Copilasi de Iulie - August 2004 * (27) - LMA !

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

hello!

Daria, sa-ti traiasca printesa! La multi ani, Giulia! Toata fericirea din lume langa o mamica asa devotata!

Eli, la multi ani pentru Stefan, Sa fiti sanatosi si fericiti!

Io's cu nerfii zdrente. Sper sa-mi revin, pentru ca ma simt pe marginea prapastiei. Am facut o criza de nerfi aseara, dupa ce am ajuns acasa cu Paul si am lasat cupilu cel mare la tac'su la Tg Jiu. Daca lucrurile nu se rezolva dupa concediul din sept - oct...

well, o sapt usoara sa avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roller, se mai intampla sa de-a pea afara din paharul plin ... mai ai putin pana in septembrie

Hehe, si io mai am putin pana in noiembrie.
Dar vi-am zis ca n-am cu cine merge la Praid ??? Ca prietena e gravida cu bb2 ? Mnoah probabil vom merge in sat la vara`mea si finu`
Deci si puaote si mai rau Si nici macar asta nu-mi strica din kef, pt ca se apropie 31 decembrie si se termina odata anul asta de kko

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Giulia!
Daria, sa-ti traiasca printesa!
Nu e o consolare pentru tine, dar mutritza ei serioasa si ingamfata e tare dragalasa...cel putin pentru mine

La multi ani Stefan!
Eli, sa-ti traiasca voinicul!

Dana, inca un pic si vine concediul...
Alice, bine ai revenit!

Noi ne-am intors aseara destul de tarzior, am descarcat bagajele cu care veniseram de la bunici si am plecat la cumparaturi, fetele au mancat tarziu (la 20) la Mc.. asa ca de abia la 22 le-am bagat in pat. Deh, relaxare ca in concediu La noi asta e tare tarziu. Si asta dupa un weekend de chiraiala cu finutii, verisorii lor, care se culca de obicei spre 23 (la noi asa ceva nu se intampla )
Azi dimineata aranjeaza rufe, baga la spalat, schimba copiii, hraneste copiii (care s-au invatat sa-i pupe mama lor in partea dorsala dupa atatea zile de conced )...De abia acum am ajuns la servici. Si am de facut o gramada de masuratori ca sa mai dau drumul la un articol...ca arde...
Asa ca ma pregatesc plina de voiosie sa fac bagajele pentru mare ... miercuri dimineata pe racoare/plec cu fetele la mare (de la atata viteza, pe autostrazi pen' ca eu sunt soferul familiei si nu numai, am dat-o-n rime )

Hai sa va inveselesc eu saptamana (mai ales pe a mea...hihihi) Am aflat ca am promovat concursul de csii (echivalent cu conferentiar) si sambata (de ziua mea, de sf. marie...:)) am primit mail ca mi-au acceptat o lucrare, e cea mai tare lucrare pe care am scris-o pana acum!

O saptamana excelenta sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Oau, Cristalino, fata neichii, felicitari multiple si la mai mareee !
Daria, pe cuvint ca io-s fan mutrita serioasa a Giulikai, este o scumpa !!
Dana, nu mai e mult pina la conced ! Asa ziceam si io si pe cuvint ca de citva timp incoace ca sa ma relaxez ar trebui sa plec singura undeva departe, ca alfel nu inteleg nimic din zilele far de mers la servici ! Io spune lui concediu, dar zau ca nu mai e asa de cind cu Andreiush !! Te pup si iti doresc sa fie bine !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Monica, felicitari pentru titlu si pentru lucrare!

Mey, asta cu concediul sper sa rezolve niste lucruri, dar mi-e ca o sa treaca (criza) si ia 'or sa se intamplelucrurile ca inainte. Ca deh, unii "e" obositi si tot deh, auzim lucruri doar daca ne convin si intra in propria sfera de interes. Altfel... Da' nu mai conteaza acu'. Totul e la cald, prea la cald si nu cred ca reusesc sa ma deconectez. Acu' am o durere crunta de cap, azi-noapte n-anm prea dormit, joi am prezentare, project-managerul ma ignora... saptamana asta o sa fie un succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

MONICA, felicitari!

ALICE, deschidem lista "obositelor"? Matei s-a trezit ieri dimineata la 6.30... Eu reusisem sa adorm cu greu la 1.30 si el ii spune lui Petro foarte revoltat "Mama doarme ca o obosita!"...

Eu mai un pic si clachez, dar sper ca, odata cu reinceperea gradinitei si intrarea intr-un program normal o sa-mi revin. Cine ma aude zice ca sunt dusa cu capul - copilul sta la bunici si eu sunt mai obosita ca in timpul anului scolar. Dar drumurile de doua ori pe saptamana, faptul ca gatesc pentru el, pentru noi, pentru tatal meu, pentru soacra-mea, pentru armata poporului , faptul ca nu am o jumatate de zi pe luna timp sa stau cu ochii pe pereti ma omoara fizic.
Important e ca psihicul bate de departe fizicul si nu ma las...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Roberta, da, propun o lista pt surmenate ... eu ma inscriu, sunt membru onorific:P
Cred ca nu inteleg sau am pierdut un amanunt important...de ce gatesti pt copil daca e la bunici, si pt. soacra ??

Dana, Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

buna seara,la multi ani giuliei si tuturor sarbatoritilor,felicitari cristalinei,si m-a bucur sa vad ca sunteti cu toate intr-un tonus de invidiat.Noi am inceput astazi scoala si gradinita,sper sa imi pot trage si eu sufletul ptr. ca se cere...doi copii fiecare crescuti singuri deci egoisti la maxim sa convietuiasca brusc impreuna...am deja trei fire de par alb...ce tragedie ptr. mine.acu serios...am crezut ca ricardo e topul copiilor incapatanati....insa serban...desi e mare si am ceva pretentii de la el...e mult mai greu de...mani****t...de fapt e imposibil.brrr...sunt momente cind e de groaza...efectiv stau intre ei la propriu...si mi-am tras niste tipete...eu care nu ridic tonul de felul meu...acu racnesc cit m-a tin plamanii...fara rezultat insa.astept sa treaca anii...poate isi revin si astia la capitolul toleranta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !
Cristal, felicitari
Roller, cum esti azi ? Roberta ?
Io`st doar moarta de somn
Ema, pune poze cu flacaii
Restu` de fete ? ...


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatza !
Brei, mai deschidem o lista, aia cu lipsa de somn ?? Uneori am impresia ca fii-miu testeaza pe mine sa vada cam ce limite am io, pina unde si cum pot functiona fara aia, fara aia ... azi dimi m-am trezit cu o durere nashpa de cap, ca gizmoul a facut obsesie pentru tintari si nu mai vrea sa doarma in patul lui, ca il pisca biziitoarele !! Mai ca m-as apuca de beut cafea, poate-poate cofeina mai imi "restoreaza" neste puncte de energie !
Ma-c la muncile mele ... ca ieri nu am gatat treaba ! O zi faina va doresc !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput