Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Pirelia, felicitari pentru rezultatul bun la morfofetala!

Ramonika, bafta maxima sa ai si tu un rezultat bun la morfofetala! Intr-adevar nu am activat PM-ul, dar oricine doreste imi poate scrie pe mail (daca sunteti logate, deasupra mesajului meu este un plic cu "e-mail autor, dati click acolo si transmiteti mailul).

Ma sperie putin problema asta a decalotarii si vad ca parerile sunt impartite aici... eu as prefera sa nu fac aceste manevre , mi se par foarte brutale... Laura, tu ziceai ca la voi se practica circumcizia in acelasi scop, medical? la ce varsta se face?

Despre Giulesti a intrebat cineva daca am vizitat spitalul... da, l-am tot vizitat din 2004 pana acum... e o "cazatura" pe dinafara, dar eu ma duc acolo pt medic, nu pentru spital... plus ca avand sarcina gemelara pot naste prematur si m-am orientat spre un spital cu o sectie foarte buna pentru prematuri... in afara de asta, am discutat si cu anestezistul care e dispus sa vina cand voi naste. Rezervele acestui spital insa sunt din alt film, sunt sub tutela exclusiva a profesorului Marinescu, directorul spitalului, si daca nu esti pacienta lui (fie o femeie oarecare, fie vip ca Andreea Marin, Nikita sau Madalina Manole) nu ai nicio sansa sa ocupi o astfel de rezerva...


***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Miany - multumesc de intrebare, sunt bine, bebe misca destul de puternic, la eco mai merg peste vre-o luna...Dominic e la tara cu bunicii (socrii) de 2 zile, el se simte foarte bine acolo numai ca la noi e casa pustie fara el...
Inca sunt la munca si numar zilele, mai am 4 zile pana la concediu

Ramonik - bafta la eco!

Lumi - ar trebui sa iei nospa sau ginipral cred ca ti-ar recomanda medicii din romania
daca ti se intampla asa des... si f mult repaos, ai grija de tine si de Anabelle

Camy - te asteptam cu vesti bune.

Michelle 21+ "Smiley"si DOMINIC 15.05.2007

POZE



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Mihamora, multumesc frumos! Am avut ceva No-Spa din Romania pana acum 2 saptamani,dar l-am terminat. Ce mi-au dat ei de aici e la fel ca si No-Spa, doar ca nu ma pot lauda cu rezultate exceptionale la nici unul dintre ele.


Lumi 25+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Avalon
Ma sperie putin problema asta a decalotarii si vad ca parerile sunt impartite aici... eu as prefera sa nu fac aceste manevre , mi se par foarte brutale... Laura, tu ziceai ca la voi se practica circumcizia in acelasi scop, medical? la ce varsta se face?



Asta-i motivul pt care m-am bucurat cand am aflat ca am fetita

25+ cu Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Mihamora, multumesc frumos! Am avut ceva No-Spa din Romania pana acum 2 saptamani,dar l-am terminat. Ce mi-au dat ei de aici e la fel ca si No-Spa, doar ca nu ma pot lauda cu rezultate exceptionale la nici unul dintre ele.


Lumi 25+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard






Daca vrei iti trimit eu nos-pa prin posta

25+ cu Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Avalon - si mie mi-e oarecum teama de faptul ca voi sta intr-un salon cu multe paturi, dar ca si tine, vin la medicul care ma stie de la inceputul sarcinii... Pana acum n=am fost acolo decat cand am recoltat beta-hcg si m-am cam speriat de cat de daramat pare spitalul pe afara, dar n-oi muri cateva zile...

Miany75 - concediul prenatal poate fi de 84 de zile, adica il poti lua din saptamana a 28-a de sarcina. Am vorbit cu medicul de familie si il voi incepe si eu din sapt 28. Plus c-am rugat o colega de la salarii sa-mi calculeze cat voi primi, si....surpriza! Iau mai multi bani pe prenatal decat daca vin la serviciu.

Raluci_b - ai zis ca stii ceva de preturile de la medici! Please, spune-mi si mie, ca deja intru in panica la ce-am auzit ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Simina_kin, iti multumesc din tot sufletul, iubita. Ar putea sa-mi trimita mama dar mi-au dat ceva similar de aici, se numeste Utemerine, si, oricum, nici No-Spa nu ma ajuta prea mult.
Voi vedea maine ce parere are doctorul meu, am mai multa incredere in el decat in doctorita care il inlocuieste(si la care a trebuit sa merg ultima data).



Lumi 25+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Decalotarea este un subiect extrem de controversat ...din ce am inteles eu este ca si cum ai fortza himenul unei fetitze.Eu nu as face niciodata asa ceva,este mult mai bine sa se rezolve medical daca este cazul.

Pirelia ma bucur pentru rezultatele bune,nici nu puteau fii altfel.

Ramonika pumnii sunt stransi pentru rezultate super la tine.
Si cred ca mai merge si Floricik astazi.
Multa bafta fetelor!

Lumi cred ca ar trebui sa primesti o medicatie mai puternica,la noi in cazuri din astea se fac ceva perfuzii...dar stie medicul tau mai bine.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Salutare fetele

Decalotarea.... hmmm ... si mie mi-e tare groaza...in privinta asta e mai usor cu fetele, nu trebuie sa le faci nimic... Dar cu putza cum e? Se pune in jos sau in sus?

Si acuma imi cer scuze pentru off topic... nu stiu pe cine sa mai intreb....am nevoie de ajutor...de la fetele cu 2 copii: cum ati scapat de pampers? Riana nu mai are pampers de vreo 3 luni, dar inca nu spune ca vrea sa faca si face pe ea...trebuie sa tot o pun eu si este cand face este cand nu si daca nu se intampla ca face dupa 10 min... deci simt ca situatia ma depaseste. Rog fetele care ma pot ajuta cu ceva sfaturi....
Multumesc

O zi buna

Alina 25+ si Riana-Antonia 25.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Shtephy, in Iunie, cat am stat in Romania, am avut contractii foarte puternice, foarte dureroase si lungi ca si durata. Mi-au dat Arefam,No-Spa si Scobutil si, daca nu s-ar fi linistit, s-a pus problema internarii si a perfuziilor. Dar s-au ameliorat... Atat eu cat si doctorul care m-a vazut, le-am pus pe seama stresului si a oboselii (am avut licenta), dar s-ar parea ca nu am scapat de ele.

Saptamana trecuta, foarte ingrujorata fiind, am mers la cabinet, la control. Mi-au masurat colul si mi-au dat medicamentele doar la insistentele noastre!

Lumi 25+ cu Alexa Annabelle Denise

http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput