Gravidute prin FIV (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_p76

Dragele mele, spuneti-mi va rog, de la cate saptamani se face si control clasic, pe masa?
Ca sa stiu ca mi-e tare frica de astfel de control, la cate am auzit si sa stiu sa refuz daca e mult prea devreme.
Stiu ca unii medici fac control pe masa chiar de la inceput (de ex cumnatei mele i-a facut asa, ea ne-stiind, insa nu s-a intamplat nimic din fericire)
Medicul meu chiar mi-a zis ca nu-mi face decat echo data trecuta- am incredere in el, dar vreau sa stiu exact de la cate sapt se poate face si controlul pe masa.


Ioana 7+ Doamne Ajuta!

animalutele mele iubite Noua generatie de pisicuti

CAMPANIA NOASTRA *** Infertilitatea este o boala






Ioana, eu n-am facut deloc control ginecologic. cand aveam hemoragiile si umblam din medic in medic, unul dintre ei mi-a facut un fel de control, cu valvele, vroia sa vada colul. Am vazut ca in general dr se feresc de control.

35+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

IOANA nici mie nu mi-a facut control decat de doua ori in noua luni..odata cand am avut hemoragie si a vrut sa vada colul si a doua oara cand aveam dureri si eram in saptaman 34 si mi-a dat dexametazona......si doar cu degetul.....
Iar profesorul de la iasi..cand a auzit...era sa innebuneasca pentru ca in sarcina cu probleme....ca a mea nici nu se face....
Si are dreptate RALUCA fug doctorii de asa ceva deoarece poate declansa travaliul......sau avortul.......



Madalina s37Eva-Maria

CEZARIANA 14.08.2008 la 38 s si 2 zile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Klu , felicitari !!! sa iti traiasca minunea .
doamne ce fericire trebuie sa fie .

Eumada , iti tinem pumnii si suntem alaturi de tine .

Ioana mie la 8 sapt cand am avut o problema , doar a departat putin cu valvele sa vada colul .Manual niciodata nici inainte , nici pana acum .

Many , felicitari pentru cumparaturi . L-ai cam molipsit si pe sotul meu , de cand a auzit .

Evy 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit, dragelor!

Moni,hai da-ne un semn! Vrem poze cu fetitzele tale!

M-am speriat ingrozitor aseara, a inceput sa ma doara burta si spatele, ma gandeam ca gata, mi-a venit sorocul! De panica aveam impresia ca ma dor toate. Nu aveam contractii sau burta intarita, doar durere. Am luat No spa si Gynipral, am stat cumintica in pat si am reusit sa adorm. Pe la 4 m-am trezit, burta nu ma mai durea, numai spatele, insa am avut ceva contractii. Acum tot cuminte in pat stau si la 12 am programare la medic.
Ma rog sa fie alarma falsa si sa mai stea unguroaica un pic cu mine!

Va pup!

35+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

Eu am facut doar eco pana acum dar am vorbit cu dr meu despre cerclaj profilactic...era o discutie f interesanta deschisa de Avalon acum cateva capitole...si dr meu a zis ca doar la 16 sapt. imi va face control pt a vedea starea colului...daca este nevoie de cerclaj sau nu.

Nico 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Raluca, sper ca azi la dr. sa primesti vesti bune si asa cum ai zis tu, sa fi fost o alarma falsa. Mai am o intrebare la tine tifonul luat trebuie sa aiba o latime anume?
Ellanik nu mai spui nimic, esti plecata in vacanta?




26 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Buna gravidute frumoase!

Moni, bine a venit acasa! Sa va traiasca, micutele printese si sa va aduca numai bucurii! Cand ai timp, asteptam povestea intalnirii si pozee!
Klu, Felicitari! Sa va traiasca mica printesa si sa va aduca numai bucurii!
Raluca, mult succes la doctor! Doamne ajuta sa fi fost doar o alarma falsa, iar Natalia sa mai stea in burtik la mami, unde-i cald si bine!
Eumada, ce putin mai ai pana la intalnirea cu Eva -Maria! iti dorim nastere usoara, refacere rapida, laptic mult si bun si o fetita cuminte, sanatoasa si mancacioasa!
Ioana, mult succes la doctor!
Ellanik, pe unde esti?

Noi maine avem morofologia de trim 2! Am niste emotii... sper sa fie totul bine! Abia astept sa-mi vad piticii... a trecut o luna de la ultima intalnire!

cu drag, gravidutele, mamicile si piticii!
O zi frumoasa, va dorim!

22+


comorile mele

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

M-am intors de la medic, e ok bebe! A crescut, are 2800 gr, dr a zis ca nu mai e niciun pericol daca se naste acum. As mai vrea insa sa mai stea un pic cu mine. Peste 2 saptamani ma duc din nou la control. Mi-a mai zis ca daca se intampla ceva, contractii dese sau daca mi se rup membranele il pot suna oricand si vine la spital.
Analizele de luni sunt ok, am insa anemie si mi-a marit doza de Fe.
M-am linistit, slava Domnului! Aseara intrasem intr-o panica urata de tot.

Many, Dear bambie

35+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Many, avea mai multe marimi la farmacie, l-am luat pe cel mai lat. Nu stiu daca trebuie o marime anume, dar nu cred.

35+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Raluca, asa imi place sa citesc vesti bune, sper ca toate fetele sa vina cu vesti la fel ca tine
Te mai bombardez cu o intrebare, pana la urma cu ce firma recoltezi celule stem?
Eram hotarata sa merg pe CBC, insa intr-o singura zi am aflat despre doua cazuri, din colturi diferite de tara, care m-au descurajat si sincer nu stiu ce sa fac.

26 +

Mergi la inceput