Clubul nelinistitelor...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:



ce imi doresc si nu primesc...? hm...am primit cam tot ce mi-am dorit... de la sot, evident

ce as vrea sa fiu si nu pot? mmm...pe asta v-o spun maine!



cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Mi-as dori sa fiu mai buna, sint nitel cam scorpie cu cei dragi si foarte scorpie cu cei mai putin dragi. Imi place sa rid, rid si prin somn, dar am tendinta spre cinism in umorul meu.
Mi-ar fi placut sa fiu mai sociabila, nu sint genul sa intru usor in vorba cu straini ori sa sustin small talk-uri in fata liftului la firma. De altfel ma simt tare bine cu persoana mea, un weekend perfect e cind n-am de mers pe undeva ori de primit oaspeti.
As fi vrut ca maica-mea sa divorteze asa incit sa avem si noi o copilarie fara rusine si frica, as fi vrut sa ne simtim in siguranta in apartamentul copilariei. As fi vrut sa fiu un adult puternic, sigur pe sine, sint destul de convinsa ca as fi fost daca nu aveam sa trec prin asa copilarie problematica.
As vrea ca sora-mea sa scape de obezitate.
As fi vrut un partener harnic, sa se priceapa sa faca case, garduri si sa repare masini si sa faca tot felu' de trebi barbatesti din proprie initiativa. Si sa aibe simtul umorului mai ascutit.
As vrea ca motaneii mei sa traiasca vesnic. Parca abia ce i-am adoptat si deja au trecut de jumatatea vietii.
As vrea ca socrii mei sa nu mai fie nejustificat de gelosi ca n-are sens, asta e viata, sotii tre' sa faca parteneriat emotional si material, sa aibe ceva-ul lor in care familia extinsa nu e inclusa, chiar daca e baiat unic la parinti -> d-aia sint o scorpie, si in fiecare zi imi propun sa fiu buna, dar bunatatea sa vina asa natural, nu ca ma abtin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

liliana, bine ai venit, sigur ca e loc si de tine, ce ne spui?..
balanta, dupa masaj sigur iese ceva. iese si fara, nu de asta ma pling.. da' ma mai sperie o treaba: cind il banuiam de amantlic ascuns stiintei mele, il vroiam ca niciodata. acum.. cind imi da telefonul lui si spune "raspunde si tu daca suna" si nu mai am niciun dubiu ca e aici cu mine.. parca nu ma mai "cheama" la fel de puternic. oi fi mai defecta ca altele, nu stiu, zau.. (unde esti Adela, cu banuielile tale de duplicitate morala..)si daca e asa, ce naiba vreau?
da' altfel nu rezonam.. sunt curioasa cum o sa reactioneze la initiativa mea cu plecatul asa tam-nesam..

eu mi-am dorit o casnicie pe viata si credeam cu putere ca e inceputul si nu sfirsitul.. intre timp, la a 3 a incercare, m-am lamurit..
mi-am dorit o meserie grozava si-mi parea ca am putine sanse sa pot patrunde in mediul ala. dar am reusit si mi-a dat aripi! n-o mai vreau acum, tocmai fiindca nu pot duce compromisul, dar ii pastrez o amintire draga tare si-i multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat sansa asta..
mi-am dorit un baiat si am .. o fata si doi baieti! sa-mi fie sanatosi cu totii...
mi-am dorit un inel de logodna, simplu, dar cu piatra taiata drept si nu rotund, pe care sa-l primesc impreuna cu o floare.. nu-l am, am o verigheta pe care n-o prea port, decit cind ma roaga el.. ca iesim undeva, unde "nu da bine" sa apar fara.. deh, gura lumii.. femeia fara verigheta.. or avea probleme?
si-mi doresc in continuare un barbat in ochii caruia sa ma pierd, care sa vrea - ca si tine, balanta - sa opreasca masina pe marginea drumului ca sa facem dragoste, sa stie sa danseze.. ahh.. asta ma enerveaza asa tare, ca nu stie sa danseze si parca n-are niciun ritm.. sa vina acasa cu inima plina, nu abatut de parca toata greutatea lumii sta in pb lui de birou... off.. si ar mai fi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui giani

Mi-as dori sa fiu mai buna, sint nitel cam scorpie cu cei dragi si foarte scorpie cu cei mai putin dragi. Imi place sa rid, rid si prin somn, dar am tendinta spre cinism in umorul meu.
Mi-ar fi placut sa fiu mai sociabila, nu sint genul sa intru usor in vorba cu straini ori sa sustin small talk-uri in fata liftului la firma.


atitudinea asta mi-a adus mie, din partea unui bun prieten si fost coleg, porecla "bitch"... inteleg ca nu e singurul care o folosea la adresa mea.. si eu care sunt asa un ingeras....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

ofcors ca ma inscriu in club... tre' sa recunosc ca de ceva vreme sunt din ce in ce mai nelinistita.
dar imi permit sa visez cat vreau eu..:)
deci cum e iubitul meu imaginar: sexy, imi place sa il privesc dezbracat, ma strange in brate inainte de culcare, imi salta inima in pept de bucurie cand vine acasa, e destept, optimist, ma face sa rad, ne prostim impreuna, dansam.... ma face sa imi doresc un copil cu el care sa ii semene pe toate planurile... Ahhh ce as vrea sa fiu mereu indragostita si sa imi zambeasca ochii.

si acum sa ma intorc la realitate

Balanta ce bei? cred ca trag un pahar(oi) de vin in seara asta. Ciocnim?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ernestine spune:

SIGUR ca nu puteam sa nu fiu aici.Ce mi doresc eu cel mai tare.este sa mi permit,sa am curajul ,sa nvat sa traiesc clipa.Sa numai despart atat firul in patru,sa ma complic si sa ma sperii de ce ar putea urma,daca indraznesc.Sa ncerc si sa reusesc sa ma bucur de fiecare ocazie care ma atrage,sa ma multumesc cu franturi de fericire fara sa astept sa continuie si maine.Sa numai oftez dupa ceva ce nu am apucat sa fac de teama ca as mai vrea si maine.Sunt lucruri in viata,care se ivesc atat de rar si tin exact cat ai clipi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

chiar daca viata mea sau casnicia mea nu stau pe muchie de cutit va rog sa-mi permiteti sa ma bag si eu in seama:)

Ce va doriti si nu primiti?

imi doresc sa am curaj sa nu refuz nimic in viata, sa nu simt frica si sa fiu deschisa la tot; nu pot sa spun ca cineva nu-mi ofera asta,capul meu este singura mea piedica.


Ce ati vrea sa fiti si nu puteti?

nu regret ce a fost, trecutul s-a dus si nu merita sa ma macin...teoria o stiu si imi repet asta zilnic:)

Prefer sa fiu vultur 10 ani decat gaina o viata intreaga! Acuma caut sa-mi gasesc calea spre vulturime...gaina am fost in multe momente din viata. Probabil primul pas o sa fie un tatto, al doi-lea sa zbor cu parapanta, etc.

Am cunoscut un mos tare simpatic(s-a stins dragul de el la 95 de ani) care de cate ori cinstea un paharel, ne ura la toti cu mult drag "sa va traiti viata frumos". Asta vreau, sa traiesc frumos si la batranete sa pot sa zambesc.

Va si va doresc curaj!

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi

www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

deus, topicul e pt toata lumea, nu doar pt cei/cele cu casnicii incercate sau pe muchie.. poate trebuia sa fiu mai explicita la inceput, mea culpa..
ahh... cu parapanta vreau si eu, dar mi-e frica! auziti.. da' soacra-mea a facut bungee jumping la .. 65 de ani! cool, uh? aa.. si neaparat vreau sa patinez iarna asta.. si sa ma inscriu la cursuri de dans..
mindy.. balanta cred ca face plinul la masina acum, bea mai tirziu.. ma bag eu la un pahar de vin, daca vrei.. noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

Mindy...taman in seara asta nu mai nimerit...de obicei alb_demisec_jidvei...dar acum ceai verde cu gheata...

inainte de a posta ilia subiectul asta...ma gandeam asa intr-o doara...ca tare mi-ar place sa adun cateva fete ( probabil bucurestence , e mai la indemana, ca eu am drumuri dese) si fac eu cinste cu o masa si sa palavragim asa o zi intreaga ( deci imi trebe cardul ca e posibil sa ne prinda si o cina)...

mama ilia ce m-ai lovit cu dansatul...e oful meu de o viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilia_99

deus, topicul e pt toata lumea, nu doar pt cei/cele cu casnicii incercate sau pe muchie.. poate trebuia sa fiu mai explicita la inceput, mea culpa..
ahh... cu parapanta vreau si eu, dar mi-e frica! auziti.. da' soacra-mea a facut bungee jumping la .. 65 de ani! cool, uh? aa.. si neaparat vreau sa patinez iarna asta.. si sa ma inscriu la cursuri de dans..
mindy.. balanta cred ca face plinul la masina acum, bea mai tirziu.. ma bag eu la un pahar de vin, daca vrei.. noroc!


Si mie mi-e frica, dar frica ne taie aripile de vulturi si devenim gaini de curte...oricum suntem datori cu o moarte asa ca trebuie sa incerc sa-mi depasesc temerile:)

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi

www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput