Prietenie la plesneala 66 - Avem user comun!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui aliclara

Delph, asta e starea mea naturala. Sotul meu spune ca m-am nascut obosita, in congelator. Pentru ca as dormi oricand si oricat, si am tot timpul anului, picioarele reci. El este centrala termica.
Acu am si io o dilema. M-as lasa de fumat. Ajung sa fumez un pachet doar daca ma duc la vreo ocazie. Am zile, cand nu trec de 5 tigari. Sunt constienta ca nu fac bine la sanatate, ca mori mai tanar, etc,etc,etc....Dar....eu alte vicii nu am. Nu sunt shopalchoolica (doar cand trebuie sa ofer cadouri imi place sa ma duc la cumparaturi), ma duc la cosmetica cand mi-aduc aminte, nu am taspe creme pe care sa nu le folosesc, epilatul este exclusiv acasa. Nu ca as incerca sa ma scot, dar atata placere am si eu, mai ales in week-end. Sa stau dimineta cu cana de cafea in fata si cu doua-trei tigari asociate.
So....sa ma las sau nu? Accentuez ca sunt constienta de toate riscurile medicale, dar asta e singurul meu viciu.

Fiecare sut....e un pas inainte!!!
http://www.flickr.com/photos/aliclara/

asa eram si eu inainte de a-l cunoaste pe max. o circulatie periferica extrem de proasta. vara cand era canicula de te toropea, eu eram rece. dormeam vara, in plina canicula cu pija cu craci lungi, sosete in picioare si o patura pe mine, ca imi era rusine sa ma invelesc cu pilota . ei de cand sunt cu max...abia suport un maieu pe mine vara. salut pijama cu craci lungi, patura, sosete. am centrala termica langa mine . doar stau in casa cu instalatorul de la gaze
cat despre fumat...la asta m-am gandit si eu. nu beau, la coafor...ma execut acasa. am trecut de faza dureroasa cu epilatu cu epilatorul si de acum e o adevarata placere , la manichiura si pedichiura ma bag singura, imi fac chiar si modele pe unghii singura, nu asa profisioniste cum se face la salon, dar sunt admirate totusi. m-am gandit foarte serios la a ma lasa de fumat. cred ca isi fac efectu toate rugaciunile mamei care m-a depistat ca eu il mint pe max ca m-am lasat de fumat. simtu de mama
nu fumez mult. daca sunt singura in birou duc un pachet la zi. daca sunt colegii, jumate de pachet caci tb sa ies pe hol si lenea e cucoana mare, cum se pune asa adoarme . plus ca de la o vreme am inceput sa-mi fie greata de la ele. si am zis: asa cum am rezistat la mare fara sa la mare si chiar nu am simtit deloc nevoia, asa pot si cand sunt la munca. asa ca...mai am exact 2 tigari azi in pachet. altu nu am mai cumparat dimineata, o fi vreun semn, si imi propun sa nu mai cumpar. sa vad cat o sa ma tina. trebuie sa reusesc.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala


Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Delph greata e buna si daca de la ea nu mai poti fuma este si mai buna

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Delph greata e buna si daca de la ea nu mai poti fuma este si mai buna

tu vorbesti...care ai sfarcurile tari si te mai si mananca pe deasupra??
fac pt tine

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Bazar pt Mihaita

ambitioasa
Infertilitatea este o boala


Sa fii domn e o-ntamplare, sa fii OM e lucru mare


Ce-ai sa faci cu atata ura daca viata isi inchide maine portile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:



anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Are mama o ratusca...
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Ratusca%20din%20viata%20mea&page=2" target="_blank">an1 si an2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:


LA MULTI ANI IRINA!!!

impliniri multe, multe, bucurii, fericire si sanatate!

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Buna dimineata!




LA MULTI ANI!



Irina, multa fericire, sanatate, si multe bucurii alaturi de cei dragi

Eu ...

Nimeni nu vrea sa vina la mine??? Chiar asa????



Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui licurici

Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

hallo si de la mine....
si cafea nemteasca v-am dat!

agent007, te duci la balci?...cum mai esti?

Delfino....sa ne traiesti, sa fii sanatoasa....sa-ti dea DD un bebe sanatos si frumos! pentru userita noua!

restul stilatelor, ma scoateti capul la interval!

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui andruskandu


Nimeni nu vrea sa vina la mine??? Chiar asa????[/purple][/size=3][/font=Georgia]





vin eu! vin eu! ma primesti??? sunt cuminte, nu sar pe canapele, mananc toata mancarea, poti sa-mi dai de lucru....a, si nici mult nu vb

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata plesnite dragi...

Farst av ol,LA MULTI ANI !rhoneea.O zi la superlativ,cu bucurii si multa distractie!

Delphinas...pentru lasat de fumat trebuie sa fie o motivatie puternica...vine timpul cand apare un "trebuie" si zici stop.Tine de motivatie si de vointa.Eu am implinit 2 luni si 2 saptamani,cred,de cand nu am mai fumat.In 27 Mai a fost ziua cand care nu am mai pus tigara in gura si in 6 Iunie ultima zi in care am fumat electronica.
E greu la inceput,insa nu-i imposibil.Ca si tine si eu am avut migrene...cumplite.De alea de simteam ca se invarte totul,cu stari de voma...rau,rau....de cand am lasat tigara...sunt tare bine,nu am mai patit uratenii de alea.
Tot de asta nu am mai baut nici cafea...la filtru sau ibric...si am observat ca este foarte bine.Am baut,recunosc,de la Starbucks o cafea ca o prajitura...Frapucino Mocca...yummy!
Iti doresc succes mult,Delphinas...si ca in reclama aia,"daca vrei ,poti.Adidas Torcion!"...iti spun si eu :daca vrei,poti!


Andruskandu,si eu as veni pan' la tine,dar is numa vreo 600 km pana acolo,de la mine pan' la tine...

No,fete...io-s in delir de bucurie ca e vineri si vine week endul...asa ca va doresc sfarsit de saptamana minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

La multi ani fetelor sarbatorite ieri si lui Irina pt azi ! Va cu drag si pli a de nisip !

************************************************************************************

MIHAITA VREA SA NU MAI FIE DIFERIT !


oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S


www.alexandruconovaru.ro , www.helpsonia.com

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput