Gravidute prin FIV (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Raluca ma bucur ca sunteti bine . Stii ce e important . Ca vine atunci cand il chemi la spital . banuiesc ca anuleaza toate programarile . asta ma bucura

Many, ce probleme . da-mi si mie un mesaj , ca eu stau cu contractele gata de trimitere . mie mi s-au parut cei mai ok fata de celelalte firme .

Evy 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Many,tot am oscilat intre CBC si Biogenis. Am luat legatura cu ambele firme, doar pe mail ca nu prea reuseam sa ma intalnesc cu nimeni de la ei. Adica eu as fi reusit, dar nu putea ajunge si sotul si am zis sa comunicam pe email. Si stii cum prima impresie conteaza foarte mult, cei de la Biogenis raspund ff greu, am dat mailul in care solicitam informatiile de nush cate ori pana am primit raspuns. Intr.adevar, contractul lor pare mai serios decat cel de la CBC, asta zic asa, fara sa am vreo expertiza in domeniu si la un moment dat ma gandeam sa recoltez cu ei dar ma deranjeaza ca raspund atat de greu. Asa ca acum astept contractele de la CBC si asta e. Nici nu prea mai am mult timp sa ma foiesc.
Nu stiu insa dc ati remarcat, in cazul in care e nevoie de celule pt transplant cei de la Biogenis asigura transportul pana la clinica respectiva in timp ce la CBC e treaba ta.

Evy, da, m-a relaxat foarte tare cand mi-a zis ca-l pot suna oricand. Ziua dai mai usor de el, dar noaptea ma gandeam cum sa-l sun...

Baby

35+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Many_bani nu am plecat in vacanta ca nu avem voie.Ne ascundem de caldura si dooormiiim toata ziulica.Sunt bine, ieri l-am vazut pe bebelin dansand si dand din copanele , din manute.E tare dragalash.Azi sotul i-a gasit termen de comparatie:bateria sau brelocul.In fiecare zi il compara cu cate ceva.Imi place ca ai inceput sa te aprovizionezi.Dl.Talpitza va fi taare cochetzel.
Raluca sa dea Domnul sa stea "unguroaica" - asa ma amuz cand ii zici asa si pe ea o cheama Natalia- cat vrei si cat trebuie.O sa vina cand va considera ca e momentul.
Dear_bambie sunt bine .Ce fac flacaii?
Ioana , eu pana acum am facut doar o data control din cauza sangerarii .Dar finut adica nu m-a "scotocit".

Si aacum, pupaturile de rigoare pentru o proaspata mamica careia ii urez sa aiba sanatate, laptic si putere .Felicitari sincere KLU!Sa va traiasca fetita si sa fie sanatoasa si iubitoare.Adica o leoaica adevarata.

9+
Eu si bebe il iubim pe tati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

fetelor , eu de 2 zile ma umflu .
voi patiti sau ati patit asa ceva ?
alaltaieri am observat la glezne , dar am zis ca de la statul pe scaun la birou , insa mainile au incput sa mi se umfle mai ales noaptea si acum le am pernuta si abia inchid palma.
oare o fi normal la 25 de saptamani ?

Evy 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Raluca, ce ma bucur ca sunteti bine. Fetita e dolofana...hi,hi..ce cresc puiutii astia micuti...
Parca nu-mi vine sa cred ca a venit si randul tau.... Eu tot timpul urmaream evolutia ta, eu fiind cu 2 sapt in urma ma ajutau informatiile tale...
Dar cel mai bine ar fi sa mai stea un picut "unguroaica" ta in burtica, macar sa treaca de 36 saptamani . Asta ma rog si eu la DD - sa reusesc macar sa trec de 36 saptamani.

KLU, abia astept sa vii cu vesti!

Moniiiiii!!!! Ce mai faci? Ce fac fetitele? Sanatate multa!

h.

33+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

evy, si mie mi s-au umflat degetele de la maini si ma dor articulatiile lor (cam de vreo luna in urma..cred). ma dor mai tare cand incerc sa inchid pumnul. am observat ca dupa ce stau intinsa, dupa somn in special ma dor si mai tare, de unde trag concluzia ca e legat si de circulatie...cred. dar ma dor atat de tare dupa somn ca nu pot desface dopul unei sticle. pe parcursul zilei durerea e mai lina sau dispare. gleznele nu mi s-au umflat deloc, dar s-a latit laba piciorului- imi dau seama dupa incaltaminte.

tu din cate imi amintesc ai de ceva vreme aceste probleme. medicul tau ce spune?

h.

33+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:



Va puuuuuup.
As pune si poze sa ma falesc cu fetitele, dar face figuri net-ul si nu le pot incarca. Dar eu insist.
Sunt cumintele, mananca bine, adica mult. Am si eu ceva laptic, dar nu suficient si completez cu lapte praf. Daca nu sunt satule nu dorm. Dar si cand dorm o fac 3 ore continuu.
Am venit acasa pe propria semnatura ca nu mai rezistam in spital. Am stat 8 zile acolo si numai gandul spre casa ma baga in depresie. Dar sunt la fel de optimista si plina de viata, sunt acasaaaa. Mama e la noi si ma trezeste noaptea cand trebuie sa alaptez. Deci pot sa spun ca dorm noaptea destul de bine/mult.
E mai greu cand se trezesc amandoua deodata si nu stiu pe care sa o pun la san si la care sa-i dau lapte praf. Cred ca Irina are prioritate pt ca e mai mica si insist sa ia in greutate repede si bine. Sunt asa de dulci ca toata ziua le-as manca, dar nu vreau sa le obisnuiesc in brate.
Laura e o finuta, cu pielea mai alba, parul saten , ochi albastri si gropita in obrazul stg. Doarme mult si plange cand ii este foame. Zambeste cand ajunge pe taramul viselor si sunt topita
Irina, e mai micuta, are tenul mai inchis la culoare, ochii probabil vor fi caprui ca acum sunt cenusii, si e bruneta. Se stramba non stop si are acelasi zambet cuceritor ca si sora-sa. Acum ca s-a mai ingrasat un pic ii vad si ei o gropita in obrazul dr.
Incep sa fie atente la vorba si privesc in jur. Le iubesc

Sper ca v-am facut pofta la copilasi dragi.



de Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Moni, draga de tine, bine ai venit acasa!!!

Ce dragostos le-ai descris pe micutele tale. Abia astept sa pui si pozele.

Bine ca sunteti acasa acum, ca ai ajutor pe mama ta si ca fetitele sunt bine.

Sa va dea Dumnezeu sanatate!!!

TI-AI VAZUT VISUL CU OCHII!!

ESTI O LUPTATOARE! AI INVINS!!!!!

FELICITARI DRAGA MONI!!!


h.

33+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Vesti de la echo: avem un singur bebe, ii batea inimioara de zor si toate erau in regula!
Imi pare rau ca bucuria mea nu a putut fi deplina, pentru ca speram si la cel de-al doilea:( se pare ca s-a resorbit partial, se mai vedea ceva, ca o umbra..nu se stie de ce..nici nu se stie sigur daca era saculet - insa probabil ca a fost un saculet gol...
Ma visam mamica de gemenei, insa ma bucur ca macar unul este sanatos si speram ca va fi asa pana la termen.
Dr ne-a spus ca sa nu fim suparati, ca sarcina gemelara era mult mai greu de dus.

MONI BINE AI VENIT ACASA CU PRINTESELE!!




Ioana 7+ Doamne Ajuta!

animalutele mele iubite Noua generatie de pisicuti

CAMPANIA NOASTRA *** Infertilitatea este o boala



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Hepilica, acum aproape 3 sapt cand am fost la medic , culmea nu se umflasera gleznele inca. au inceput cam la 2 zile dupa eco.
apoi am avut o perioada cand nu s-au mai umflat ,am zis sa nu il sun , si acum iar . mainile insa de cateva zile .acum chiar m-am speriat .
luni am programare si o sa ii spun , sa vedem ce zice, ce am de facut .
sper sa-mi ajute Dumnezeu si sa nu fie ceva grav .o sa am un sfarsit de saptamana foarte agitat clar .

medicul tau ce ti-a spus ? ti-a recomandat ceva ?

Ioana , ma bucur pt voi , asa a vrut Doamne Doamne . o sa fie bine si vei avea un bebic frumos si sanatos

Moni , ma bucur enorm ca sunteti bine . sa iti traiasca printesele . perioada usoara iti doresc

Evy 25+

Mergi la inceput