Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(42)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Ayla are dreptate, pastilele de slabit pot ajuta un pic...dar eu te-am vazut Dyana si nu esti asa grasa...ai vazut cat sunt eu.
Pastilele cu orlistat sunt eficiente Xenical erau bune, poti lua 2-3 luni cam asa ajuta la inceput dai bine jos...idea este ca degeaba dai jos ca tb. modelat corpul altfel atarna pieile groaznic.
Eu una m-am ingrasat sunt mai grasa ca dupa nastere, de la depresie si obsesia ca nu am laptele gras.....si copilul nu ia in greutate din cauza alimentatiei mele (ce-i drept mancam, pe apucate maxim de 2 ori pe zi. Eu fac Km intregi pe zi impingand la carut, plus ca nu-mi stau piciorusele deloc toata ziua...ma umflu ma umflu parca mananc bicarbonat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Floric, si mai au ceva in comun copiii nostri: mamici ce au lucrat la DPC-uri.

Fetele, eu mananc cicolata ca nebuna ziua, cu cat plange copilul mai tare cu atat bag eu mai multa in mine. Simt ca ma lasa picioarele daca nu mananc. Si nu alaptez! Ca atunci chiar ca as fii stoarsa cu totul de energie. Daca sunt atragatoare sau nu, nu stiu, va spun drept ca n-am timp sa ma gandesc si la asta. Iar barbatu-meu cand vine de la serviciu, primeste "coletul" in brate, asa ca prea mult timp sa ma studieze nu-i ramane. Si cred ca ne-a depasit pisigri la nr de dragaleli. Si Florinela si eu dormeam cu parul strans in coada pana am simtit ca turbez daca nu ma tund.

Si stati ca am uitat, vroiam sa spun ca m-am gandit sa ma apuc de Pilates. Nu stiu prea multe despre exercitiile astea, dar cred ca mi se potrivesc, se misca asa mai incet, nu ma zdruncina prea tare. Ma apuc de luni.


4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Poate de n-as baga inghetzata zilnic si pizza aproape zilnic ar fi ceva...:)))
Hai sa facem un "support group" de-ala americanesc, ajutati-ma pe mine si pe alte slabe de inger sa nu mai pacatuim!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

tu cu inghetata si pizza si Gigelica cu tiramisu la 2 zile...ai ca ai gasit pe cineva!!!!!!!!

25+ cu Andreea

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=6" target="_blank">Votati mutzunelul ratuscut -poze Dy1 si Dy2

Poze noi
bebe

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea


Si stati ca am uitat, vroiam sa spun ca m-am gandit sa ma apuc de Pilates. Nu stiu prea multe despre exercitiile astea, dar cred ca mi se potrivesc, se misca asa mai incet, nu ma zdruncina prea tare. Ma apuc de luni.


Keutu cheliutu 4 luni

Exista si carti care explica foarte bine. Cauta pe youtube, sunt niste clipuri cu explicatii (in engleza). Conteaza sa le faci corect, nu multe, ci corect. Am facut pilates inainte, acum nu mai reusesc sa ma apuc de nimic. Am facut si tae bo, ador tae bo. In afara de masaj si un pic de impachetari nimic nu ma atrage... inca. Sper.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Kea ma bucur pentru Keutul tau. M-am gandit poate atat el cat si Raru or avea sange de ardelean, or fi mai cumpatati, se gandesc de 7 ori pana fac o data. Dar, o data lucrul facut iese treaba brici.


Sa stii ca se poate, ardeleanca mea cea mare a mers la 13 luni (relativ tarziu pentru o fetita si pentru ca se descurca foarte bine in 4 labe). Dar din prima zi a mers bine si repede. Asa ca asta e modelul, cei care fac o chestie mai tarziu o fac bine din prima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Buna noapte tufete,

Nu am intrat azi pentru ca:
1. Dimi' am fost cu Ian la vaccin iar doctorita...nu era
2. In jurul amiezii, a venit in vizita o prietena de la Cluj Ramine pina miercuri
3. Seara am fost pe terasa
4. Si mai seara, m-am petrecut cu prietena mea....

Daniliuc, ma bucur ca ti-ai facut curaj. Bine ati venit. Asteptam pozici

Pisigri, Anca pentru ca impartasiti cu noi ai "alt-fel" de emotii.

Gina lu' Ian

Poze mai recente cu Ian ..."mare" :-)

Botez Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

A, si io sustin ideea cu support grupul, ca la cat sunt de sclifosita numai voi ma rabdati
Si intrucat am de dat jos cat restul fetelor impreuna, cateva aberatiuni necerute de nimeni:
Si mie-mi place tae bo, Pilates mai putin, cardio e ff bun pentru dat jos repede si sanatos. Mai ales pe bicicletele eliptice, cele fara sa.
Sunt antipastile si antislabit fara sport, in final se obtine un gras mai mic si mai flescait. Ca indivizii aia care isi fac operatii de slabire, ceea ce imi doresc sa nu trebuiasca vreodata.

Xenicalul poate produce cancer de intestin subtire, umbla vorba, pentru ca blocheaza absorbtia grasimilor din intestin. Plus ca e prea scump, mai bine la tratamente smecheroase. In plus, daca mancati dulciuri, n-are efect, pentru ca zaharul nu e blocat de Xenical, ci numai grasimile.

Eu as vrea sa tin un fel de Montignac, initial mai putin strict, plus eliptica si stretching, tae bo, ce poate face omul pe acasa. Si zuma, aerobic pe salsa, merengue si alte muzici sudamericane. E pe youtube o gagica pe nume Adriana Martinez care executa niste chestii mishto.
Numai sa ma lase un pic hormonii, ca mi-am cam bagat picioarele in dieta si in sport vazand ca nu slabesc. Ar merita sa incerc sa fiu cuminte vreo doua saptamani asa, sa vad cat dau jos. Daca dau macar 2 kile inseamna ca tre sa ma tin de treaba. Hai 1,5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anamariane cu 8 ma "lupt" si eu dar eu nu pot tine dieta nici in ruptul capului; de nici un fel; incerc, insa, sa maninc sanatos, fac masaj si din hasti in Pasti chinui un pic Leg Magic-ul

Gina, felicitari pentru realizari si performante Spune-mi, te rog, daca ai timp, cum a fost la voi cu dormitul pe burta: s-a intimplat dintr-o data? S-a pus bebe singur "in pozitie"? Il lasi toata noaptea asa? De la ce virsta? Si orice altceva iti mai trece prin minte referitor la acest subiect. Si eu as vrea sa-l pun pa Ian sa doarma pe burta pt. ca am inteles ca asa o sa-si revina capsorul la forma frumoasa pe care o avea la nastere. Multu'

Ilinca, m-ai prins: si eu cetesc pe closet Pe vremuri, cind fumam in casa, bagam si 2, 3 tigari asa, "pe inima goala"

Gina lu' Ian

Poze mai recente cu Ian ..."mare" :-)

Botez Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Silvi Crinutza, in curind domnisoara cu dintisori

Cativ, Lorelei mi-a marcat adolescenta, desi, I. Teodoreanu nu a fost niciodata unul dintre preferatii mei.

Simina, da-mi adresa de mail so-ti trmit si eu...listele mele

La capitolul NURORI/SOCRI, nu ma bag pentru ca...e mai bine sa tac

Gina lu' Ian

Poze mai recente cu Ian ..."mare" :-)

Botez Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza fetele
am recapitulat..si Gina..sunt foarte curioasa dc vei gasi Belladonna..eu am cautat pe vremea cand era Andrei mic, pentru un preparat anticolici..si stiu ca mi s-a spus in toata tara ca nu mai exista de ani de zile, ca nu se mai fabrica.
Insa..asa..informativ..te intreb..stii ce e aia???stiu ca eu intr-un final la Andrei..am gasit prin intermediul unei prietene care mi-a adus din anglia...si..!!!l-am drogat!era sa moara!!este MATRAGUNA!!nu vad dc dr tau apeleaza la nebunii din astea. e foarte puternic..si toxic..!!asa..k...ai grija...dc chiar vrei sa-l dai copilului

ah..si uite..eu nu am gasit sa fie buna pt febra..dar cine stie...
http://www.romedic.ro/belladonna-matraguna-0P8941
Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati
www.dolarei.com/Petrean_5759.html" target="_blank">un dolarel?

POZE
Povestea noastra

Mergi la inceput