Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (44)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deeva73 spune:

happymum ma trezasc si eu la pagina 4 sa-ti multamesc de capitol nou. Iertare am vrut s-o fac in mesaju dinainte da am uitat ca-s batrana... de anu' asta is majora si daca stau numa'ntr-un picior.

Domnu' Bunu ne intoarce binele cu bine si mare va fi rasplata Lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui deeva73

cris 25 bine ai venit printre noi. Zi-ne cum te cheama si happymum te trece pe listuta. Te asteptam sara de sara sa-ngenunchezi cu noi la ora 21 pentru rugaciunea colectiva.


Cristina e numele mic ... o sa incerc sa fiu si eu alaturi de voi la rugaciunea de la ora 9 ...
Pupici la fete optimiste Doamne ajuta sa ne implinim visul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Buna dimineata fetelor!
Astazi este sarbatoare
sa aveti o zi frumoasa......la noi e cam urat, ploua si e un pic cam rece




MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii !

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

buna dragele mele si cipicah

noce, foarte frumoasa povestea nasterii; crestere usoara si sa va bucurati viata indelungata de el

daniela, o veste minunata, felicitari

mvb, eu am fost la Sihastria de Rarau, unde este icoana facatoare de minuni si se urca pe munte pe un drum pietruit nu? am merg prin gura humorului, insa din pacate nu mai stiu traseul exact ca eram 3 masini pline si una dintre noi stia traseul si mergeam in coloana (este superb acolo, iar de ajuns in varf am zis ca nu putem dat fiind faptul ca masinile noastre erau extrem de lasate cu 4-5 persoane inauntru si bagaje pline ochi), dar uite ca Maicuta ne-a dus pana in curtea manastirii; si vara aceasta vreau sa ajung, daca vrei iti dau nr parintelui, sper sa fie aceeasi manastire (de acolo nu e ff mult pana la Durau) si poti dormi acolo, manca, sta fara pb.Noi nu am ramas peste noapte, dar am mancat fff bine, am stat de vb cu parintele, doamne ce bine a fost; aici se afla icoana facatoare de minuni despre care am citit in ziar ca se lumineaza singura; foarte frumoasa povestioara cu puisorii

anaomaria, ce a trecut timpul; nastere usoara draga mea si asteptam cu drag pe lume pe printesa Maria-Paraschiva

noi ne pregatim de week-end si sa dea Dzeu sa fie vreme buna sa putem pleca in nordul Moldovei, caci daca ploua si e rece mi-e teama sa merg cu Maya, iar in septembrie mai mergem cu 2 familii cu bebelusi de o luna si un pic si finuta mea de 1 an si 5 luni la mare!

pupici

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna la fete... cipicah


Icoana Schimbarii la Fata - icoana a luminii

Iisus le-a spus: "Adevarat graiesc voua ca sunt unii, din cei ce stau aici, care nu vor gusta moartea pana ce nu vor vedea imparatia lui Dumnezeu venind intru putere" (Mc. 9, 1). "Iar dupa cuvintele acestea, ca la opt zile, luand cu Sine pe Petru si pe Ioan si pe Iacov, S-a suit pe munte, ca sa se roage. Si pe cand se ruga El, chipul fetei Sale s-a facut altul, si imbracamintea Lui alba, stralucind. Si iata, doi barbati vorbeau cu El, care erau Moise si Ilie, si care, aratandu-se intru slava, vorbeau despre sfarsitul Lui, pe care avea sa-1 implineasca in Ierusalim. Iar Petru si cei ce erau cu el erau ingreuiati de somn; si desteptandu-se, au vazut slava Lui si pe cei doi barbati stand cu El. Si cand s-au despartit ei de El, Petru a zis catre Iisus: "Invatatorule, bine este ca noi sa fim aici si sa facem trei colibe: una Tie, una lui Moise, si una lui Ilie", nestiind ce spune. Si, pe cand vorbea el acestea, s-a facut un nor si i-a umbrit; si ei s-au spaimantat cand au intrat in nor. Si glas s-a facut din nor, zicand: "Acesta este Fiul Meu cel ales, de El sa ascultati!" Si cand a trecut glasul, S-a aflat Iisus singur. Si ei au tacut si nimanui n-au spus nimic in zilele acelea din cele ce vazusera" (Lc. 9, 28-36).

De obicei, prima icoana pe care o picteaza un iconograf este icoana Schimbarii la Fata, -pentru ca Hristos sa faca sa straluceasca in inima lui lumina Slavei Sale negraite, asa cum a facut -pentru apostoli. Un manuscris de la Muntele Athos prescrie: Sa se roage cu lacrimi, pentru ca Dumnezeu sa-i patrunda in suflet. Sa se duca la preot, pentru ca acesta sa se roage pentru el si sa-i citeasca troparul Schimbarii la Fata. Avand misiunea de a propovadui prin imagine tainele lui Hristos, el trebuie, asemenea lui Petru, Iacov si Ioan, sa traiasca Schimbarea la Fata: "Pentru ca noi v-am adus la cunostinta puterea Domnului nostru Iisus Hristos si venirea Lui, nu luandu-ne dupa basme mestesugite ci fiindca am vazut slava Lui cu ochii nostri. Caci El a primit de la Dumnezeu Tatal cinste si slava atunci cand, din inaltimea slavei, un glas ca acesta a venit catre El: "Acesta este Fiul Meu cel iubit, intru Care am binevoit". Si acest glas, noi l-am auzit... pe cand eram cu Domnul, in muntele cel sfant." (II Ptr. 1, 16-18)

link aici

_

www.feminitate.org/" target="_blank">De doula: Feminitate si fertilitate
Ingerasul meu a zburat pe alt cer la 16/17 saptamani
Poze noi cu maruta mea
blog 1------blog 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:



Doamne Ajuta!

Postez si eu www.calendar-ortodox.ro/luna/august/august06.htm" target="_blank"> Sinaxarul de azi.

Sa aveti in continuare POST USOR !
Dupa aceea sa auzim numai de teste pozitive.

ALBUM
POZE RECENTE

8 si 4 maselute
Ioana creste mare

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna fetelor
Va multumesc ca nu m-ati uitat Intr-adevar a trecut timpul foarte repede, cand stau si ma gandesc tot nu-mi vine sa cred ca mie mi se intampla toate astea. Sunt intr-o continua mirare
Va pup pe toate si va doresc o dupa-amiaza binecuvantata si racoroasa

"Un om, ca si un popor, atata pretuieste, cat a inteles din Evanghelie si cat poate sa urmeze invataturii lui Iisus"- S. Mehedinti
33+ Maria-Paraschiva
Marsul vietii
Vine puisorul!!!
Cat am crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vvvvv spune:

noce si danielamarea fericire se vede din randurile voastre scrise, imi inchipui cum va stralucesc ochisorii de bucurie!Va lelicit inca o data, si sa fiti binecuvantate!Am vazut si pozele cu Mariuca! Super gargarita!!!!!!!
Anaomaria, iti doresc naste usoara, te asteptam cu vesti bune, sa ne dai vestea cea mare !Sa fii ocrotita la nastere de Maicuta!
deeva73, m-am dus la articol si am citit, da, imi aduc aminte, apoi ai gasit si servici...., da imi aduc aminte, cateva articole nu am intrat, eram exact in perioada mea de agonie, perioada mea cad simteam ca daca s-ar desface pamantul in doua si as intra in el nu mi-ar pare rau.....
starea mea s-a schimbat de atunci, dupa cum am mai zis, dar totusi linistita nu sunt...tensiuni in jurul meu, dar am nadejde ca problemele mele se vor rezolva!!! ieri dupa maslu, am stat la slujba, incepusem sa ma simt rau, dupa maslu, sotul meu a plecat de la biserica acasa ca aveam mesterii in curte, ma tot foiam , nu aveam stare, dar m-am rugat la Maicuta sa imi dea putere si rabdare, si am stat pana la sfarsit!
SA AVETI PARTE TOATE DE LA BUNUL DUMNEZEU DE LUCRURI BUNE, IAR MAICUTA SI TOTI SFINTII LA CARE NE RUGAM SA SE ROAGE PENTRU IERTAREA PACATELOR NOASTE!
DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

buna fetelor!la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Dragele mele si cipicah,

Deeva multumesc pentru incurajari. si eu cred ca sunt ispite dar nu stiu cum sa scap de ele, dar cred ca imi va ajuta bunul Dumnezeu sa le depasesc.

noce foarte frumos ai povestit si mai ales ne-ai incurajat asa cum faci tu de obicei si iti multumim. Dumnezeu sa va aiba in paza lui sa cresteti mari si sanatosi. Doamne ajuta!

Daniela draga mea sa-ti traiasca micuta si sa va bucurati de ea toata viata. Frumoasa surpriza ne-ai facut.

Cami mult succes cu teza. Bunul Dumnezeu te va ajuta vei vedea ca va fi foarte bine . Domnul nu ne lasa la greu. Ma bucur pentru Alina sa-i ajute Maicuta Domnului sa se insanatoseasca rapid si noi sa ne bucuram de nunta ei.

Anadomnica si Anaomaria ne bucuram ca ne dati vesti despre bebelinele voastren mai e putin si o sa le strangeti la piept. Maicuta Domnului sa va acopere cu sf Ei acoperamant.

Alrak m-a impresionat povestea ta cu muntele sfant. Dumnezeu e mare si face minuni numai noi sa avem ochii deschisi ca sa le putem vedea. Eu n-am fost la Ierusalim dar tare mult mi-ar placea sa merg odata numai bunul Dumnezeu stie cand.

Caciantoni draga mea nu te-am uitat ce mai faci? Te asteptam si ne rugam pentru tine. Doamne ajuta sa fie numai bine.

Mvb multumim pentru postare foarte frumos.

happymum multumim pt capitol si pt ceea ce ne-ai scris.

Oanka ce mai faci iubita ? Te mai asteptam pe la noi sa ne spui ce face bebe tau.

cris bine ai venit la rugaciune. Bunul Dumnezeu sa te bucure cat mai curand si sa ne dai o veste buna.

Ioanact, vvvvv va pup si va doresc numai bine ca de altfel tuturor fetelor chiar daca nu v-am mentionat pe toate va rog sa ma scuzati.

Va doresc tuturor post usor si sfanta sarbatoare de azi sa ne ajute sa ne schimbam din bine in mai bine. Doamne ajuta!







Mergi la inceput