Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (74)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b
neata feteledureri jos si eu am mai ales noaptea cand ma mai intind de asemenea imi mai amoretesc mainile dar am citit ca este din cauza retinerii de apa mainile se umfla umflandu-se atunci mai si amortesc dimineata sotul aflat pe "tron" citea din carte si cica ne aflam in perioada in care devenim neandemanatice si suferim de sindromul creierului imprastiat 24+ Remus Andreihttp://www.popasmusic.comwww.inimacopiilor.ro
23 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

buna dimineata tuturor!

Abia acum am terminat de citit din urma si discutiile mi s-au parut interesante, mai ales cele cu privire la pompele de san, si cele despre vergeturi. in cazul meu nu m-am procopsit pana acum cu vergeturi pe burtica, ci pe coapse. crema folosesc, dar nu stiu ce efect va avea pana la urma. Cu privire la carut, am luat si acum regret, ca ma gandesc, ca in iarna asta nu stiu cat o sa il scot afara cu carutul, insa sa fie sotul multumit...Ieri am achizitionat si un cos port bebe tare dragalas, si ieftin dupa parerea mea, si probabil ca iarna aceasta il voi purta mai ales in el, daca va fi sa mergem in vizita pe undeva sau cu masina. Pupici dulci tuturor!

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii fericita....Lavi, mami de Rares Cristian 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Laura, foarte buna gluma cu cei 3 copii, iar faza cu moneda...rea rau

24+ astept pe Ingrid Alexandra pe 30 noiembrie! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

neata fetele
dimineata sotul aflat pe "tron" citea din carte si cica ne aflam in perioada in care devenim neandemanatice si suferim de sindromul creierului imprastiat

24+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro


Abia acuma ?!!?! Si pana acuma cum am fost?

monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Niatza

monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Acum, intrebare-ntrebatoare: cand apar vergeturile? V-au aparut deja? Apar in lunile urmatoare, apar dupa nastere cand incepem sa slabim? Sunt una din marile mele temeri....cu kg in plus, voi putea lupta, dar cu vergeturile.... Acum ma dau de zor cu crema, de ma duc noaptea in pat cu burta(in special) super cremuita!

Lumi 26+ cu Alexa Annabelle Denise
http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard

Lumi - asa cum zice si Andre, apraent tin de genetica. Daca esti predispus, vei face cu toate uleiurile, cremele, care pot eventual atenua... rupturile de tesut. Din ce stiu eu, cremele antivergeturi au efect maxim in momentul in care vergeturile au aparut si sunt sub forma aia rosiatica. Dupa ce se albesc, la revedere, nu mai ai ce sa le faci. Eu am cateva pe solduri si tare ma intreb de unde ca am fost mereu slabanoaga, si nici vorba de slabit vreodata... deci tot mostenire tre sa fie.

monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineata tuturor!
Am intrat sa va spun caintr-adevar pompa manuala AVENT ISIS mi-a fost de mare folosintza si eficacitate! Si asta dupa ce am incercat vreo alte 2 modele de la chicco siprimii pasi! Nu am incercat pompa electrica dar am inteles ca desi e buna te poate lasa motorasul!
Va doresc o zi buna!


mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum in
21+ cu Nicholas!
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Acum, intrebare-ntrebatoare: cand apar vergeturile? V-au aparut deja? Apar in lunile urmatoare, apar dupa nastere cand incepem sa slabim? Sunt una din marile mele temeri....cu kg in plus, voi putea lupta, dar cu vergeturile.... Acum ma dau de zor cu crema, de ma duc noaptea in pat cu burta(in special) super cremuita!

Lumi 26+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard






...si eu mai ales ca-mi dau cu lapte de corp.....sotul este fff de ritualul de cremuire in fata lui....si cand ma bag in pat incepe:"da ce alunecoasa esti"

26+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Andre, o prietena imi spunea ca ei i-au aparut din luna a sasea...mama,saraca, are...
E clar ca sarcina nu e o boala, dar, Doamne, de cate suferim pe durata ei!!!

Raluci b,eu sufar rau de "sindromul creierului imprastiat"...sa ma fi vazut azi la super market...bine ca nu am avut de cumparat oua! Si zilele trecute,cand am fost la cumparaturi, nu-mi puteam aminti ce mai aveam de cumparat...nici pana astazi nu mi-am amintit! Cel mai rau a fost alaltaieri...am scapat filtrul de cafea ... si tot zatul,bineinteles, pe jos...am inceput sa plang de nervi!



Lumi 26+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

LauraG - merci de info, motivele sunt cele pe care mi le-am imaginat si eu

monis 27+
acum si cu poze

Mergi la inceput