Ramona de la Arad - pune mana si-ti fa temele din urma ca s-a vorbit de colostru. Glumesc. Fetele in saptamani mai mari experimenteaza deja asta de o vreme. Nu te agita sa fugi la doctor pentru asta, doar daca ti se pare ceva in neregula

monis 28
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

RGAGAPIE stai linistita ca e ceva normal asta inseamna ka o sa ai laptikeu cat asteptam sa imi apara colostrul tot timpul imi verificam sanii daca am si eram asa speriata ca ziceam ca nu am sa am lapte dar uite ca am acusi o luna de cand curge si asta e bine.e bine ca nu ai nici canalele infundate sa nu te storci.
eu cand eram gravida cu andrei in fiecare zi imi trageam gurguii sa vad cum curge ca nu stiam cum e eram curioasa si mia zis cineva sa nu ma storc ca,cu ala in primele zile copilul se hraneste e plin de vitamine si e ft consistent

27+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 10 luni 26.09.2006
Asa creste Andrei
Burtica
Aniversarea nuntii
Bebica din burtica
www.youtube.com/watch?v=WdxRmcgsKDQ" target="_blank"> Melodia care ii place lui bebika din burtica
www.youtube.com/watch?v=QbBCUbt_DO4" target="_blank"> O melodie superba
www.baby2see.com/small_babies.html" target="_blank">Copii nascuti prematur

Un copil este o Binecuvantare de La Dumnezeu
Nu da cu piciorul la sansa de a deveni MAMA.
AVORTUL ESTE O CRIMA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Evy30

fetelor imi dati si mie un sfat unde gasesc o rochita frumoasa ,frumoasa de gravi pt un botez unde trebuie sa merg peste 3 sapt ? o sa am 29 + .
nu am gasit mai nimic, bine nici nu am putut sa ma limb mult ca obosesc tare repede si sunt cam supi . am 81de kg asa ca nu ma trimiteti la suple !

va citesc cu drag si ma bcuur mereu pt voi .
noi crestem si am prins forta la mami in burtica si incepem sa dam tare din picioruse .
dr cica suntem cam slabut pt cat ar trebui sa avem dar speram sa recuperam in greutate

Pupici

Evy 26+


Eu nu stiu unde sa te trimit, ca io-s afona rau la cumparaturi . Singura rochie de gravida mi-am luat-o de la acel mic-mic mall din Crangasi (unde e magazinul Emag) - la parter e un masazin cu rochii f faine, made in India multe dintre ele... daca cumva esti in zona, baga un nas, cine stie?!?

De ce zice dr ca e slabut bebelusul?


monis 28
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Multumesc.

pai la cat a-ti scris in ultimile zile ciner mai poate sa tine pasul cu voi , k numa c am intrat p net si eunt eu mai d felu meu. La c wekend naspa am avut nici nu ii d mirare k am condus peste 500 km. si din care 300 doar pentru k un functionar nenorocit nu a stiut sa citeasca un document k era totul in regula, dar comoditatea e foarte mare la noi.

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +24 Maya Paula

http://community.webshots.com/album/572945398WblguB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Miany, monis sigur se numeste sindrom de inceput de trimIII
Si eu am de ceva vreme o stare nasoala asa..incep sa fiu din ce in ce mai greoaie, nu dorm noptile ca nu imi gasesc o pozitie buna de somn, mor de cald, dimineata ma ia cu niste stari de lesin si de lehamite de zici ca=s o gaina lesinata...
Miany, sa stii ca asa am patit ca tine acum o saptamana si chiar azi am avut iar o discutie cu ginecologul meu, a spus ca e perfect normal sa ne doara burta mai tare, e chiar posibil din cauza ca copilul are inca loc destul de dantuit si se misca in cele mai ciudate pozitii, iar uterul daca e inca sensibil reactioneaza prin contractii. A spus doar mult repaos, si la nevoie maxim 3 no spa pe zi-odata la min 8 ore! Tu incearca sa stai cat mai mult in pat, si baga no spa, o sa vezi ca cedeaza..asa a cedat la mine, a treia zi nu mai aveam deja nimic!
La capitolul, alte inconveniente, am o durere sub sanul drept de vreo 3 sapt incoace, se accentueaza pe seara, am impresia ca se rupe carnea acolo- asa dureros e!! Si ginecologul mi-a zis ca e bebelul care se impinge in ficatul meu, si...sa ma obisnuiesc ca de acum incolo asa o sa fie..
Krelia, doar ce vin de la ecograf, si acum bebitza avea 993gr si a spus medicul ca e fix in grafic, adica are fix 28sapt cate am implinit astazi! si ca..e normal sa se dezvolte asa ...cand mai stagneaza cand revin in grafic, ca nu e nici un bebelus care sa evolueze model! Deci relax..macar in privinta greutatii!


Proaspata Doamna!

Laura, 28+ Mara Teodora
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Apropo am uitat sa va spun k am crescut si noi si in plus sunt la lucru

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Ramona +24 Maya Paula

http://community.webshots.com/album/572945398WblguB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

vreau si eu sa am laptic... la mine de ce nu curge? Ce sa fac sa am si eu? De la cate saptamani trebuie sa avem laptic?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Laurairina - join the team

bine ca ai revenit. Ce ai facut cu casa? ai zis si nu am vazut eu ?

monis 28
acum si cu poze

Mergi la inceput