Burtici fericite de septembrie-octombrie (155)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata,


Citat:
liliac1: Pentru ca asa cum se intampla fetelor de 10-11 ani, la fel se poate intampla si baietilor. Una n-o exclude pe cealalta. Ca viitoare mama de baiat parca nu-mi vine sa stau linistita... si sa ma agit doar pentru ca am si-o domnisoara in casa. Am auzit de atat de multe cazuri in care baietii experimenteaza aceleasi "placeri" ca si fetele. Singura diferenta e ca fetele au vagin, dar anal si oral pot face ambele categorii si noi sa le cumparam inca papusi Barbie sau Bakugani


asa este, ai perfecta dreptate! nu trebuie ignorata problema nici daca e vorba de baieti, nici daca e vorba de fete .. oricum, noi mai avem ceva pana acolo dar, ma gandesc cu groaza cum vor "evolua" lucrurile si in ce societate vor trai copiii nostri.

raluk eu nu am facut sfestanie in camrea lui bb inainte de nastere si nici nu m-am impartasit .. nu sunt eu f bisericoasa, cred in Dumnezeu insa trec mai rar pe la biserica. cand a venit popa cu botezul l-am rugat sa acorde o atentie mai speciala camerei lui bb si atat.

crissbb what ... ia mai lasa mai mama pepenii aia .. cum sa-i cari singura? ai mare grija! nu ai pe nimeni care sa vina sa te ajute? nu stiu ce sa spun de rochite .. nu am vazut de ocazie ptr .. si eu iti recomand camasile din bumbac .. sunt mai placut de purtat.


mihaela saru-mana ptr aprecierile la adresa gogosicii mele ..

selen ptiu, ce burtica frumoasa! nu mi se pare lasata ci doar mai mare. ce camasi dragute ai!


mimika pupam mimikosii! ptr colici, e foarte bun infacol .. nu se gaseste la noi in farmacii, dar eu am vazut anunt la mica publicitate pe DC ..

techiluta ma bucur ca te-ai intors cu bine. dar ma ia groaza cu gandul la ranile tale .. da cu bepanthene unguent, se inchid mai repede ..

mada eu optez ptr bibe de sticla cat sunt mici si apoi de plastic bpa free. tetinele din silicon sunt mai rezistente insa cele din latex sunt mai placute la gurita. tetinele tb sa fie ptr new-born .. astea sunt pe luni 0-3 / 3-6 / 6-12/ 12+ ..

luto nici eu nu am inteles .. le trimiti tu?? pai spune asa .. m-as baga si eu la crema ptr sfarcuri si la niste infacol .... oricum, bafta multa! la londra nu ajunge atlasibbul?? au preturi ok per kg ..

pupici .. fug la sedinta!




Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 33+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Citat:
citat din mesajul lui monique02

Buna dimineata,

Ma gandeam ca as putea sa pun si eu poze pe webshots. Imi trimiteti si mie va rog userul si parola. Merci.



Monica, mamica de Teodora (04.09.06) si de surioara Andreea 37+


Monica activeaza-ti pm si ti le trimit!

Laura 30+ si Ramona Cristiana 20.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna dimineata

Sunt aici, n-am plecat. NU stiu inca daca ma internez azi. Astept sa vorbesc cu doc. DEci n-ati scapat inca de mine. Mia tineti putin agitatele alea in stand-by sau scoateti-le pt MEly io nu prea ma grabesc...

luto, super tare. SI eu am vrut sa fac anul trecut schema cu astia de la bimbomarket ca ce preturi sunt la noi iti vine sa iti dai pumni singur SI nu pot decat sa ma bucur pentru tine si sa iti doresc enorm de mult succes. Si ca sa zic asa "count me in" ca sigur iti voi face vanzare. EU de Infacol deja mi-am facut rost pentru ca au plecat viitorii nostri fini in Uk la concert U2 si le-am dat comanda, dar pe viitor

Si ca sa va spun asa, eu tot sper si sper parca sa se razgandeasca doc. Am asa un feeling ca parca nu va fi totusi miercuri



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 35+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

ola fetili,
facuram si noi ochisori, gata cu nani, cel putin pana la ora 12.
tre' sa imi fac un to do list cu ce am de prestat saptamana asta...ca-s multe de facut si putin timp, mai ales ca o sa pierd multe zile pe la doctori. doamne si ce lene imi e...
acum, in primul rand, cred ca ma bag la dus ca sa dau scoarta de pe mine, sa vedem daca punem alta.
luto, afacerea mai cu viteza mama, amr 8 zile pana vin boraceii, tu nu esti gata, plus cat dureaza transportul, plus toate alea...te rog sa rezolvi problema. repede!!

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (36+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare
AMR maxim 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Neata!

Luto, mie mi se pare extraorinara ideea ta. Daca rezolvi cumva si cu transportul (adica sa fie un pret rezonabil), atunci sunt convinsa ca vei avea multi clienti. Pana acum cateva luni am fost clienta fidela pe laredoute.fr (din pacate au sistat livrarile catre Romania pt ca a aparut laredoute.ro, unde preturile sunt exagerat de mari).
De abia astept sa deschizi magazinul on-line.

Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 36+

AMR 2-3 SAPTAMANI





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata
Techila,multam de cafea,am mare nevoieazi noapte pana la 2 am jucat zuma,om nebun ce sunt
Monica,un ca te gandesti la mine.
Fetelor,nu vreau sa credeti ca ma gandesc numai la mine si am eu fixurile mele..dar pt binele lui bebe vreau sa nu ajung pana pe 25,pt ca ma cunosc si stiu ca o sa-mi ncreasca tensiunea f tare,lucru care nu e bine pt el. Iar cu tensiunea marita,n-or sa poata sa ma bage in operatie....

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 37+, cu -Razvan


_

The Big Day - 25 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata soare !!!!!

Beau si eu o cafea cu voi, fara cofeina care s-a cam racit dar merge.....
Fetelor va multumesc mult pentru raspunsuri si veti fi primele care veti afla de lansare in calitate de burtici pufoase si preferate.


Adriana m sa fii sanatoasa si un bebelus pe masura. Nu a mai intrat demult dar poate azi ne face o surpriza placuta

Vreau in mod expres sa-i urez toata bafta din lume Monicai daca se interneaza azi ....si sa stie ca noi o avem in gand si stim ca de data asta va fi totul ca la carte.

Manga vorbeste cu Sasha sa se suceasca un pic si el....eu nu stiu cu cine seamana asa incapatanat


Angelli eu inca nu mi-am cumparat dar daca voi avea nevoie dupa nastere de bibe tot pe Tommee Tippee am pus ochii
Viky pai ce concediu e asta in campul muncii ? Sau esti genul care nu se poate desparti brusc de munca ? Oricum, cred ca este o activitate asa mai soft, nu ?

Trimit si mai revin

O saptamana minunata sa avem cu toate ca se anunta plina
de

Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Monica vad ca esti inca acasa
Te simti bine ? ce ai mai vorbit cu dr ?
Sa fie asa cum vrei tu, cum simti tu si cum vrea doctorita in cele din urma


Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neatza tuturor!

Luto, felicitari pt initiativa! Cred ca vei avea mare succes!

Monica, tin pumnii stransi-stransi!

Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Buna dimineata fetelor!si va ofer si eu o

A fost un weeken lung si frumos acasa cu sotul...a fost minunat, a gatit pt mine numai bunataturi si eu am stat asteptand rezultatul (eu nici inainte nu eram prietena cu bucataria).A facut si reteta de musaca a Cristineicare a fost ff buna.

O astept si eu pe IULIKA acasasi cu detalii despre cum au decurs lucrurile...desi din poza ei cu Bruce se vede ca a trecut destul de usor peste momentul nasterii.Ce frumos!

Techila,sper ca esti mai bine cu ranile de pe burticaesti f simpatica cum te-ai descris ca un snitel.

Ma rog si eu pt bebe Mihail al Mariei sa fie bine. Doamne ajuta!

Mai citesc si revin.

KIKI 33+ si
Poze KIKI


Mergi la inceput