Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (168)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Lumi, Ramo merci pt PM
Cristina spor la renovari.Il pupam pe Raducu cel cuminte si papacios.
Nikolici fii optimista, Karinutza e ok.
Piolica da multi bebei plangaciosi de la dinti cand ma gandesc prin cate am trecut si eu cu Andrei pana acum cand i-au iesit 13 dinti si nici acum nu e ok ca mai are o masea care se incapataneaza sa sparga si il cam supara.Si de asemenea surpriza s-au umflat si canini de jos dupa ce cei de sus au iesit cu mari dureri se pare ca e adevarat ca cei mai durerosi sunt canini.Eu ma gandesc ca dupa ce ies si astia mai avem doar 4 masele spre peste vreo 6 luni sa iasa si am scapat de dureri

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

dy 13 dinti????????, saraca Tatonelul , ce sa mai zica cu 0 dintzi, ma refer la Sasha of course.

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Luminita, intre ce ore spuneai ca esti in parc? E deja a treia zi in care nu dau de tine. In ce sens te invirti in jurul lacului?

Azi am fost in parc cu o prietena al carei bebel are 10 zile si 3000g. Doamne, cit de mic mi s-a parut! Ma tot minunam. Nu-mi vine sa cred ca si Ania a fost atit de mica. Ma rog, mult de spus pe tema asta.

Azi a venit prietena mea din America, cu fiica ei, de 3 ani jumate. S-a jucat foarte frumos cu Ania. Si, pentru vreo 2 ore, am experimentat si eu cum e sa ai doi copii. Nu mi s-a parut asa spooky. S-au jucat tare frumos, Ania si Smaranda.

Nausica si Ania
poze


"(...)It is probably better not to sin at all, but if some kind of sin you must be pursuing,
Well, remember to do it by doing rather than by not doing." (Ogden Nash)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Dia, adev e ca la voi dintii s-au condensat...

nikole eu sper sa dormiti. anda cica acum adoarme. Azi a fost pe san exclusiv, eu ii dadeam papa ea ma tragea de tricou si-mi arata cu degetul ce vrea. Cred ca e ft dureroasa zona si nu suporta lingurita ca s-a miscat cand o pupam pe barbita, am nimerit boticul si a inceput sa planga. Mancare a gustat-ar fi vrut dar a mancat cate 2lingurite la fiecare masa. Cu iaurt cu cereale nici n-am incercat

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

nausica e frumos cu doi copii cand unul din ei mai si pleaca acasa . Te bate vreun gand de bb2? pana la urma unde face eco prietena ta?

tineti-mi pumnii, anda pare sa fi adormit! Azi a mers pe jos pana la magazin si am crezut ca oboseste. De unde fratilor, s-a odihnit in brate si in wrap si ne-a incantat pana mai acum, cand ar fi vrut sa suga dar nu in pat dar nici in fund. Poate voia sa manance din mers?

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

ramo K a adormit 20 min si a inc sa urle ca arsa in timp ce eu savuram tortul cumnatului meu...am avut party aici.Ce mai, se vede clar ca e ceva nasol..si ma astept la o noapte lunga, am mai baut si un redbull dupa amiaza ca simteam ca ma duc pe campii si acum stau si nu am somn...noroc ca e si barbati miu pe mess ma mai tzine de vorba...cica sa adorm.
Bravo Andutza pt drumul pana la magazin!Pup mamica!
Si noi am facut un drum, vreo 2 statii de masina in bratze ca se stie carutzil intzeapa rau si este doar obiect decorativ la purtator de bebe in bratze.
By the way Ramo , wrapul de la Ada cel facut de tine, tare bine mi-a prins mie aici...l-am imprumutat pt vacantza...multumiri si celei care l a facut of course

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Buna seara,

Ma amuza la maxim produsele oferite spre vanzare in josul paginii si mai ales preturile lor. oare cine naiba cumpara forfecuta de unghii la 90 de lei si set caciula si fular la 150 de lei? Si ladita pt nisip la 900 (?!?!) de lei? si paduri anti-transpiratie?? nu stiam ca exista

Cine se baga sa faca montaj cu boboceii la 1 an? Babytza?

Claudinna ce seamana Razvan cu tine!! Si e f dragut, cum spune el apa, papa si arata ca are 1 an

Bravo pt bebeii umblatori Edi si Carla!!



fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

care mami, ala alb?

mie tot ala rosu imi place la maxim dar l-am cedat vara-mi, cred ca-mi fac altul ca alea de 4 m sunt parca prea scurte si ma doare spatele. Sau le leg io prost cine mai stie.

tin pumnii sa doarma k, verific-o de muci si i-ai si un spray pt gatutz si vit c pt bebei, picaturi, astea rau nu fac.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

corrina ei doar gazduiesc produsele altora eu asa am inteles. Interesant concept: nu se vinde te doare undeva... Eu le urez mult succes dar sa verifice descrierile produselor ca la unele n-au copiat tot textul

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

300 sunt amuzanti cu produsele alea.

Poate aveti nevoie de o cravata de blana artificiala, e doar 100 de lei . Sau o masuta cu rotile pt bucatarie, la 1100 lei sau un sac pentru picioare (????) la 202 lei. Sunt eu cu capul sau ei?

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

Mergi la inceput