Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (231)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



hellloo

vad ca nu prea ati avut spor la vorba.

am fost la eco, bb e mai mare cu 1 saptamana fata de UM .. exact asa cum stiam .. nu ma asteptam ca in prima zi dupa ciclu sa pot ramane .. uff .. tot fetita e .... dar e bine.

iri vazut poze .. ce frumos e rares si ce bine ii sta bronzat!

asa m-a luat un somn acum de-as pleca acasa ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 32+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui softurela

Citat:
citat din mesajul lui madalina23
Elle noi am luat singulair 3luni in fiecare seara, ni l-a dat dupa pneumonia avuta in aprilie, este f bun si pt imunitate, de cand il ia Sofia nu a mai fost bonlavioara deloc.Daca nu poti cumpara un aparat de aerosoli macar imrumuta unul sau mergi cu ea la spital sau o clinica particulara sa-i faca acolo.Multa sanatate Evitei!


Buna Madalina,
Singulair-ul nu are nici o legatura cu cresterea imunitatii.
El se da profilactic dupa o bronsita, penumonie pentru a evita recurentele.

Singulair-ul merge foarte bine la alergii si la astmul de efort.
Copii care racesc vara, cu atat mai mult ar trebui sa dea parintilor de gandit ca acele raceli pot fi pe fond alergic (praf, polen, etc).
Aici, nu ma refer la fetita ta ci la copii din odisee care la vremea aceasta au probleme cu racelile.
Manifestarile alergiilor sunt nenumarate, nu exista un etalon.
Baietelul prietenei mele racea foarte des si mamica lui se lupta cu cresterea imunitatii si tratarea racelii. Se lupta cu morile de vant. Abia intr-un tarziu, dupa 5 ani de chin, a descoperit alergiile respiratorii la praf, par de animale, etc ale copilului si a trecut pe Singulair. De atunci nu a mai avut nici o raceala. A trecut un an de atunci. Deci Singulair-ul amelioreaza manifestarile alergice si nu are legatura cu cresterea imunitatii.


Fetita mea e pe Singulair de 3 luni. Dar la noi e alta manifestare decat cea prezentata mai sus. La noi a fost evidenta de la inceput, alergia. Nu am pe nimeni in famile, alergic. Sau poate este dar nu s-a manifestat.
Multa sanatate la copii!

http://pediatrics.about.com/od/asthmamedicines/p/05_singulair.htm


Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518



De acord cu tine in tot ce ai spus dar eu am scris ca este bun si pt imunitate printre altele.Eram f speriata cand am vazut ce mi-a prescris dr.pediatra,am crezut ca are un inceput de astm sau ca era suspecta de asa ceva, dar mi-a spus ca mi-l da pt prevenirea altor raceli unele ar putea fi pe fond alergic asa cum ai spus si tu(la noi nu este cazul So nu este alergica) si pt imunitate.Oricum este bine ca ai lamurit-o pe Elle mai bine decat mine.

Ramona sa-ti traiasca finutul!

Nour felicitari mamico!Sa va traiasca Baiatul!Imi pare tare rau sa aud ca aveti probleme, poate DD va ajuta si scapati de operatie.Cum se comporta Lulua cu el?Asteptam pozici.

Irina pai mai cresc si ei, si eu ma mir de a mea poate ca acum nici o sapt unele lucruri nici nu o atrageau sau se uita superficial la ele acum le studiaza i se par interesante.Sa ne anunti cand ai incarcat pozele cu Rareselul.

Elle ce ai facut la eco?



Madalina & Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Pana scriu eu un mesaj...
Elle bine ca e sanatoasa!



Madalina & Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



hellloo

vad ca nu prea ati avut spor la vorba.

am fost la eco, bb e mai mare cu 1 saptamana fata de UM .. exact asa cum stiam .. nu ma asteptam ca in prima zi dupa ciclu sa pot ramane .. uff .. tot fetita e .... dar e bine.

iri vazut poze .. ce frumos e rares si ce bine ii sta bronzat!

asa m-a luat un somn acum de-as pleca acasa ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 32+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun


Ma bucur ca e bine bebe din burtica la cat stres ai avut.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

am pus pozutze de la mare, pupam!

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinouka

am pus pozutze de la mare, pupam!

irina de bebe rares (23.01.2008)

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/


Ce frumusel bronzatel...cred ca v-a fost tare bine.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinouka

am pus pozutze de la mare, pupam!

irina de bebe rares (23.01.2008)

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/


Chiar ca ii sta bine as bronzat cu ochii aia mari albastri.Imi place cum ii sta si cu caciulica de mariner.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA MARE 2009
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72d9a7498380c6edd22733&skin_id=701&large" target="_blank">RAZVANEL MITITEL
Micul print-blog
Of viata-blog
www.youtube.com/watch?v=uNKkE_xHcdI" target="_blank">AM 1 ANISOR (slideshow)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

buna seara,
va multumim frumos tuturor celor care ne ati complimentat si felicitat!
pe bb sasha il hranesc cu laptic de la mine si de doua-maxim trei ori in 24 de ore cate un bibe formula
nour felicitari si multa sanatate va doresc, sper in curand sa afli ca totul este bine si sa te linistesti. abia astept sa vad poze cu bebeul tau!
am mai vazut si eu cateva pozici, printre care si pe cele cu rares , un blondin superb!

sanatate multa tuturor bolnaviorilor, ma bucur mult ca eva e mai bine, la fel si mami si micuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

oof..tot de clopotei bolnaviori citesc!
Elle, draguta noastra, iar m-am intristat sa citesc de problemutele de sanatate ale Evei. Acum si bronsita asta! Of! Sper sa-i mearga bine cu aerosolii Evei si sa se faca bine in scurt timp!
Bine ca bebe fetiza este bine! Asta este tot ce conteaza! Sa fii sigura de asta!

Lala_D, mamica mea draga, am citit si eu pe blog..imi pare rau ca trebuie sa treci prin momentele astea pe care nimeni nu si le doreste cu atat mai mult o mama! Sper ca, desi este delicata, sa nu fie complicata (operatia), totul sa decurga bine si Bodgdan sa fie ok din nou!
Te mbratisam si tinem pumnii! Tine-ne la curent!

Laurici, cuscrita draga, ma bucur ca Eleni a inceput sa manance si ca totul este spre bine! Sa dea DD sa nici sa nu se mai imbolnaveasca!

Nati, imi pare tare rau sa aflu si de Ana iubita ca a trebuit sa ajunga la urgenta! Sa dea DD sa se faca si ea bine si sa nu mai vomite, ca tare nasol este si pt. ea si pentru tine!

Ema, l-am vazut si eu pe iubitul mititel Sasha si pe Milan fascinat de fratiorul lui! Si am vazut si o mamica frumoasa si fericita tinandu-si in brate cea de-a doua comoara! Zic si eu ca fetele: sunteti minunati cu totii!

Nour, sa-ti traiasca si sa fie sanataos, in primul rand, gogosica mica de baietel si ne rugam si noi la DD sa-l ajute sa treaca peste problema cu rinichii! Micutul...m-am intristat sa aud ca aveti probleme!

Irinoka, Madalina, Lala_20 i-am vazut si pe deliciosii vostri mici la mare! Sunt mortali! Care mai de care mai bronzat si mai haios! Ma bucur ca v-ati distrat frumos!

Ramo, sa-ti traiasca finutul si sa fie sanatos iar maicii refacere rapida!

Roli, fain apartamentul! Sa-l stapaniti sanatosi!

Diana, of...trebuie sa te dotezi cu rabdare infinita...sper sa accepte Sofiucul olivele, cat de curand si sa nu fie nevoie de implant...Trebuie sa inventezi trucuri peste trucuri sa o atragi sa le poarte...sper insa, ca efortul tau sa fie rasplatit curand!

Elizule, te pupacesc! Am fost cu Matei la doctor si se pare ca de vina erau ganglionii care s-ar fi inflamat ca reactie la vaccinul pe care-l facuse Matei cateva zile mai inainte. Ne-a zis sa-l urmarim..in 4 saptamani de la vaccin ar trebui sa dispara inflamatia. Inca mai este inflamat ... Din fericire noi am scapat ieftin...Lala...ma gandesc la tine!



SUFLET DRAG
Intr-o zi de 13...[/red]

----------------------------------------------
www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!
----------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

am vazut si poze cu apartamentul lui roli, l ati aranjat f frumos si deloc incarcat!

nour asa repede ati inceput cu colicii deja? noi ne am aprovizionat cu infacol , ce bine ar fi sa nu avem nevoie! cum reactioneaza lulua la fratior?

noi avem un filmulet cu prima intalnire dintre cei doi
aici http://good-times.webshots.com/video/3055706700103950812RVVuHq

mary si asta mic tot cu taica su zici ca seamana? ca si de milan spune lumea ca seamana tot cu tati .

uneori sunt coplesita pt ca usor nu e, dar tot ce conteaza este sa fie copiii sanatosi si fericiti, asta ne face si pe noi fericiti si apoi totul devine mai relaxat si viata e frumoasa!



Mergi la inceput