ce interes am eu, SOTIE, sa aflu de amanta?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

oi fi eu naiva,nu zic ba,dar daca el e nechimbat de cand ne stim,cum sa-mi dau seama daca ma inseala?cand totul e bine,eu sa-l suspectez?sa-l urmaresc,etc?him.
da, as vrea sa stiu daca are o amanta de frica BTS si fiindca nu suport minciuna.dar are o amanta,inseamna ca ceva scartaie.daca scartie si nu-mi zice,e prefacut.daca are acest caracter duplicitar mi se face scarba.duca-se invartindu-se.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

eu as vrea sa stiu pt ca:
- prefer sa aflu la 30 de ani, decat la 50 cand e posibil sa-mi dea un shut in fund si eu sa n-am bani pusi deoparte, si sa traiesc un miraj..
- sa stiu asa in genere, cu cine am de-a face..pt a putea anticipa pe cat posibil ce-mi rezerva viitorul si sa-mi iau masuri din timp. dc e cazul...

+ boli, etc...

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

eu prefer asta in special pt bani. pt conturi. sa stiu ce gen de lichea am la usa, ca sa stiu ce conturi separate imi fac, cum imi aranjez viata si cat de serios sau in tragic sa iau problema casniciei noastre.

dc e genul de ma inseala...din start am cont separat, bani ai mei pusi de o parte, imi aranjez copiii din timp..etc.
asta dc am proasta inspiratie sa stau cu el...

nu sa ma trezesc la 50 de ani, ca raman si singura si fara bani si cu odrasle de 20 de ani in mari nevoi financiare si astea toate pe capul meu, in timp ce el se insoara ca petre roman, cu una de 20 de ani...

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

exista multe tipologii de femei..mie mi se pare ca preferi sa adopti stilul de femeie naiva, care nu stie nimic. strut cu capul in nisip.
dar a nu stii, nu inseamna ca nu e real si nu inseamna ca nu vei suporta consecintele.

cea mai mare greseala pe lumea asta mi se pare sa refuzi sa privesti lucid viata, real si sincer fata de tine insati. a nu stii ceva, nu te scuteste de nefericirea de a suporta consecintele, dc ele apar.

e adevarat, ca ce nu stii, nu te doare...insa exista un risc pe care ti-l asumi. dc ai un interes sa ramai cu omul asta, e logic ca nu vrei sa afli.
mai logic mi se pare mie insa, sa stii si te faci ca nu stii.



_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Babyblue, tare imi plac raspunsurile tale. Doar ca au o "hiba": tu vorbesti din perspectiva femeii realiste, care s-a fript o data tare si nu-i mai trebuie a doua oara. Tu esti aia care stii din proprie experienta de ce sint in stare unii oameni, in timp ce multe alte femei, cind aud de cite o istorisire de ti se face parul maciuca, scuipa-n sin si zic ca lor nu li se poate intimpla, ca ele au ales in cunostinta de cauza si cu (,) capul pe umeri.

Cine cauta in telefon (si restul verificarilor) fie banuieste ceva, fie cauta "preventiv", stiind ce poama are acasa. Dar asa cum cred ca 90% din femeile cu copil si cu mariaj de peste 3-5 ani isi vor ierta sotul si vor ramine casatorite "pentru copii", 99% din femeile care afla ca sint inselate au ca prima reactie apucarea temeinica de coada a tigaii de speriat hotii, nu calcularea la rece a modului in care isi pot asigura un viitor singure.

Oricum, asta s-a mai discutat, e o variatiune pe aceeasi tema: vreau sa aflu? Din cite imi amintesc eu, multe femei nu vor sa afle, pt ca politica strutului e mai confortabila...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Eu as vrea sa aflu pentru ca nu imi trebuie cadou vreo its si as vrea sa stiu ce facea el defapt cand ma mintea frumos .
Plus ca as vrea sa pot gasi pe cineva care sa ma vrea doar pe mine, nu pe mine + n (n fiind numar necunoscut ).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellene_n spune:

afland.....nu i-l oferi PE TAVA celeilalte, care poate altfel era o trecere pasagera prin viata lui. ii dam importanta uneia care....nu are...
si se strica o relatie - PENTRU CE?

asta in cazul in care e vorba de o scapare....pasagera........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui hellene_n

afland.....nu i-l oferi PE TAVA celeilalte, care poate altfel era o trecere pasagera prin viata lui. ii dam importanta uneia care....nu are...
si se strica o relatie - PENTRU CE?

asta in cazul in care e vorba de o scapare....pasagera........


Hellen,eu zau daca am intzeles ce ai vrut sa spui!

Bineintzeles ca vreau sa stiu,e doar jumatatea mea,nu?Cum sa nu vreau sa stiu,ca mai exista cineva in viatza lui,a mea implicit!

In general,atunci cind se adopta atitudinea asta a strutzului,a negarii realitatzii,genul asta de femei iarta fara probleme,complacindu-se mai departe intr-o casnicie care poate merge mai departe nomal(dar tu ramii cu sufletul ranit)sau poate nu merge dar,daca ai inchis ochii odata,o faci si a doua oara!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellene_n spune:

si nu-i mai bine sa-i inchizi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui hellene_n

si nu-i mai bine sa-i inchizi?


emoticon de ala de se scarpina-n cap ca nu intzelege?

Dana

Mergi la inceput