Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (73)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

KATY ai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

raportez si eu...
imi pare tare rau pt fetele cu contractii.....sa va ajute DD sa treceti cu bine peste ele si bebe sa stea in burtica pana la termen...
listele de cumparaturi mie mi se par ffff lungi.......si eu aleg doar ce vreau eu sa cumpar dar cum stiu eu care imi sunt folositoare si care nu? poate las afara exact ce imi trebuie...

mie sanii mi s-au marit de la inceput, am niste vene de toata frumusetea, asa tare se vad si sunt multe....si pe mameloane am asa ceva bubite mici, dar din ,,materialul''mamelonului....care daca le ,,desfac'' asa cu degetu se desfac.....nu stiu ce sunt....inca n-am vazut sa-mi curga nimic....

pe mine acuma ma apucat paranoia ca daca nasc la 7 luni, nu voi avea un an lucrat si am pus-o ......adica nu am ,,voie'' sa nasc mai repede de 32 de sapt.......

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

23+ David

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Neata mamici,

Ce mai faceti? Imi pare tare rau ca week end-ul acesta nu am putut fi cu voi, dar sotul meu mi-a facut o mica surpriza si am fost intr-un scurt concediu la Sovata. M-am simtit foarte bine, cu toate ca vesnica mea problema cu arsurile stomacale nu imi da pace. Voi incepe sa citesc din urma sa vedem ce ati mai povestit voi. O zi buna va doresc!

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii fericita....Lavi, mami de Rares Cristian 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacramioara2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard



Doris,bine ai ajuns in Romania!


Monis5, sa-ti fie de bine concediul, ne bucuram sa te avem printre noi din nou! Acum ma voi delecta cu pozicile tale!

Andre,ce mai faci?

Lacramioara,nu mai vb cu noi? Sper ca esti bine si singurul motiv pt care nu esti pe aici este ca esti prea ocupata.

Ionelamaria, nu-ti ajunge distractia? Treci inapoi la forum!

Katy,ce mai faci,cum te mai simti? Am vazut ca erai singura pe aici....

Pirelia,tu unde esti??????

Mihamora, raluci b, lorelix, sunteti cam "scumpe" la vorba....

Lumi 26+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard






Draga Lumi, si dragele me mamici,

Nu am mai intrat pentru ca am cazut in butoiul cu melancolie rau de tot. Zilele acestea m-am intalnit cu tatal cel plecat de acum cateva luni bune si mi-a facut rau sa il vad, marturisesc, m-au napadit toate gandurile rele si mi-au tasnit din gura toate reprosurile si durerea si toata frustrarea pe care am strans-o in mine in toate aceste luni.

Sufera si el ca un caine l-am vazut ca e slab si tras la fata si chinuit pentru ca, orice s-ar spune, nu e un om rau, e doar neputincios si iresponsabil. Asa ca am urlat din toti plamanii mei la el, mi-am varsat toata furia si durerea si disperarea si am zacut ca un caine zile intregi dupa acea intalnire.

Ar vrea dar nu ar vrea sa fie cu noi, il chinuie gandul ca nu poate dar nici sa vina nu reuseste, Dumnezeu stie ce pacate o plati si el la viata lui.

Oricum vestea buna e ca dupa ce mi-am varsat amarul, nu m-a mai durut capul (imi spunea mie psihologul la care ma duc de o vreme ca amarul tinut se manifeste somatic in varii feluri, la mine cred ca erau durerile de cap zilnice).

Oricat curaj incerc sa imi adun, imi vine sa ma prabusesc cand vad cupluri in care ea e insarcinata si sotul sau iubitul o tine de mana, o sprijina, o ajuta sa treaca peste perioada asta.

Din acest motiv nu am mai putut sa intru sa mai citesc nimic, ma zbat ca un peste pe uscat si astept ca treaca timpul ca sa ma vindec cu adevarat.

Saptamana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



A_driana, lasa-ti mameloanele in pace!

Laviniablaga, sa va fie de bine concediul! In legatura cu arsurile....si eu am de 4 zile, doar seara, dar imi trec dupa ce beau un pahar de lapte... ai incercat?

Lumi 26+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Lacramioara, nu ai idee cat ma bucur sa te "revad"!

Imi pare foarte rau ca trebuie sa treci prin asa ceva, imi imaginez cat de greu trebuie sa-ti fie, dar nu ai idee cat te admir! Esti un exemplu pentru toate femeile, ai un curaj de admirat si sunt sigura ca vei trece peste toate si vei avea o viata foarte frumoasa! Pentru ca meriti cu adevarat!

Lumi 26+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Neata gagicute!

Lacramioara, exact cum zice si LumiR, esti de admirat!
Esti o femeie puternica, independenta! Si eu imi voi educa fiica la fel, sa nu depinda de nimeni in viata ei!
Nu ma indoiesc ca e greu, mai ales ca generatia noastra a crescut sub cultul casatoriei, dar trebuie privit altfel!
Iesi din butoi si alatura-te noua!

23+ astept pe Ingrid Alexandra pe 30 noiembrie! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

Lumi, esti draguta .....si cubis cand ma vede ca ,,umblu'' la mameloane tot zice:,,bai iar piscalesti la ele, ia fa bine si lasa-le in pace, sa nu te mai vad ca le ,,deranjezi''

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

23+ David

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Neata!

Mai am 3 zile si sunt in concediu...

Betty - ce fel de crema ai folosit de la mustella? Si eu tot mustella am folosit la sarcina trecuta si mi s-a parut f buna, crema hidratanta. Dar acum am mai vazut una special pt vergeturi ceva mai scumpa m-ar tenta sa o cumpar si pe aia...
Andrutza - sa va fie de bine vacanta!

Lacramioara - ma bucur ca ti-ai varsat nervii si acum esti mai bine. Felicitari pt mamica curajoasa!

Monis - sa va fie de bine vacanta!

Adriana - asa cum descrii tu sanii sunt si la mine, dar eu nu le fac nimic

Michelle 21+ "Smiley"si DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard



A_driana, lasa-ti mameloanele in pace!

Laviniablaga, sa va fie de bine concediul! In legatura cu arsurile....si eu am de 4 zile, doar seara, dar imi trec dupa ce beau un pahar de lapte... ai incercat?

Lumi 26+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard






Am incercat dar se opreste pe moment senzatia si apoi revine. Din pacate...Asta e, sper ca la un moment dat sa treaca. Daca nu...ma voi resemna. Nu as vrea sa iau nici un medicament pentru ca mi-e teama sa nu ii faca rau copilului.

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii fericita....Lavi, mami de Rares Cristian 26+

Mergi la inceput