Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010(19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

catalutza...si eu am fost ieri la eco, la iosup si mi-a zis ca bb are 17 sapt si 4 zile....iar eu am 16 si 4zile, deci o sapt mai mare...dar a zis ca totul e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

fetele ...cum evitam vergeturile...? am liber la uns cu crema?voi o faceti? si ce fel de crema?

16+



Eu doar de vreo 2 saptamani am inceput sa ma ung pe sani si pe burtica cu un ulei de corp cu masline (Hammam de la Tresori de Oriente), dar mi-am luat si ulei de migdale dulci de la plafar. Am auzit ca ar fi mai bine cu ulei decat cu crema. Plus ca pe mine ma deranjeaza in continuare anumite mirosuri, inclusiv de creme.

19+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

cataluza81 Felicitari pt eco! E normal sa fie diferente pt ca bb creste in salturi. La mine de exemplu, la eco de 13s bb-ii erau mai mari cu 7, respectiv 5 zile decat varsta calculata dupa um, iar la eco de 17s, ambii erau mai mici cu 3 zile.

xela_07 La multi ani pt fetitza ta! Sa creasca mare, sanatoasa, frumoasa si desteapta!

La multi ani! claudetz

blue_rain De unde ai luat ulei de migdale asa de ieftin? Eu am gasit 10ml cu 5lei sau 100ml cu 35lei.

nikole E si ziua printzesei tale? La multi ani! Sa va bucurati de ea zi de zi, sa fie sanatoasa si sa-si asculte parintzii! Tu cum mai esti?



19+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

fetele ...cum evitam vergeturile...? am liber la uns cu crema?voi o faceti? si ce fel de crema?

16+


Eu ma dau cu ulei de masline...si mai am setul pentru ingrijire de la chicco, si o crema antivergeturi de la mustela (mostre de la targ)... si cand ma satur de mirosurile astea ma dau cu crema de corp normala...de la nivea pt improspatare...

vreau si eu ulei de migdale dar am gasit numai combinat cu alte uleiuri si costa mult...peste 30 lei exagerat pt un ulei.

Va pup!

20+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
ne gandim la nume de baietel
primele poze
http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=77922&page=2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:



cu intarziere, Andreea de xela_07 ,claudetz

eu am o problema: am diaree si sunt rupta de oboseala. e de mers la dr sau astept cuminte sa treaca?



Mihaela 17+

bebe mic
poze bebe la 11+, 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineata tuturor!
Am intrat sa va spun caintr-adevar pompa manuala AVENT ISIS mi-a fost de mare folosintza si eficacitate! Si asta dupa ce am incercat vreo alte 2 modele de la chicco siprimii pasi! Nu am incercat pompa electrica dar am inteles ca desi e buna te poate lasa motorasul!
Va doresc o zi buna!

A... si legat de vergeturi.... Daca ti-e dat sa apara pai poti sa-ti dai cu ce ti-oi da ca tot apar si invers. Eu la sarcina cu Iannis nu m-am uns si nu ma nici cea mai mica vergetura! Sper sa fiu la fel dde norocoasa si de data asta! Nu zic...or fi si cremele bune la ceva, adica banuiesc ca atenueaza cu siguranta!
Va pup!

Editez ca sa va spun ca am o cunostintza care si-a dat cu cele maiscumpe si renumie creme si e pliiinade vergeturi sipe burta si pe sani si pe coapse si chiar si pe genunchi

este vorba de elasticitatea pielii fiecarei burtici!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
21+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Si eu am auzit ca pompele electrice ar fi mai bune dar mai scumpe. Oare tot avent sa caut dar electrica? Ma gandesc ca eu o sa am nevoie poate mai mult decat voi si chiar trebuie sa-mi iau o pompa buna chiar daca mai scumpa.

19+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ematimerman spune:

Dragele mele, dr-a mea mi-a dat frumoasa veste astazi, precum ca bebe e baietel si chiar am vazut si eu pe ecranul eco ce minunatie de baiat are mama...sunt in culmea fericirii. nu mai spun de sotul meu...asa ca "merit" un carut bleo. sa dea Bunul Dumnezeu sa fie sanatos!
Si inca o chestie, dupa calculele d-nei dr. ar trebui sa am 19 saptamani, iar la eco, dupa cum e dezvoltat bebe, as avea 20 s si 5 zile. sunt intr-o nebuloasa totala. nu mai stiu cum sa tin socoteala.


19s. si mamica de printesa Alexandra (04.10.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Larisel diferenta dintre pompa electrica si cea manuala de la avent este ca cea electrica merge apasand pe un buton si cea manuala merge ca un fel de fas de geamuri numai ca trage nu sufla! Ideea e ca cea manuala poate fi controlata mult mai bine numai ca iti tine ambele maini ocupate.....pana cand te deprinzi cu ea, la un moment dat eu o intrebuintam cu o sg mana! Cea electrica trebuie si ea tinuta cu o mana evident insa beleaua e ca te poate lasa motoraul asa cum am mai spus si daca se strica ala poti s-o arunci la cati bani costa nu prea e de ici de colo.....nu stiu daca o avea garantie...normal ar fi sa aioba! Am cunostinta care le-a folosit pe amandoua ca a primit una cadou si e mai multumita de cea manuala! Cea electrica scoate zgomot Eu il tineam pe Iannis la un san si sanul celalalt il mulgeam in acelasi timp. Diferenta de pret dintre ele e de cateva milioane bune! Eu am ramas cu milioanele ca am plecat pe vremea cand se facea trecerea la roni

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
21+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Ema felicitari ptr bb baietel!!! Doamne Ajuta sa fie totul bine in continuare si sa ne vedem puii sanatosi!!! Ma bucur tare ca sunteti fericiti

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
21+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput