Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (124)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

salutare!

mi-era dor de voi si iata-ma!
noi suntem bine, david ne freaca ca pe maioneza, ta-su somer, ma-sa vanzatoare.
da' stam la vila, fara piscina :)
va pun si niscai poze cu casutza noastra pt cine vrea sa crape...de ciuda .
in rest, david e tot pemparshos, bea ci biberonul, doarme cu alde ma-sa si ta-su, poceste cuvintele si se uita non stop la desene.
am fost in vacanta cu el in bulgaria, recomand la toti sa mearga, mult mai frumos decat pe ale noastre meleaguri.
va pun si de acolo ceva poze sa va convingeti.
multam pt urarile de "la multi ani" si pup si eu aniversatele de pana acush. eu doar 30, ma tin bine.
sper sa-mi fac timp sa intru mai des.

nu mai stiu sa pun poze. sper sa-i dau de cap

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Citat:
citat din mesajul lui sherbi

salutare!
in rest, david e tot pemparshos,

rusine!
Citat:
bea ci biberonul,

rusine!!
Citat:
doarme cu alde ma-sa si ta-su,

de 3 ori rusine
Citat:
poceste cuvintele si se uita non stop la desene.

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)


io nu stiu ce se alege din copilul asta dar cu mama vanzatoare si tata somer....se explica...sau nu?!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

nu stiu cum o fi la voi in zimbabwe, dar la noi asa se cresc copchiii


Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Sherbi! Ce bine-mi pare sa aud de voi!

Superba casa! S-o stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ea! Trebuie sa fiti mandri de ce ati realizat pana acum. Voi sa fiti fericiti, ca lasa ca trece si perioada asta mai greuta.


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

"Asta īnseamna īmbunatatire de viata, sa ajungi la niste gānduri care sa le poti prezenta si sa le poti īnvalui īn rugaciune."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

La celelalte albume ma uit maine ca acum abia merge webshotul.

Am o intrebare: mamici de fetite amatoare de papusi, voi de unde le cumparati papusi mai rezistente, ca pentru o fetita terminator, si mai de calitate, dar nu la preturi astronomice?


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

"Asta īnseamna īmbunatatire de viata, sa ajungi la niste gānduri care sa le poti prezenta si sa le poti īnvalui īn rugaciune."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Citat:
citat din mesajul lui elpower

La celelalte albume ma uit maine ca acum abia merge webshotul.

Am o intrebare: mamici de fetite amatoare de papusi, voi de unde le cumparati papusi mai rezistente, ca pentru o fetita terminator, si mai de calitate, dar nu la preturi astronomice?


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

"Asta īnseamna īmbunatatire de viata, sa ajungi la niste gānduri care sa le poti prezenta si sa le poti īnvalui īn rugaciune."


noi avem baiet....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata!

Sherbi tot frumos baiatul tau....tare frumos! Si casa imi place..si mai imi place ca ai scris, ia sa nu mai dispari! Sper ca perioada asta mai grea sa se duca, nu de alta, dar uite, se mai gasesc si unii sa faca haz de necazul tau ,( pentru cele care inca o mai cred pe Roxi o "ingerasa" va spun eu ca va inselati, numai eu stiu cat ma necajeste! asa macar te-am parat)

Ela, Giulia are doua papusi preferate, din acelea cu corpul de panza si doar maini picioare si cap "adevarate", se pot dezbraca amandoua, in rest una mai si spune mama tata, rade, plange. Una e romaneasca - aradeanca parca - ca a primit-o de vreo 2 ani si nu mai stiu, iar cealalta i-a adus-o taica-su din Austria dar e destul de comuna. Se joaca cu niste chestii banale..de multe ori in detrimentul celor mai sofisticate.

Mady Giulia nu mai vrea lapte noaptea, in schimb ma omoara cu laptele ziua, dupa parerea mea bea mult prea mult, de multe ori si dimineata si seara peste 400 ml. Mi se pare f mult. Si mai cere si ziua.

MAi am o problema cu ea, am observat ca i se cojeste pielea de pe palme si talpi, parca au mai fost copii cu aceeasi problema, dar nu mai tin minte care au fost concluziile.

Eu sunt rupta...am fost ieri f viteaza si am participat cu trupa de la baschet a lui fii-miu la un antrenament mai altfel - un traseu prin padure- teren accidentat. MAi mult de o ora jumatate in care mi-am fortat limitele, ca nu-mi puteam inchipui ca o sa fie asa greu si apoi mi-a fost rusine sa nu tin pasul cu ei. Bine....jumatate din trupa a ramas in urma, dar eu nu-mi permiteam pentru ca - spre marea mea mandrie si mirare (ca il tot subapreciez) Raul a fost felicitat ca a fost cel mai rezistent de data asta. Si ..puteam sa-l fac de ras? Sa nu rezist la ritmul unor baieti de 10-11 ani?

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

sarumana pt aprecieri, insa pozele cu casa nu se incarcasera toate pt. ca s-a inchis calculatorul.
le incarc acush pe toate.
ma bucur ca sunt binevenita si nu m-ati uitat.
cat despre jucarii, eu nu am papusi, iar de foarte mult timp nu-i mai cumpar jucarii sofisticate si scumpe ca nu le apreciaza. ca sa-i treaca naduful de jucarii noi, ii iau tot felul de jucarii penale doar ca sa ii satisfac placerea de moment.

Violeta, mami fericita de david alexandru (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Welcome Sherbi....vezi sa nu mai dispari

Nu pot vedea poze ca am treaba dar cand ajung acasa ma uit.....pupilici

Diana mami de Raisa Maria 29.03.2007 ............. Poze


Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

iii, am vazut casa....ma, sigur e casa? ca samana a conac. Bine, te iert ca ai lipsit atat, ca vad ca ati muncit o tzara la casa.
Cine s-a ocupat de decoratiunea interioara? e cam funky-shui ca sa zic asa. N-am vazut toate pozele ca is multe dar imi place camera de la mansarda si mobilierul de-acolo....
si ideea de camera a lu david...de unde ti-or fi venit ideile alea?!
nu vreau sa stiu cate camioane de bani ati bagat in conac, dar sa o stapaniti sanatosi si de m-oi muta, stiu la cine sa cer sfaturi "decoratiunesti"

Kitty, paracioasa mica ce esti....cred ca si stiu de la ce ti se trag schimbarile astea de dispozitie de ma dai in vileag....

Pt maini care se cojesc:
- poti incerca sa speli mai des pe maini/picioare cupilul, poate e doar jeg
- poate fi doar o uscaciune trecatoare a pielii
- poate fi o lipsa de vit A parca

Mergi la inceput