Burtici fericite de septembrie-octombrie (132)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

raluk16 dar nebuneala aia de film de pe ProCinema ai vazut?
Spune ca nu-i asa!' se cheama



Aida ... 33+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine


vazut vazut... cred ca ma uit prea mult la tv

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Adela foarte bine faci ca te monitorizezi si te controlezi. Doamne ajuta sa fie bine! Eu tot asa stiam ca daca ti se umfla si fata si mainile, deja nu e tare bine. Nu mai stiu ce semne ar putea avea pre-eclamsia, parca si probleme de vedere. Simti si asa ceva?


29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

buna seara fetelor!
Am venit de o ora acsa, am fost la dr., unde am stat de proasta 2 ore in fata cab, ca de erau progaramarile decalate! si asta in cond in care aveam prog la ora 19,! dar e bine cand totul se termina cu bine, bebe e ok, are 1,600 kg, si e cu capul in sus, e cam oblic, e cu capul in costele din stanga si cu fundul in ovarul drept, ceva de genul asta, la fata nu l-am vazut ca e pozitionat cu fata spre coloana, dar poate peste 3 sapt o sa il vad.
Acu va trebui sa ma intorc sa recuperez, sa ajung la zi.
Apropos la voi la 28 de sapt si 5 zile cat cantarea bebe?

Ioana 28+
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Techiluta, ma bag si eu in seama cu o parere despre galma ta. S-ar putea sa fie un fibrom, ca astea apar asa, pe nepusa masa, in sarcina. Dar ar fi trebuit sa se vada la eco. Asa mi-a aparut si mie un fibrom la prima sarcina, m-am trezit cu el brusc prin sapt 20, ajunsese la 6 cm si se simtea la mana tot asa, ca o galma, mai ales cand mi se intarea burta de la contractii se simtea bine de tot, il puteam chiar masura. Si a disparut in totalitate dupa nastere. Era pozitionat in partea de jos a burtii, asa, cam inspre apendic.
Daca galma e foarte jos, in zona inghinala, s-ar putea sa fie un ganglion inflamat.
Acuma mi-am dat si eu cu parerea, sa dea DD sa vorbesc prostii si sa nu fie nimic de fapt, dar eu zic ca tot la doctor, la o eco o sa se vada mai bine ce e!


Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 34+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

tulibu la 28 saptamani fix al meu avea 1 kil 200. Eram speriata ca pe net citisem ca abia acuma trebuia sa ajunga la un kil, dar mi-a aratat doctorul niste curbe acolo, niste grafice, si eu eram la mijloc intre maxime si minime. Deci sunt sigura ca incapeai si tu acolo mai sus de mine .

Chiar mi-am amintit atunci cum spunea Iulika de graficele alea.

Apropo, unde-i Iulika??? Si nici nu ne-a lasat un numar de telefon....

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

salutare fetele cucuietele (sau sa zic cucuvelele din care fa c parte si je)

am intrat sa va zic ca am febra 37.7 - 38.1 si am luat un paracetamol; ieri a fost atat de cald la noi si am stat in curent, azi am bagat o inghetata ... sper ca asta sa fie baiu

ma duc sa recuperez insa am vazut ceva pe ultima suta de metri - albumina tb cautata in urina (daca am retinut bine) pt a vedea daca este preeclamsie

mie mi s-a recomandat dovegit (singurul medicament antihipertensiv pt sarcina - 2 cardiologi m-au vazut) in momentul in care tensiunea trece de 14 cu 9 - o pastila; dar eu sunt hipertensiva stiuta si inainte de sarcina.

daci


33+ Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

pai eu sper sa nu fie ganglion , dar oricum acolo unde a descris ea nu sunt ganglioni ...

iulikaaaaaa incredibil ne dai palpitatii si nu o sa dormim la noapte , ca eu nu am dormit nici noaptea trecuta

... fetelor , orice ar fi macar intrati si spuneti 'ciao' daca nu aveti timp de vorba mai lunga ca sa nu apucam sa ne facem scenarii



Aida ... 33+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

raluk, merci frumos, dna dr nu s-a obosit sa imi zica mai mult decat ca e bine, era garbita ca era tarziu. Bine macar ca mi-a zis ca e ok.
Sincer am obosit ingrozitor numai pt ca am stat atat acolo. imi pica ochii in gura de oboseala, nu stiu cat pot sta cu voi in seara asta. si nici daca va pot ajunge din urma, dar in mod sigur can dma trezesc, probabil iar la 4 recuperez tot.

Ioana 28+
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Nu stiu ce sa zic de Iulika ea a zis ca si din spital ne scrie...

poate e doar cu ulei pe degetzele

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

mai fetelor, cand stau pe spate si foarte relaxata se simte acolo la galma mea asa...ca fibrele musculare care urca spre burta. acum, dupa mai multe ore fara chilotei, nu se mai vde cu ochiul liber. sincer, ma gandesc si la saracele ligamente si ce trebuie sa sustina, doar pestii pana acum tre' sa aiba vreo 5 kg....iar circumferinta burtii mie mi s-a dublat efectiv...m-am pregatit sufleteste pentru greu si d-aia refuz sa gandesc negativ.

va pup mult si va multumesc ca va ganditi la soarta mea

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (34+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare

Mergi la inceput