Burtici fericite de septembrie-octombrie (133)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

io am facut treaba ceva ceva si acum m-am asezat sa va recuperez ...



Aida ... 33+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:


Macar sa fac act de prezenta
Imi pare tare rau ca nu pot fi atat de organizata ca alte fete ca sa dau raspunsuri sau sa pun intrebari punctual...
In primul rand urez un "LA MULTI ANI DIN SUFLET!" tuturor fetelor pe care le-am ratat in ultima perioada...adica Ralu0308, diamar78, ionika



Liliana, Andra-Maria & cu 28+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Dana15, este turnul pompierilor sau cum ii spune in spatele Centralului, mergi acolo. Am cumparat o pereche de pantaloni din in cu 45 de lei si sunt multumita. Plus sutine bune. 22 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

tulibu ma bucur ca BB e bine. al meu la 28 de sp si 6 zile avea 1200-1250g. deci cam e acolo. mi-a zis doctora ca e bine dezvoltat, dar ca nu va fi mai mare de 3300g. da doamne!

luci by the way, tie cand ti-au intrat aia 190 de lire pentru healthy pregnanacy bla bla? sua ti-au trimis cec?
maria si eu am zile cand respir greu...il simt foarte sus si nici in scaun la birou nu pot sta ca imi taie respiratia si-mi impinge totul in gat.

intrebare....mai are cineva sangerari din nas? am zile cand ma trezesc de parca m-a batut cineva. imi suflu nasul si inrosesc hartia.

daciana cum e blanosul?

andraiulia cum a fost la doctor?

si eu visez cam ciudat in ultima vreme...doua nopti la rand am visat-o pe bunica mea ca-mi spunea ca ar vrea sa plece, ca a obosit si ca nu mai poate si ca ar vrea sa se duca. m-am trezit cu o senzatie foarte tampita. ea e ca mama mea, m-a cresuct de la 11 luni si cand am vazut-o la bacau asa slabita si mica mi s-a rupt inima. ochii ii sunt tot vii in cap si radea asa de fericita ca voi avea un copil. mi se rupe inima sa stiu ca se va duce pentru ca nu mai are putere. dar tare as vrea sa-si vada stranepotul.

selen eu ma gandesc ca vor sa evite si unele scurgeri si tampenii care pot aparea inainte de nastere. eu le pun incepand cu seara asta ca nu cred ca strica. si sunt doar 3. doar ca trebuie sa-mi fac ceaiul ala intai.

ah si monica eu in zilele ca astea imi doresc sa ajung o data la capat ca abia pot sa respir la cum sta cu picioarele pe stomac/sfincter sau unde D-zeu o mai sta. e din ce in ce mai greu sa merg la munca, sa urc scari, sa suport caldura infernala din metrou.
si intr-adevar americanii astia nu stiu decat sa munceasca. si inteleg pana la un punct...dar mi se pare ca exagereaza. adik viata ta unde e? de aia vreau eu sa ma fac liber cugetator dupa...sa ne facem businessul online iar eu sa prestez ca freelancer in PR si writing. dar pentru asta ma nevoie de timp pentru networking...iar astia ma sleiesc de puteri...ca pt ei ca pt oricine in business conteaza BANUL!

lucitu esti cu pizza...lasa ca eu sunt cu tiramisu. si imi iau numai cutii din alea mari de juma de kil sau un kil...si duc una la 2 zile. mananc pana mi se face rau.

iulika mai, voi in suedia aia munceste cineva? ca numai de gratare si plimbari aud

techila sa stii ca i-am spus lui sergiu cat de grijuliu e sotul tau. am batut saua ca poate pricepe iapa.

MangaGirl :-) 32+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

salutare fetelor

Ionika

Monis5 - daca crezi ca ai putea sa ma ajuti cand te intorci, iti raman recunoscatoare dar pana atunci concediu placut!

Camy - curaj si optimism; ia si tu in bagaj ce-ti trece acum prin cap si io as lua si laptopul de pe acum .. mai stai si tu cu noi si nu-ti mai faci atatea ganduri ;

Monica - intr-adevar ... pare atat de repede; sunt convinsa ca-ti tb un pic de timp sa te obisnuiesti cu ideea; banuiesc ca incredere in dr ai si daca ea o sa zica ca e mai bine asa ... asa sa fie; cat are bebele tau acum? ce greutate?

multumesc fetelor de incurajari; aseara de confuzata ce eram nu am realizat ca poate nu stiti ca blanosii mei sunt pisicutze ;

apropo de cutremur, eu nu l-am simtit la buzau deci sigur de data asta a avut alta ruta si nu vrancea;



daci

33+ Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Andre, mi-am amintit ca gulasul ala de la Budapesta avea ceva boabe mari de fasole in el. Ai idee alea cand se pun?

35+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ralucapaun, aia e altceva, nu e gulasul unguresc. Acusica te invat cm se face cu fasole. Ai nevoie, la fel, carne de vita, si neaparat o bucata de carne afumata, 2 - 3 morcovi, 2 buc de patrunjel, de preferabil fasole cu boabe mari si maro, o ceapa, untura, 2 - 3 fi de dafin, piper rosu si o lingurita de chimen. Pui fasolea cu o seara inainte de gatit in apa rece, a doua zi o fierbi in apa cu dafin, cand e aproape fiarta pui morcovul si patrunjelul. In functie de care carne afumata folosesti, o pui la fiert de la incepout sau doar catre final, in aceeasi zeama. Niciodata nu sarezi decat catre final. Cand da prima data in clocot, strecori apa si pui curata, reiei fiertul. Intr-un ceaun untura, ceapa, carnea, sare si ardei, la fel dulce si uite dupa gust. In final, amesteci tot, la final final pui chimenul. La fel, este obiceiul de a se pune in gulasul asta asa numitul "nudli", adica 3 oua, putina sare si faina, se mesteca si se rupe cu lingurita in cratita in car fierbe fasolea, in ultimele minute. Eu gulasul asta il fac vreo ora , dupa care, cand am amestecat deja tot, reduc focul la minim minim si las sa se retranga de tot, dar sunt unii care prefera sa aiba mai multa zeama ca e picanta. Pofta mare! 22 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaI

Manga m-am uitat in albumul tau si n-am vazut inca poze cu moses basket, inca nu l-ai luat?

Maria
Alex (6 mai 2004) si BB nou 28+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

mare 2009


ala il imprumut :) baiatul unei prietene nu a vrut sa doarma deloc in el, asa ca patutul e nou si voiau sa-l dea oricum...asa ca imi incerc si eu norocul. ma duc sp astea sa-l iau si fac o poza pentru tine.

MangaGirl :-) 32+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Ralucapaun, aia e altceva, nu e gulasul unguresc. Acusica te invat cm se face cu fasole.
Ai nevoie, la fel, carne de vita, si neaparat o bucata de carne afumata, 2 - 3 morcovi, 2 buc de patrunjel, de preferabil fasole cu boabe mari si maro, o ceapa, untura, 2 - 3 fi de dafin, piper rosu si o lingurita de chimen.

Pui fasolea cu o seara inainte de gatit in apa rece, a doua zi o fierbi in apa cu dafin, cand e aproape fiarta pui morcovul si patrunjelul. In functie de care carne afumata folosesti, o pui la fiert de la incepout sau doar catre final, in aceeasi zeama. Niciodata nu sarezi decat catre final. Cand da prima data in clocot, strecori apa si pui curata, reiei fiertul.

Intr-un ceaun untura, ceapa, carnea, sare si ardei, la fel dulce si uite dupa gust.

In final, amesteci tot, la final final pui chimenul.

La fel, este obiceiul de a se pune in gulasul asta asa numitul "nudli", adica 3 oua, putina sare si faina, se mesteca si se rupe cu lingurita in cratita in car fierbe fasolea, in ultimele minute.

Eu gulasul asta il fac vreo ora , dupa care, cand am amestecat deja tot, reduc focul la minim minim si las sa se retranga de tot, dar sunt unii care prefera sa aiba mai multa zeama ca e picanta.

Pofta mare!

22 + Chiara Ada



Merci mult, Andre!

35+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

maria, blanosul e ok deocamdata - mai am un sfert de pastilutza pe care i-l dau azi si nush ce o sa ma fac in continuare; maine merg la analize cu ea ca sa vad cum sta in general pt ca dupa un an de fenobarbital banuiesc ca ficatul e praf ; are 8 ani saracutza si doar 2,5 kg .. asa a fost mereu slabutza, zici ca-i un fulgushor de nea;

am sters cateva poze ca sa va pun cateva cu Tzitzu; sper sa mearga link ..daca nu, le gasiti in albumul meu

daci
http://family.webshots.com/photo/2347000970104955882apsUdQ
http://family.webshots.com/photo/2743341140104955882uZrCvQ
http://family.webshots.com/photo/2171459340104955882RLWFuw



33+ Darius Alexandru

Mergi la inceput