Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ramonika, te asteptam inapoi. Ciorba placuta

Am plecat sa mai bag un ochi la cumparaturi. Nici nu stiu de ce le numesc asa, atata vreme cat nu am cumparat nika pana acuma

monis 28
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Ramonika, te asteptam inapoi. Ciorba placuta

Am plecat sa mai bag un ochi la cumparaturi. Nici nu stiu de ce le numesc asa, atata vreme cat nu am cumparat nika pana acuma

monis 28
acum si cu poze


Spor Se numeste studiul de piata

Michelle 24+ "Smiley"si DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Sa vedeti cum vine Monis de la cumparaturi cu un landou de vara care nu i se va potrivi pe niciun carucior luat ulterior si ce va sudui ea pe aici ca numa' din cauza noastra.......Ramonika, hai gata vacante si ciorbitze, hai inapoi la noi. (invidia vorbeste) 24 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihamora

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Da, Andre, le stiu . Ar fi fost tare. Da' vremea lu' Funar se duse...

Si noi ne gandisem oarecum la Marc, dar am o colega cu numele asta (de familie ofc ) si povestea cu "marcu, care trage-n c_r cu arcu'" cica nu e poveste . Si asa copiii sunt extrem de cruzi si traume se gasesc la fiecare pas... nu l-as impovara cu mana mea cu inca una...

Asta imi aminteste de Anton - same story, doar cu beton...

monis 28
acum si cu poze


f tare! la asta nu m-am gandit

Michelle 24+ "Smiley"si DOMINIC 15.05.2007

POZE






Da, si mie imi placea Marc... dar in contextul de mai sus, hmmm...

si la Andrei exista riscul sa i se spuna "ardei"

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Ramonika, chiar avem gusturi comune, si Sebastian imi place mult

Andre, intreb si eu ca o novice care sunt : landoul se foloseste ca anexa a caruciorului? va rog sa nu radeti de mine, dar chiar nu stiu care e treaba, care e accesoriul cui si ce fel se potrivesc ele una intr-alta...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor, am vazut acum pe Zone Reality o burta de gravida cu gemeni gata sa nasca... si m-am ingrozit... pai daca se face atat de mare a mea, va sfida legile gravitatiei si cred ca ma vor duce la spital intr-un carucior cu rotile...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Avalon, din cate inteleg eu, landoul este un cos, un port bebe perfect orizontal cu intarituri, in care se transporta bebe in primele 6 luni. Fie il cumperi impreuna cu caruciorul, fie separat. Eu am vazut de fapt un singur landou, in care niste prieteni cu bebeina de 2 luni colinda tara, lasand caruciorul in masina. In plus, imi spunea mamica bebelinei ca in prima luna a dormit in landou, pt ca refuza patul. Asa ca mie personal mi s-a pus pata, ori cumpar doar landou, ori carucior cu landou. 24 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

da vad ca de marsupiu nu vorbiti...
noi primul lucru pe care l-am cumparat pt. bebe a fost marsupiu. ca am gasit ieftin.

Avalon - cred ca prima optiune la noi ar fi fost Sebastian daca era baiat.
Andre - abia astept si eu sa ajung acasa. nu stiu, dar nu-mi place in general sa fiu pe drumuri, sau musafir in casa la altii, sa depinzi de altii etc. imi place mai mult acasa... asa ca abia astept sa ajung acasuca sa smotocesc matzele putin...



Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna fetelor, am reusit sa citesc tot...
Simina, scuze de confuzia de nume, dau mielu!
Am auzit de o morfo de trim 3 pt a vedea functionalitatea organelor micutei!?
Intre ce saptamani se face?
Mercic!



24+ astept pe Ingrid Alexandra pe 30 noiembrie! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multi ani Mario!

Sa cresti mare,sanatos ,voinic si voios.

tie si lui mami.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 24+

Mergi la inceput