Cu dragoste din Iasi (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

...si iesenilor!

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Ana Ilinca !! pui de Carmenp! Sa cresti mare si fericita si sa iti bucuri parintii! Carmen sa iti traiasca copiii si ai parte numai de bucurii din partea lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Oana si cine mai are experienta, am vorbit cu invatatoarea la care va merge Alex anul viitor si, desi in primavara spunea ca nu se asteapta sa stie sa citeasca, acum am inteles ca "nu strica"... Alex citeste, insa nu cursiv, adica nu mai silabiseste dar nu pot sa spun citeste perfect si nici nu voiam sa il pun sa o faca... in fine, mai e un an pana atunci.
Dar as vrea sa stiu ce trebuie sa stie un copil care merge in clasa intai... macar sa ma orientez si sa imi fac o idee... nu am de loc chef sa il obosesc cu lectii dar vreau sa stiu ca e pregatit...
Noi dorim ca anul asta si anul viitor sa il impulsionam sa se orienteze spre sport cat mai mult, nu performanta in nici un caz, dar miscare. Orice fel de sport numai sa il vad ca se mai intareste un picut, ca mananca mai bine si doarme mai mult... Si in nici un caz sa fac lectii cu el, ca are timp o gramada pentru asta. In fine, sper sa ne iasa, ca deja constat ca clasa intai s-a mutat la grupa pregatitoare...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

eu sint bizi rau, dar mi-am facut timp sa intru sa ma laud
ia uitati ce plimbare deosebita a facut Matei ieri!


www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgeea spune:

Wow!!!
Super, Anca!!! Cum???

Gea, mami de Catinca-Ruxandra

frumoasa mamei
sotul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

eu sint bizi rau, dar mi-am facut timp sa intru sa ma laud
ia uitati ce plimbare deosebita a facut Matei ieri!


www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@


aveti curaj, mai ales astia mari... ca astia mici au curaj si destul.
bravo lui Matei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

'neatza!

si la multi ani buni si frumosi sarbatoritilor, Ionika, Timeea si Ana-Ilinca

cu avionul ... e un tip la aeroport care are un avion scoala si in timpul liber face si zboruri de agrement. deci e la indemina oricui, ca sa zic asa
mie nu mi-a fost frica deloc sa-l las pe Matei, pilotul e superserios si avionul e nou.
evident ca am bagat si eu o tura

s-aveti o zi buna!

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

'Neata!

Anca..uau!!Felicitari!

In poza nr trei imi vad si blocul,pacat ca n-o pot mari si salva.
Poate mi-o trimiti pe mail,te rog?

Carmen,ce fain ca a invatat sa mearga pe bici fara ajutatoare!!!
Cred ca la Mos va primi si Catalina o bici,da trebuie sa-l mai conving,deocamdata ea se chinuie cu rolele..inca n-a invatat sa mearga bine si cu viteza..:) spre disperarea sotului.
Eu m-am relaxat deja,am ajuns la concluzia ca n-am copil cu inclinatii sportive..si gata.
Asta e..
Cu bici va trebui sa invete sa mearga,am de gand sa-mi iau si eu ,dupa ce ajung la o greutate cat de cat normala,sa ma tina bicicleta(:)) si sa merem impreuna la plimbari..
A! Si role vreau!!


Am ramas datoare cu ceva...

La multi ani Ionika!Cu sanatate,fericire,dragoste si numai bine!!

La multi ani Timeea pui mic de Gabi!
Sa cresti mare,sa fii sanatoasa si norocoasa!

La multi ani Ana-Ilinca pui mic de Carmen!
Sa fii sanatosa si sa ai noroc in viata!


Cam atat..vad ca de maine incepe o serie noua..ohooo ce o sa bem luna asta..

Eu incep azi smotruiala la casa,nu e gata,insa nu vreau sa se adune multe la sfarsit,nu-mi permit sa chem o firma,asa ca o iau catinel catinel,azi un geam maine doua..poimaine o gresie..macar pe unde nu mai au de lucru meseriasii ,unde mai sant de pus doar usile.Urati-mi spor la treaba..am nevoie..eventual de o mana de lucru in plus.
Se ofera cineva?
Nu se plictiseste nimeni acasa?
Un voluntar ceva?


V-am pupat si va doresc o zi buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Timeea!Sa cresti mare,sa fii sanatoasa si norocoasa multa fericire,dragoste si numai bine!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Adi, spor la treaba! sincer, si tu ai curaj...

In ce priveste rolele azi ma duc sa imi iau role si sper sa ma si dau cu ele! Normala nu sunt avand in vedere ce probleme am cu coloana dar moralul e ridicat!

Mergi la inceput