Copilasi din 2002 *63*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

A stat ploaia, a iesit soarele, da, vine Kiki cu mama inaintea mea ! Trecem prin piata sa cumparam un pepene si mergem in vizita la buni Lali a Cristinei. Stam la o cafeluta de dupa-masa, jucam carti, povestim, mancam pepene la cina si fornetti cu cascaval(sa-si completeze cina, Kiki) si apoi, o plimbare lenta pana acasa. O lasam pe mama acasa si apoi, la cateva blocuri distanta mai sus de mama, pe bulevard, stam si noi.
Tati ne asteapta cuminte acasa cu...delfinul acela zburator, achizitionat de Kiki la zilele orasului.
O zi faina, in continuare si un weekend cat mai fain, tutror !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Am avut o zi plina...de musafiri...noah da afost placut,am mai schimbat o vorba cu prietenii

Ma bucur ca vi-au placut pozele.

Nina , Alexia e Andy in miniatura,amandoi sunt blondutzi,li s-a deschis parul pe perioada de vara.Nu stiu daca seamana cu mine,toata lumea zice ca seamana cu tatal lor...cat despre prietenia cu Cris e minunata,a fost un lucru extraordinar sa o cunosc aici pe forum,iar baietii se inteleg chiar ff bine.
Sper ca ati avut o zi minunata

Laura, Andy (07.04.2002) &Alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ce baieti frumosi!!! Andy si Andrei!!!! Am vazut poze impreuna la tenis...frumoasa prietenie!!!!
Laura, ce inalt e Andy!

Nina, spuneai de cafea spumoasa??? Vreau si eu!!! Ce zi frumoasa aveti...cu plimbari la buni si pepene!!!



Sinzi , Radu si David psihologul
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8030428cd903dfdc201bf8&source=category&category_id=all" target="_blank">David
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

ah...vroiam sa va cer un sfat...
David mi se pare ca s-a ingrasat...a facut burtica....nu stiu ce sa fac??? Nu vreau sa il pun la dieta, dar nici asa cu burtica nu imi place...
Sport face f mult...dar are si apetit pe masura...si ii place manacarea gatita...si vesnica lui pasiune: carnea...
Nu stiu ce sa ii gatesc sa se subtieze nitel...
Nu stiu exact cate kg are, ca nu l-am mai cantarit...dar el mereu a fost subtire...si acu se vede ca e plinut...
L-au indopat bunicile in Ro

Sinzi , Radu si David psihologul
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8030428cd903dfdc201bf8&source=category&category_id=all" target="_blank">David
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Katty, imi place ce ai spus de parfumul tau. O sa ma uit si eu de el pe aici, si-asa n-am mai investit de ceva vreme in sensul asta. Stii cum se spune ca de fapt parfumul e ca un drog, sa te binedispuna.

Nicoleta, parca te-am mai intrebat va mutati la Viena ?

Laura, foarte frumoase pozele cu peisajele. Dar tu de ce nu apari niciodata in poze ? Ia sa faci bine sa te pozezi, auzi ? Sa stim si noi cu cine stam de vorba.

Anina, ce frumos descrii tu programul vostru.

Sanziana, mai dar ce de distractii acolo la voi. Auzi, nu cumva ziceai acu’ ceva timp ca David e prea slab ???? Lasa baiatu-n pace.


Yasminei i-a cazut ieri al 5lea dinte. Si pt. ca zana maselutza a fost generoasa a tot strans fata cateva sute la pusculitza. Si eu i-am propus sa mai cheltuie din ei, ca tot timpul vrea cate ceva. La care ea a reflectat si mi-a spus foarte serios: Mommy, I don’t like your attitude. Copiii vostri isi cheltuie banii? Ca fiimea vad ca nu seamana deloc cu mine

Cristina

Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Sa aveti un weekend placut, cu vreme buna, sa va plimbati si sa va distrati! Noi suntem toti bine, inclusiv melcii. Si la noi nu trece o zi fara sa mancam pepene. Lui Robert ii fac salata in bucati de pepene si felii de banana, asta ca sa manance si banana.
Am vazut o parte din pozele voastre, a fost o placere sa revad copilasii frumosi si sa constat ca au mai crescut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Sinzi, acu nu e bine ca e gras... Hotaraste-te! Ia cantareste-l si spune-ne cat are, ca nu a pus sigur sa ajunga la 30 de kg! (am zis si eu un numar, ca ultima data avea 22, nu?).

Khristin, Viena, da. Din pacate eu si Stefan nu avem timp de cursuri de germana, sotul meu stie destul de bine. Pe Stefan nu as vrea sa il zapacesc la vreo tanti nepriceputa, asa ca il voi lasa sa prinda in mod natural, fara reguli... direct de vorbitori nativi. Sper sa functioneze. Eu imi voi lua niste carti.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cristina, si eu m-am amuzat cand am citit de melci, sunt animale de casa foarte silentioase... dar la noi cred ca le-ar cam gusta Matei...

Noi trebuie sa ne luam masina, ne-am hotarat la un Ford Mondeo, stiti ceva de el?

Va pup pe toate. Week-end plecat.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanoiuadela9 spune:

Anina_n Stefi al meu e cuminte foc pana acuma - papa si doarme . Luiza a stat sapt trecuta cu noi , m-a ajutat cu scutecele si mai statea cu el cat mai faceam eu cate ceva prin casa dar o vedeam ca se plictiseste , incercam sa mi mai fac timp si pt ea sa ne jucam cat timp bb dormea . Joi a venit mamaia de la tara pe la noi si ce credeti - a tulit-o cu ea la tara . Acum o sunai sa vad daca vine si zise ca NU , mai bine ramane acolo singura maine pana se duce mamaia la ea la 12 . Ca sa vedeti ce mai ajutor am Ea e invatata sa stea libera in gradina cu puii nu inchisa la bloc ... adev este ca ea la tara a stat mai mult cu ai mei si ii place mai mult acolo - are pofta de mancare - aici ma cert cu ea sa manance .
Nu am reusit sa pun poze inca cu bb.

Va pupam si va dorim un weekend placut si cat ma racoros

Adela mami de Adrian Stefan(23.07.2009) + Maria Luiza (18.06.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna, mamici!
Suntem la Visi, dar nu prea ne bucuram de vreme frumoasa, a fost frumos pana pe la 3-4 d.a, dupa care a inceput sa ploua, si de-atunci ploua in reprize! Andrei a invatat sa joace table, joaca cu tati, cu unchiul, cu mine, Ana deseneaza, isi mai gasesc si diverse activitati impreuna, asa ca totul e fff. bine!

Nina, vad ca va apropiati cu pasi repezi de concediu! Cred ca abia astepti!!!
Si eu am zis cu pozele de pe webshots ca e de la calculator intai sau de la conexiunea de internet, dar dupa ce am vazut ca si de la munca unde am si calculator si legatura internet ca lumea face la fel, mi-am dat seama ca nu e de la asta!!!
Interesant si obiceiul de la voi dela Waldorf de la aniversari, cu leganatul copilului de atatea ori cati ani are!!!

Cristina_C, vad ca va distrati, sunteti la botez! Ti-ai cumparat pana la urma ceva?

Sinzi, nu te mai plange de David ca e grasunel, mie mi se pare ca arata foarte bine, si Andrei s-a ingrasat un pic de cand e in vacanta, are timp sa slabeasca mai incolo!!! Eu ma bucur, inseamna ca-i prieste aici! Nici n-am ce sfat sa-ti dau, fiindca David e un copil activ, care face destul sport pentru varsta lui! Deci, eu zic ca e ok!

Laura, Cristina22, am vazut pozele cu puiutii vostri, ma bucur ca s-au imprietenit si se inteleg asa de bine!!

Nicoleta, m-ai amuzat cu batranetile tale, eu ce sa mai zic???

Khristin, felicitari Yasminei pentru cel de-al cincilea dintisor!!! Imi place de ea ca are grija de "economiile" ei!!!

Adela, desteapta atitudine pe pustoaica ta, a sesizat ca ai nevoie sa te concentrezi asupra bebelusului si s-a dus la bunica ei! Daca se simte bine acolo si ii place n-ai ce sa te ingrijorezi, pana vine ea ai timp sa intri intr-o rutina !!! Multumim de urari, chiar avem parte de-un weekend racoros, chiar ploios! Si...asteptam pozici cu bb!!

toate fetele si va urez si eu un weekend minunat in continuare!!!

_
Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

www.onetruemedia.com/shared?p=8c581cc592aac5d12aef3d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei


"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput