Burtici fericite de septembrie-octombrie (150)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Neatzaaa! Deci n-am pierdut nasterea in direct!
hai Bruce, hai IUlika, nu mai aveti mult si o sa va cunoasteti

MIMIKA sa fii fericita si implinita langa mimikosii tai dragutzi!!

Crocodana, bafta la control

Kateryna, bine ai revenit! cum ar fi sa ne sms-uim reciproc in timp ce avem contractii? "tu cat ai colul?" "pai 4.." '"eu 5, sac" si tot asa si sa mai fie si Santorini pe langa mine, in acelasi spital

Monica, relax...vorba Techilei, aaaaammmmmm....o sa vezi ce bine o sa fie cu puiutzul in brate, plus ca scapi de un stres

Doamne ajuta sa se rezolve problema bebicului Mariei si sa fie un copil sanatos si fericit langa familia lui

Camy


36+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 4 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Buna dimineata !
Pe baricade in asteptarea vestilor despre Bruce si a lui mamica coditata.
mada, somn usor !
camy
delia, sanatate multa si relax, inca nu e timpul intalnirii cu bebelina.

Sunt around. u all!

Geani 35+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

In primul rand:

MIMIKA

LA MULTI ANI

SA fi sanatoasa, iubita si fericita alaturi de cei trei baieti ai tai. SA iti aduca toti numai bucurii



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 35+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

E liniste...Iulika, asteptam vesti!
La multi ani Mimika, multa sanatate si tot ce iti doresti!

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata!

Mimika...LA multi ani si sa te bucuri 1000 de ani de puisorii tai mici si dulci!

Monica...weekend placut...e ultimul weekend fara bebe in brate..relaxeaza-te si dormi cat mai mult. O sa fie bine!

Iulika....ce face Bruce cel lenes? Hai ca asteptam vesti bune!

Sa ne rugam pt. MariaI sa fie bine bebe si sa supravietuiasca si sa se recupereze 100%. Doamne ajuta!



Dana 34+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

AMR 5-6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

NU mi-a iesit cum am vrut mesajul anterior.... in fine. In al doilea rand:

IULIKA

DEsi eu sper sa fi nascut deja, sa nu se fi chinuit toata noaptea

Oricum, eu n-am avut somn, m-am tot gandit ce-o face Obelixa noastra, si eu am vrut sa deschid calc azi-noapte DAr m-am razgandit, am zis sa rezist cu stoicsm pana dimineata.

Asteptam vesti bune.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 35+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

Buna dimineata fetelor


..in primul rand, ma rog Bunului Dumnezeu ca puiul Mariei sa fie rezistent, sa inceapa sa respire singurel...sa-l duca cat mai repede la un spital de prematuri (sincer nu inteleg de ce nu au facut-o pana acum
)
Maria sper din toata inima mea ca puiul tau sa se faca bina..sa-si revina!

Iulika nimic pana acum????? ..hai, poate Bruce prinde curaj si apare


Monica acum de dimineata am vazut mesajul tau...CURAJ! de data asta va fi bine...ai un medic extraordinar...ma apuca invidia de nu mai pot..cand ma gandesc ca al meu dr....Banderas...a fost suparat ca m-am dus la Pop.....iar pe tine...te ia de acasa..

Glumeam......o sa ma rog pt tine si pt bebelusul tau...DAR VA FI BINE!


...si azi..pt mine e o zi asa de trista.....duminica e un an de cand Darius a plecat sa fie un ingeras.....maine fac pomana..si azi o sa fac coliva...
Nu am putut sa dorm...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex
27+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE


Camy, MariaI a nascut la spitalul cu cea mai buna sectie de prematuri din Bucuresti (Polizu). Urmeza sa-l transfere spre spitalul de copii Gr. alexandrescu pt operatie. Ca prematur, mai bine decat la Polizu nu avea unde sa fie.

Dana 34+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

AMR 5-6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

haideti sa va zic si ce calcule face sotzul meu: pai daca Iulika avea dpn 1 sept...si eu 4 sept...inseamna ca luni o sa nasc si eu si taman luni trebuie sa fie el la Buc! si ca el nu mai pleaca!
eu cred ca nu-i mai zic nimic de-acum, nici de contractii, nimic, pana nu vine momentul! azi de ex ii e frica sa se duca la un botez sa ma lase singura acasa...ca daca ma apuca?! el ajungand in maxim 20 de min acasa, daca e ceva, iar in alte 20 suntem si la spital...

36+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 4 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

N-are nimeni vesti de la IULIKA?????????
Deocamdata nu m-am culcat mai stau putin,sper sa apara ceva vesti
Nu ma simt nici macar un pic obosita,deci daca va fi si bebelu ca si mine am dat de naibi,noaptea planton si ziua somn,desi acum el se mai odihneste doar masa nu inchide ochii.
AAA si sa va dau si ca sa asteptati vestile de la IULIKA


33+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA


Mada, baga-te la somn ca te epuizezi. Cum sa nu dormi deloc noaptea...! Nu e bine...nu face bine la bebe! Fugi la somnic.

Dana 34+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

AMR 5-6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Mada, dar tu de ce nu dormi toata noaptea?? Te rog eu incearca sa te reglezi inapoi sa dormi noaptea si nu ziua, o sa fie nasol rau cand va veni bebitzu. sa fi cumintica.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 35+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput