Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(47)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Millie cum ii dai cerealele?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali

Buna!

Intru si eu dupa muuult timp.
Am fost si noi plecati putin pe la mare. Ne-am intors duminica si luni Vlad s-a imbolnavit. Are nasul infundat si tuseste. tare imi era teama ca face iarasi pneumonie, dar din fericire nu am ajuns pana acolo. Daca Vlad a racit din spirit de solidaritate Stefan are si el nasucul infundat si este taaare marait.

Azi am fost la medic si Stefan a reusit sa ia intr-o luna doar 200g .Adevarul este ca nici nu prea mananca, am zis ca este de la caldura dar acum nu mai este asa cald. Are 6500g. Trebuie sa incepem diversificarea cu fainos la masa de seara.

A mai introdus cineva cerealele? De care? Cum ati procedat?





Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)

Poze


eu ii dau cereale, dar dimineata !!
i-am dtat in prima zi 1 lingurita a2 tot 1 si apoi 3,4 tot asa pana o sa ajung la portia de pe cutie


Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Si eu tot dimineata ii dau cerealele..., in prima zi 1 lingurita, a doua zi 2 lingurite, pana ajujng la 7 lingurite in 200 ml de lapte, cat scrie pe cutie.


Elena, mami de bebe Ianis (04.04.2009)

Poze la:
http://picasaweb.google.ro/Ela783/PicasaElenaTurcanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ela78

Novus: Ne bagam si noi la munte! Mie-mi convine oricare weekend, si 4-6 septembrie si 11-13 septembrie. Daca deja sunt ocupate toate camerele, ne cazam in alta parte, nu e o problema.

Rivali: Noi am inceput cu Milupa Bio-Getreidebrei, Schmelz-Reisflocken = fulgi de orez incepand cu 4 luni. Am preferat sa raman tot la Milupa pentru ca lapte praf in completare ii fac cu Aptamil. Ieri a halit 150 ml lapte+cereale si a dormit 5,5 ore dupa aceea, azi s-a strambat/scuipat de a trebuit sa-i dau cu lingurita, asta dupa ce am dat banii pe tetina pt.semisolide. Sucul de morcovi+mar probabil ca urmeaza in luna a 5-a.


Elena, fericita de bebe Ianis (04.04.2009)

Poze la:
http://picasaweb.google.ro/Ela783/PicasaElenaTurcanu


ok
maine o sa fac rezervarile asa ca e super

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

multumim de urari pt ziua de ieri!


s-ar putea sa mai vina o prietena de-a mea cu noi la munte..o primiti?
are bebe de 19 martie 2009..o frumusete de fata..intra si ea zilele astea pe forum!



Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)


ok notat
dar o asteptam si pe forum !!

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Rivali ai dau cu biberonul,de la humana e un pic mai gros ca lp si nu merge dat cu lingurita.Tot treptat i-am pus si eu pana am ajuns la portia de pe cutie

Monica mami de Timeea Alexandra ( 25.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

DODO PUI

Sa ne traiesti mamica luptatoare si invingatoare !!!!!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Am intrat sa va ca maine plecam la socri. 500 km pe drum... Bine macar ca acolo o sa dau de PetraTudor, asa ca n-o sa fiu total rupta de forum.

si s-aveti zile tot mai frumoase!

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Mai astept raspuns de la :

In asteptare
Pisigri (depinde de locatie)
Aris
InaPreda
Simina (daca poate sotul)
Pisik (daca poate sotul)

ca deocamdata suntem 14 familii deci trebuie pensiune mareeee !!!

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Am intrat sa va ca maine plecam la socri. 500 km pe drum... Bine macar ca acolo o sa dau de PetraTudor, asa ca n-o sa fiu total rupta de forum.

si s-aveti zile tot mai frumoase!

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


Drum bun sa aveti si multi si pt PetraTudor care cam chiuleste de pe aici,nu?

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput