FIV in Europa (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Fetelor
care ati facut inhibare cu SUPREFACT ,am nevoie de sfatul vostru, cat este valabil dupa ce este inceput ???
Multumec frumos !!!

elena
sa-ti traiasca bebeii , sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Luca: ma rog la DD sa fie totul bine de data asta
Va pupic pe toate

Aly-"2010 va fi un an norocos... pentru noi 2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floriroxi spune:

Buna fetelor.Nu am mai intrat de f mult timp,nu prea ma descurc cu pc-ul si nici nu am avut asa mult timp,dar am citit f mult din ceea ce s-a scris pe forum.Eu am facut fiv in aprilie,in Austria,la clinica Szalay,in acelasi timp cu verisoara mea.Am reusit amandoua,ea va avea un baietel(are deja 23 saptamani),iar eu voi avea o pereche,adica un baietel si o fetita(21 de saptamani),pe care deja ii alint Fasolica si Mazarica.Nu am avut nici un fel de probleme,ma duc in continuare la munca,desi m-am ingrasat pana acum cu 7 kg,piticii sunt bine,au cam 350g fiecare,dupa ultima eco facuta,adica luni.Sunt la dna dr Dinca,de la Polizu,sunt f multumita de dansa pana acum.Mi-a spus ca aproape sigur o sa nasc prin cezariana.Termenul normal ar fi la sfarsitul anului,dar de la 34 de saptamani ar trebui sa ma astept la orice..Eu sunt f optimista si sunt sigura ca totul va fi bine.Tuturor viitoarelor mamici si celor care isi doresc din toata inima asta,le doresc numai bine si le spun sa nu-si piarda credinta.Va pupam toti trei pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Bryny, io acum am vazut, dar e bine ca s-a ocupat Luca de tine O sa fie totul bine, multa bafta si sa te intorci cu vesti bune!

Looana, iti tin pumnii, mai ai un pic pana la BHCG!

Luck, pe net vad ca scrie ca mai poti sa il stochezi dupa ce a fost deschis 14 zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Luca, muuuuuuuuuult noroc, cu totul si pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Multumesc mult de tot, doamnelor.

Recunosc ca am emotii, de data asta sansele sunt foarte-foarte mici. Ma astept la ce e mai rau (sa nici nu pot face transferul), dar nu pot sa nu sper in ce e mai bine.

Daca ar fi sa fie, ar iesi gemenasi in zodia gemenilor. :) :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

buna ziua doamnelor!da Fireyes sa ocupat Luca de mine!era pe aici si ma ajutat cu cateva rasp.Tu pe unde ai umblat?Vroiam sa va intreb care dintre voi a fumat pe timpul protocolului?eu sunt o fumatoare inraita si fumez cele mai slabe tigari de pe piata kent nanotec gri cu gudron si monoxid de carbon 1mg si nicotina0,2mg,Dnu Prof. asp sa ne lasam amandoi de fumat...imi este f greu pt ca am amai avut o tentativa mam lasat anul trecut de fumat 6luni si a fost groaznic ca ma constipam.eu dimineata beau o gura de cafea si fumez o tigara si ma duc la baie...de 15 ani sunt asa...vroiam sa stiu daca vreuna dintre voi e fumatoare? am vazut ca sunt mai multe fete catre ia trombo ass si am inteles de la Prof.ca asta se da la fumatoare sa fluidizeze sangele.puuup!LUCA sp si mie pe scurt ca nu prea sunt in tema cu ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

buna fetelor
ma pregateam si eu sa mai fac o inseminare (a7a) pe CM natural luna aceasta..
azi z10 si aprox o luna de la laparoscopie pt verificarea trompelor

ovare de dim mici,un fol pe ov sting de 9mm,endometru de 3,8mm
am luat elevit 1zi,omega 1zi,aspenter 1zi,prednison 7,5mg,laptisor de matca liofilizant 2zi...
ce parere aveti am luat ceva gresit?mentionez si ca nu aveam tot timpul ovulatie pe CM natural(FSH 20)

cind m-am monitorizat acum 2 luni(inainte de laparo)fara sa iau nimik ,am avut in z12 un fol de 16mm si endo de 7,8mm ,apoi cind mi-am mai facut o eco ovulasem

dr unde am facut eco( o dr din oras la mine) mi-a zis ca poate sa fie si de la laparo endo asa de mic,desi eu nu cred ca are vre-o legatura...
va multumesc




dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

bytzi, nu stiu sa zic daca de la laparo sau nu e asa de mic endo...dar tu crezi ca a fost masurat corect??? mi se pare fff mic, e cam de z2-3-4...

bryny, daca dai o cautare dupa fumat si fiv, o sa te ingrozesti, poate chiar te lasi eu n-am fumat niciodata in timpul tratamentului, asa ca nu stiu ce sa zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

fireyes,nu stiu ce sa mai cred,daca sa mai cred in dr din oras la mine,ca am patit-o cu ei de multe ori
dr meu de la Polisano ,mi-a zis sa mai fac o eco la sf saptaminii sa vedem ce se intimpla,mia zis fiindca fol e mic nici endometrul nu are cum sa fie mai mare,dar eu am mai facut monitorizari pe la Giuli si cind nu aveam fol endo era de 7mm,alta data la un fol de 13mm am avut un endo de 9mm...
acum am luat si laptisor de matca liofilizant 2zi si nu m-a ajutat cu nimik ,am avut si prin z9 niste scurgeri maronii nu stiu de ce ca nu mi sa mai intimplat...
deci se vede rezultatul la FSH meu de 20
te pup si merci



dumnezeu ma va ajuta

Mergi la inceput