Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (165)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

deci, merge cineva la mareeeee??????
cum sa ajung la contu comun(nu mai stiu parole etc)-zicea nerantula ca are tel acolo...
tocmai mi-am dat seama ca-mi trebuie o lada frigorifica...naspaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Hello, hello,

kristin, wow ce safari! Impresionant! Asta-mi place mie acolo la voi, sint mii si mii de chestii de facut. (Si in Franta sint, insa la o scara mai mica, totusi)

anamona, merci pt pontul despre ie. Eu nu vreau ie pt la mare, ci pur si simplu vreau sa o imbrac in ie din cind in cind, sa scoatem in evidenta originile romanesti

babytza, faza asta cu suzeta si nu numai o face si Elsa si banuiesc ca mai toti copiii de pe aici. Cica e virsta la care lasa obiectele sa le cada din mina, asta cica-i distreaza, e un joc pt ei si se supara daca nu i le dai inapoi. Citeam intr-o carte ca nu ar fi bine sa-i certi, asa isi dau seama ca au o anumita putere asupra acelui obiect, cu toate astea pt ei e un joc, un joc amuzant (mai putin pt noi). Cit despre fazele cu tipatul, hmmm, nu stiu ce sa zic. Si Elsa tipa citeodata, dar la ea banuiesc ca e mai mult ca vrea sa se auda tipind. O amuza chestia asta, chiar ride dupa ce trage niste chiote.

va pupacesc.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

ati cumparat premergator din ala care se impinge, nu stiu cum se numeste in ro.
ce ziceti de asta? eu i-as lua Elsei unul din asta, insa as vrea avizul mamicilor cu mai multa experienta
http://www.amazon.fr/Playskool-Jouet-1er-%C3%A2ge-Roulitrotte/dp/B0002HZUL0/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=toys&qid=1249375329&sr=1-2


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

piolica antemergatoarele sunt super OK, nu numai in perioada asta cand invata sa mearga ci chiar pana la 2 ani, au o reala placere sa le impinga prin casa/curte!!! Cel putin la noi asa a fost. Si Daria este ff icantata de el. Eu zic Go fot it!!!




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

slabesc cu superdieta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

piolica antemergatoarele sunt super OK, nu numai in perioada asta cand invata sa mearga ci chiar pana la 2 ani, au o reala placere sa le impinga prin casa/curte!!! Cel putin la noi asa a fost. Si Daria este ff icantata de el. Eu zic Go fot it!!!




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

slabesc cu superdieta



merci pt raspuns, o sa-l cumpar.
singura chestie e ca asta se transforma si in masinuta e un 2 in 1, insa nu are un miner special ca parintii sa-l impinga (cel putin asa scrie in singurul comentariu la acest articol), insa la pretul asta nu se poate trensforma si in avion...
inca o data merci!

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Moama, ce cald e, groaznic

Ne-am intors si noi acum din parc, acolo e bine, umbra insa drumul pana acolo si inapoi - crima.

Piolica, e misto walker-ul. Babytza are unul asemanator, am vrut si eu sa-i iau Carlei si poate ma lipesc de unul saptamana viitoare, de ziua ei.

Nocom Dariei.

Eu sunt cam ingrijorata cu mersul Carlei, nu vrea sa mearga singura si pace. Daca pana acum cateva zile facea pasi singurica daca o chemam la mine, acum cum o las de manuta se pune jos in fund . Stagneaza asa la mersul sprijinit sau de mana de vreo 3 luni deja.

Anca & Carla (13.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

buna fetele

Nici nu stiu cu ce sa incep...in primul rand paula-laura cel mic este mortal in apa ...dabea astept sa o duc si eu sa vad cum reactioneaza...

lidia imi pare foarte rau ptr cea mica sper sa nu fie ceva grav..insanatosire grabnica....si tie multa putere

babymom ma bucur tare ca ai revenit sper ca sau rezolvat problemele cu bine...

Hai ca de o oar ma chinui sa scriu mesajul asta, mai un rand mai copil 10 min, inca un rand scris iar copil 15 min...oofffff, aaaaa apropo la voi sa intamplat cand le-au dat dintii si sus si jos sa scrsneasca din ei ca la mine da...si nu stiu de ce face asta, poate o deranjao......prea multi dinti


fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

La cate luni au inceput puii vostri sa mearga singuri?sau macar tinuti de o manauta,sprijiniti ...eu de ii dau drumu la o manuta se duce in nassi ma cauta imediat sa ma agate,de il tin de ambele maini zici ca e un titirez toata ziua ma alearga,nici de ridicat singur nu vrea(e puturos)sau e prea mic...

Poze.Luca la plaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

kllemi al meu de la 7 luni cand i-au iesit si perechile la dintii de jos scrasneste dintii,o face mai ales cand e putin nervos si cand nu mai vrea mancaresper ca pana ii iese toti sa nu o tina asa ca de cate ori il aud mi se ridica parul pe mine,ii zic sa nu mai faca si el se amuza tare si face si mai tare(parca in ambitie)lui chiar ii face placere,sper sa nu devina obisnuinta.

Poze.Luca la plaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca81


Piolica, e misto walker-ul. Babytza are unul asemanator, am vrut si eu sa-i iau Carlei si poate ma lipesc de unul saptamana viitoare, de ziua ei.



Eu sunt cam ingrijorata cu mersul Carlei, nu vrea sa mearga singura si pace. Daca pana acum cateva zile facea pasi singurica daca o chemam la mine, acum cum o las de manuta se pune jos in fund . Stagneaza asa la mersul sprijinit sau de mana de vreo 3 luni deja.

Anca & Carla (13.08.2008)



wow, mai e putin si Carla face 1 an! Doamne ce repede trece timpul! Mult succes la shoppingul de cadouri pt micuta Carla.

Eu zic sa nu o fortezi pe Carla sa mearga singura, sint copii care merg foarte tirziu, asta nu inseamna ca ar avea vreo problema. A cazut cumva si s-a speriat? Las-o pe ea sa decida cind e timpul. Uite, ia-i un walker din asta, poate o sa o stimuleze. Nici Elsa nu merge fara sa fie tinuta de maini, eu vreau sa-i iau o chestie de genul asta ca sa se joace, amuze, sa se plimbe singura ca mi-a cam rupt spatele.
Mai incarca pe net niste poze cu Carla sa o mai vedem si noi pe printesa de aproape 1 an.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput