Licurici de ianuarie-februarie 2009 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Sa pup intai sarbatorita: LA MULTI ANI draga noastra DARK!!!! Sa fii fericita si sanatoasa si implinita asa cum iti doreste inimioara!

Acum ma duc sa pun niste poze actuale si revin... Va multumesc ca v-ati mai gandit si la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Asaaa... si acum sa va explic de ce am aparut abia acum. Ca am avut o zi plina...fara internet dimineata ca nu a mers (mama lor de Virgin Media, trebuie sa gasim alt provider daca astia ne fac figuri) O amica de-a unei prietene, posesoare de studio foto ma rugase sa vin cu Mister pe la ea sa-i faca niste poze, femeia vrea sa-si extinda businessu' si pe langa poze artistice gen portret, nunti, absolviri etc, vrea sa "se bage" si la poze artistice la copilasi mici. Asa ca timp de aproape 2 ore Mister a pozat pentru portofoliul tipei...a fost super fain, bebe a fost tare cuminte, cooperativ... el adora sa fie in centrul atentiei si va dati seama ca i s-a dat atentie gramada. Maine o sa primesc si eu poze si o sa le pun online...chiar sunt curioasa cum au iesit.

Afara ploua si e uraaat de tot... nici o sansa de barbecue maine... deci cine vrea carnati prajiti si burgeri va trebui sa-i faca pe gratarul din bucatarie da' cu chef tot o sa se lase! Ca doara nu abandonam noi distractia din cauza ploii he-he. Iar deseara ma scoate tati lu bebe la restaurant - inca nu stiu unde ca nu mi-a zis. Cu bebe cu tot of course...ca fara el nu se poate



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Mama,Andra,deja salivez pe aici
Stai ca nu terminasem ce aveam de zis.
Ia,cheama tu frumusel un porumbel si pune un pachetel si pt mine..cam 5 kg de tort cu crema de zahar ars asa si niste burgeri..si un pahar de sampanie.
Si poate dai si reteta la tortul ala,ca barbata-miu e innebunit dupa crema de zahar ars.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Ledi, trimitem, trimitem...si tort si potol si sampanie...pun la pachet, chem bufnita (ca tot citesc Harry Potter acum) si trimit

Reteta as da-o daca as sti-o... da' nu am facut eu tortul. Eu numai il mananc Mi-ar place mie...da' nu-s asa de priceputa in ale gatitului. Parca Bebelusi sau Lisa daduse o reteta de zahar ars... candva... cand eram toate gravidute si circulau pe aici retetele cu bunatati ca veveritele pe la mine pe gard (pe astea vad ca nu le deranjeaza ca ploua cu galeata afara)



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koruccia spune:

Salutare si de la Blaj!

Dark, La multi ani, cu sanatate, fericire si bucurii asa cum iti doresti alaturi de cei dragi!De azi dimineata tot ma tin sa iti urez, dar numai acum am avut o pauza de la terorista mea:)

La multi ani si licuricilor de azi, sa cresteti mari si frumosi:)

Am citit pe diagonala si am vazut ca vorbiti de maniere la masa. Ei bine, si noi declaram ca nu le avem: se face ca o purcica mica dupa fiecare masa, iar daunele colaterale suntem eu si tati, ca don'soara mananca pe genunchi (nervii ei nu suporta scoica si alte ustensile anume pentru momentul mesei). Deci mancam pe genunchi, cu bunicii care se scalambaie ca la circ, cu catelul prin preajma etc..dar daca numai asa se poate, eu si tati ne-am dat pe brazda. Mai ales ca noaptea nu se doarme, deci nervii nostri sunt pe bigudiuri si nu mai avem resurse sa ne luptam cu micuta, care rezista exemplar.

Fructe tot nu papam, tinem borcanasele de la Hipp de colectie, bine ca le-am carat din Italia. Azi ne-am apucat sa facem suc de mere si pere si am fost tratati inital cu mare flit, dar mai spre seara a gustat totusi un pic, vreo 40 ml. Pe maine avem suc de morcov, sa vedem cum reactioneaza la el.

In rest parca ar iesi dintisorii, ca musca tot si e extrem de irascibila, dar nu bag mana in foc ca nu ma lasa sa ma uit la ea in gurita. Oricum, si daca sunt dintii, e clar ca nu au strapuns inca gingia, ca nu simt nimic cand imi mai duce degetul in gura...

Cam atat de la noi ca s-a terminat pauza. Pupici de la noi la mamici si licurici
De-abia astept sa revenim acasa la noi din concediul asta, ca sa ma relaxez si eu un pic pe forum, ca aici nu mai apuc deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Gata fetelor, am pus poze cu noi la semnatura...Ne mai recunoasteti?

Raport:
Avem 8 luni si 1 o zi, 8,2 sau 8,7 kg (depinde de cantar, al d-ritei zice ca 8,7), suntem dolofane si sanatoase! Ne curg un pic ochisorii, asta ar fi singura problema de sanatate dar asteptam sa ne treaca...ni s-a propus o interventie chirurgicala, dar nu ne repezim inca. Semanam cu tati, avem ochi de albastrele si parul blondut (inca asteptam sa ne cada cel de bebelus...). Mancam tot ce ne cade in gurita si ce nu ne cade, ca luam noi... Bem cam 500ml lapte pe zi, ultima masa si cu 2 masuri de cereale. Mancarica papam la pranz si un fruct la masa de la ora 10 dimineata. Nu refuzam nimic niciodata si ne place TOT! Dormim doua reprize de min 45 de min si maxim 2 ore pe zi si seara de la 18-19,00 pana dimineata la 6,00 constant si adanc, fara treziri. Mami este fericitaaaa! Uraaaa! Avem doi dintisori de la 5 luni si cred ca deja urmeaza si altii ca ne mananca gingiile rau de tot iara. Refuzam categoric s amergem de-a busilea, in schimb o alergam pe mami cu premergatorul la concret. Si ne place sa facem pasi tinute de subsuoara. Stam bine in fundulet si ne invartim in toate directiile dupa jucarii, dar atat deocamdata, restul mai tarziu. Zicem ma-ma-ma si be-be-be si multe altele pe care nu le intelege nimeni, mai mult comunicam prin tipete la volum cat ne tine gura! Deja ne stie tot satul! Am fost la munte si a fost tare bine si frumos, nici ochisorii n-au mai curs de frumos ce a fost. Urmeaza marea peste 2 saptamani, stam o saptamana intreaga! Yupiiii! Mami iar e fericita! N-am racit, n-am tusit, n-am patit nimic timp de 8 luni de zile, la dr am ajuns pentru vaccinuri si ochisori. Mami zice: Multumesc Doamne!

Pupam toti bebelusii! Voi ce mai faceti???

PS. si suntem tare dragastoase si iubarete, o strangem pa mami tare de tot in brate si de dupa gat si o sarutam bebeluseste pe obraz si pe gat si pe unde apucam si mami se topeste de drag si ne ia la smotocit si la pupat si la jucat pana nu mai putem sa rasuflam de ras si de bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

vin la raport cu masajul si electrostimularea, am dat jos 3 cm din talie...electro face minuni


Stiti cumva de unde sa comand colectie disney enciclopedia??? aia de la Adevarul o am toata de la mama


dark...si eu la o felie de tort.
azi am faut icre si ciorba de burta,s-au lins pe bot ai mei,fratele meu a macat 3 farfurii

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Multi ani traiasca, multi ani traiasca, LMA Dark!!!
Sa ti se indeplineasca si cea mai mica dorinta. Subscriu la ce a scris IrinaC
Si LMA tuturor licuricilor sarbatoriti.
Multumim de urari am ajuns si noi la 6 lunite. Yupii!!!
Am baiat mare ce mai. Trimit si eu vreo 2 poze indata.
Noi suntem bine voiosi si mai insistam cu papica. Are si al meu toane si mai vad cate o gurita inchisa bine, ceea ce nu prea vedeam la al mare
Va dorim toate cele bune tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Fetelor, va rog luati-mi masina de facut paine din mana ca-i belea mare! Am pereclitat orice slabire de cand o am: fac la cozonaci in prostie si-i mananc aproape singura! Am ajuns la greutatea mea clasica, numai ca am un frumos colacel de burtica lasata si aici numai abdomenele ma mai scapa, dar ti-ai gasit! Si as vrea sa mai slabesc 2-3 kg asa ca s afiu si eu happy, numai ca nu ma pot opri din cozonaceala! Ies f buni si pufosi si aromati si ... nu ma pot abtine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui BillyBilly

Fetelor, va rog luati-mi masina de facut paine din mana ca-i belea mare! Am pereclitat orice slabire de cand o am: fac la cozonaci in prostie si-i mananc aproape singura! Am ajuns la greutatea mea clasica, numai ca am un frumos colacel de burtica lasata si aici numai abdomenele ma mai scapa, dar ti-ai gasit! Si as vrea sa mai slabesc 2-3 kg asa ca s afiu si eu happy, numai ca nu ma pot opri din cozonaceala! Ies f buni si pufosi si aromati si ... nu ma pot abtine!

Catalina

mamica fericita de Ana-Maria ingeras de

http://www.flickr.com/photos/33604838@N02/


Maaaa,voi ati aflat k am slabit si eu si imi faceti pofta cu tot felul de bunatati,huh?
Pupam galusca mica..Si ii urez un sincer la multi ani pt maine.Sa fie sanatoasa,fericita,cuminte si sa aiba parte de tot ce-i mai frumos si bun in viata.

POZE CU NOI
de David Christian

Mergi la inceput