Burtici fericite de septembrie-octombrie (137)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Danielle, sarcina cat mai usoara pe mai departe! E bine ca a trecut perioada grea!

Baby

35+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Hello!

Nu imi vine sa cred ca reusesc sa postez. Am avut aseara o tentativa esuata, dupa o zi super aiurea, mi-au iesit anlizele nasol, fierul (desi manac carne aproape in fiecare zi; am vazut ca si voua v-a iesit fierul sub limita, am inteles ca e frecvent in timpul sarcinii; Ralucapaun m-a amuzat doctoru tau - am gasit rezolvarea problemei - ti-a zis daca e bine sa fie cald sau rece? cum se asimileaza mai bine? ) si colesterolul imi dau batai de cap, plus altele, abia astept interpretarea. Am alergat toata ziua pe caldura, am si stat in trafic, mi-am facut nervi, m-am certat cu toata lumea.

Am intrat pe forum cand am ajuns acasa si am inceput sa va citesc si simteam cum ma linistesc, am citit multe cuvinte frumoase pentru care va multumesc.

Si tot alergand dupa voi ca tare vroiam sa vorbim, am deschis o fereastra noua cu raspunsuri pentru mesajele voastre si am facut o scurta pauza pentru ca mi se facuse foame, citisem ca se manaca peste si m-am dus repede la bucatarie sa pun somonul la cuptor ... cand ... pana de curent. Pfua, ce m-am enervat, nu mai vedeam nimic si mi-am adus aminte si de mesaj. Cand am deschis din nou calculatorul am incercat sa scriu din amintiri, dar voi deja va indepartaserati cu prea multe pagini, am mai incercat pana pe la 11 sa va prind, dar nicio sansa.

M-am gandit ca era ca bine era daca trimiteam ce scrisem si apoi partea doua, uf, dar am zis ca poate vine ca nuca in perete daca nu am citit pana la final.

M-am descarcat, ma simt mai bine.

Iuliapapusa ma bucur ca e totul ok.

Ellenuta, Roxxy, sanatate multa puiutilor!

Emy, ce camera frumoasa si ce "cutu" dragut.

Ramsan felicitari pentru bebe grasunel!

Ralucapaun bine ca esti ok. Ce poze artistice si ce bine arati. Se vede ca-i un fotograf priceput, dar a si avut ce fotografia. Eu am luat in serios cadoul de Craciun, e mai deosebit, dar poate fi util, daca ai cada mai inalta.

Techila ce m-a amuzat cum esti tu viteaza in vis . Sa va bucurati de noua masina! Ce cadou frumos! Cate lucruri sunt de sarbatorit!
Felicitari si pentru cele 500 de mesaje, intre timp ai mai scris vreo 20 si uite ca ai si mesaj tare sub nume. Super.

Manga sa va ajute DD sa va mutati in casa noua pana de sarbatori. Si sa nu te mai chinuie atat la munca!

Claucia felicitari pentru bebelina!

Dana eu nu iau supliment de fier si a iesit 29 desi minimum era 37. Nici nu stiu ce sa mai mananc .

Camy ce bine ca te-ai linistit!

Iulika cum se potrivesc lucrurile: iti iei buletinul si implinesti 37 de saptamani. Si iti faceai griji .

Giuliella felicitari pentru bebelina, vad ca au scris fetele mai multe despre anemie.

Parca la fix s-a potrivit subiectul cu rezultatele de ieri. Va pup si va multumesc, m-ati linistit.

Aida multumim pentru capitol. Ce mult mi-au placut jaluzele romane, parca schimba atmosfera unei case. Foarte placut.




29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineta la amiaza si de la noi!

Chiar daca nu mi-ati simtit lipsa si nu m-ati strigat la apelul de dimineata eu tot va spun vestile proaspete de la eco:

Bbelusa e bine, masuratorile sunt ok, se pare ca intradevar este cu cateva zile in urma la greutate - are doar 1860gr la 32s1z, are esarfa fata lu' mama ca cica asta e ultima moda si bineinteles ca IR-urile mele tot crescute sunt dar per total Iosup a spus ca e bine.

Va rog, avea cineva o lista cu valorile normale ale IR in functie de varsta sarcinii, mai puneti-le odata sa bag si eu un ochi. PLS!!!

Techila, felicitari pentru titulatura, tare faina este, in stilul tau si nu in ultimul rand sa stapanaiti X-trailul sanatosi si fara incidente!

Chiar daca de 2 ore tot alerg dupa voi sa va prind din urma, acum chiar nu mai am putere sa imi amintesc tot ce am citit, a intind un pic si revin mai tarziu.

Multi pupici!

----------------------------------------------
Alexandra 32+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

am primit saltelutza si pernele ma duc sa le probez ... imediat e gata si tarta si vin sa va citesc ca nu mai pot de dorul vostru



Aida ... 33+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

ma duc sa bag berea su uischiul si vinul rosu la rece....altceva mai doresc cucoanele mele????



Ceva praji cu ciocolata si alune si hai, cateva visine din visinata?

Baby

35+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

techila - La multi ani!! si La putine saptamani... cam 2-3, asa...!!! Iti urez si eu anticipat, ca nu ma vad intrand pana luni pe aici.

Doamne ajuta!
28+ Maria
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

CE MA ENERVEZ!

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 34+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

scrisesem un ditamai mesajul si nu stiu cum...dar l-am pierdut.

va spuneam ca am alergat toata saptamana ca apucata si nu am mai apucat sa intru. va fac un rezumat:

- si eu intru in gasca anemicelor de trim 3, asa ca pe langa elevit bagam un maltofer/zi, plus ca am colestorul mare in rest suntem bine, marti bebelina avea 2700g, si este in pozitie, dar ma mai duc si vinerea viitoare si se va decide al meu dr. daca ma lasa sa ma chinui sau imi face ceza, desi eu sunt pentru naturala.
apropos acum ceva luni erau discutii aprinse despre naturala vs cezariana. care cum mai voteaza?

miercuri mi-am scos finutul (prematurelul) din spital si la 3 saptamani avea 2100g, ce sa va zic ca ear ca un fulg, dar sanatos si cumintel. din pacate mami a lui se mulge si ii da laptele cu bibe, ca are sfarcul prea mare...sau el gurita prea mica si nu poate suge.

am reusit sa imi iau in sfarsit camasi de noapte, am renuntat la cele specifice pentru alaptata, pt ca asa cum spunea si selen (sper s anu gresesc) au fanta aia de iti iese sanul pe afara...am vazut si prin spital fete si era cam neplacut. Asa ca am gasit la jolidon la reducere, nu foarte sexoase dar zici ca sunt rochitele.

a, si am mai facut ceva am semnat contractul si am kitul pentru celule stem acasa , ca imi statea pe creier daca ma apuca si eu nu am kitul. Pana la urma noi am mers pe mana biogenis.

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 34+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

na eu ce sa urez? ca doar ma vad cu techila duminica la uiscanul promis.
da am gasit, felicitari camy pentru vestile bune, ai vazut ca lucrurile sunt ok?
aida, bine ca ai apucat sa-l cari pe sotz la cumparaturi. lasa ca daca te plictisesti iti tinem noi de urat.



anco 34+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:



si continuare:

am mai facut ceva, am fost la servici si mi-am luat adeverinta cum ca platesc toate cele. Trebuie pusa in bagaj, ca la spitalele de stat cer asa ceva.

a, si am mai facut ceva, am fost la medicul de familie si ne-a semnat atestatul de absolvire a cursului de puericultura, asa ca situl sa mai aiba 10 zile (nu-i asa) in plus libere.

sunt super reduceri la textile la carrefour, de 75%, eu am nimerit chiat in prima zi si chiar am luat lucruri dragute la preturi de nimic. Tricouri pentru Laura la 3lei sau 5 lei, pentru beblina rochite tot asa la 5lei sau 7 lei.

deci vedeti cu ce m-am ocupoat eu saptamana asta. dar acum pot spune ca sunt pregatita.

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 34+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput