Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(42)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ai dreptate, olishka, asta e, daca cu fizicul iti castigi painea, tre sa ai grija de el cu orice pretz, doar n-o sa-ti lasi imaginea in paragina...In mod normal nu comentez atata, dar nu stiu cum s-a nimerit ca faptura mi-e cea mai antipatica din show-bizz-ul romanesc, si nu de azi de ieri ci de cand se flutura in trio-ul ala de canta:"seeeexyyy sexyyyy/ stiu ca ma vreeei/ toata noaptea te gandesti laaa feeemeeei". Doamne, cat mishto faceam in adolescentza de melodia aia, tot schimbam versurile gen "toata noaptea te gandesti la cavei". N-are rost sa mai lungim subiectul, ca tu esti finutza si diplomata, asa ca-ti zic si io diplomat: n-o lasa tu pe Brisuca din mana;).

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ilinca, pai daca tu incapi in pantalonii dinainte, chiar esti o fericita!Pe mine ma motiveaza multe lucruri sa slabesc: 1. Nu imi vin blugii dinainte de sarcina, care pe atunci imi erau largi. Bine, imi vin, dar nu vreti sa stiti ce balenuta ma fac. Si nu stiu cum se face ca vad numai bluze misto care ar merge la blugi. Prin magazine adica.2. Ma uit in oglinda si nu imi mai vine sa pun gura pe nimic.3. Ma tot gandesc ca trebuie sa fiu atragatoare in ochii sotului meu (si ai altor barbati, de ce nu, ca doar cu privitul raman), sa nu se gandeasca la ce a avut inainte si nu mai are . El saracul ma incurajeaza, dar banui ca i-ar placea o nevasta hot si o bebelina superba...Prin urmare sunt in a 7-a saptamana de dieta, am pierdut 5 kg pana acum, nu stiu ce naiba au de se duc asa greu. Mai am 8 de aruncat la gunoi...Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Prin urmare sunt in a 7-a saptamana de dieta, am pierdut 5 kg pana acum, nu stiu ce naiba au de se duc asa greu. Mai am 8 de aruncat la gunoi...


le arunci la gunoi, ai????? eu m-am hotarat... ma arunc cu totul la gunoi; probabil ca asta e singurul mod in care scap si de kg; am reusit si eu sa scap de 2... dar pana la 14 cate mai am de dat jos.....; barbatu' nu ma atinge, mie mi-a scazut rau de tot respectul de sine (mai mult pe faza asta decat pe kg); cedez nervos, si din pacate de cate ori se apropie de mine, chiar si doar sa ma tine in brate ma gandesc ca-i e sila sa ma vada asa, ca oricum nu-i inspir nimic.... si alte kkturi de genul asta, incat acuma cred ca si sa ma alerge si nu mai stau eu; am incercat sa-i explic ca e foarte greu sa-mi recastig increderea pe care o aveam in mine, si ultima perioada de "respingere" din partea lui nu a facut decat sa inrautateasca rau de tot lucrurile. se mai confrunta cineva cu chestia asta?? sau sunt singura pe plantatie????

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=6" target="_blank">Votati mutzunelul ratuscut -poze Dy1 si Dy2

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Dyana, nu o lua asa. Ai facut un copil, nu un curs de fotomodele. Cine nu intelege asta nu merita luat in seama.
Inca alaptezi? Exista pastile de slabit, ar nu in alaptare. Adevarul e ca exista si pastile minune, dar eu nu as avea curaj sa le recomand.
Se spune ca in 9 luni deveni mama, in 9 luni redevi femeie. Incet o sa scapi si de kg si de alte neplaceri ale sarcinii (ee, nu de toate, dar asta e). Nu stiu ce a facut Cristi de te-a demoralizat asa, dar incearca sa nu cazi tu in depresie.
Pt a fi o femeie frumoasa, nu e nevoie de masuri de manechin.
Trebuie sa te simti sexy in pielea ta, sa iti pui in valoare ce ai frumos, sa fi curata, aranjata si increzatoare.


Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Sunt total de acord cu tot ce a spus Ayla.

Dyana incearca sa fii mai increzatoare in fata lui Cristi. Daca tu ii explici ca esti neatragatoare, el asa te va percepe. Fii mai increzatoare, ascundeti defectele si nu le pune ca pe o tava sa le vada el. Puneti in valoare ceea ce ai mai frumos: sanii , un machiaj dragut, aranjeazate. Hai, curaj!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Noapte buna!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Eu am ratat pozele de la petrecere. Olga, da-mi te rog un indiciu, macar in ce capitol sunt. Stiu ca ai pus doua link-uri dar era tarziu, m-am uitat numai la unul si acuma, uite, Ilinca m-a facut curioasa.

Floric, nu ma supar, cum poti sa te gandesti la asa ceva? Da, noi eram cu caputul mai bleg, dar acum vad ca si-l tine bine. De vreo doua saptamani maxim. Stiu ca am fost la vaccin si cand l-a tras de manute in sus, prima data nu si l-a tinut, a doua oara, ceva ceva, dar dupa cateva zile, a incercat sotul si am vazut ca si-l tine bine. Apoi am verificat zilnic, sa vad daca a fost intamplare sau nu. Dar vad ca si-l tine, si cand il iau in brate se incordeaza, se face covrig si nu mai trebuie sa-i sustin eu capsorul, iar pe umar si-l tine singur demult. Darrr, am vazut ca atunci cand il trageam de manute si vroiam sa-l pun inapoi, daca ii puneam eu mana sub cap ca nu cumva sa-i dea drumul (primele zile mi-era teama), cum simtea mana mea, cum si-l lasa moale. Poate asa face si Raru. Si n-am facut nimic special, singurul lucru care l-am facut si poate l-a ajutat a fost faptul ca-l tin destul de mult pe umar. Nu stiu daca fac bine, dar plange daca nu-l tin. Dar iti spun sincer, ca nu m-am stresat cu tinutul capului, desi am vazut ca majoritatea ghioceilor si-l tin demult. Asta si pentru ca am vazut ca face saptamanal aproape ceva nou. Azi m-am trezit de ex ca pus pe burta nu mai sta cu nasul in patura ca pana acum. Si-a ridicat destul de sus caputul. Si asta asa "peste noapte", eu nu-l mai pusesem demult pe burta ca se enerva si maraia. Eu zic sa ai rabdare cu Raru. Daca vezi ca face progrese de alt fel, cred ca n-ai de ce-ti face griji, o sa te trezesti ca mine, dintr-o data, ca si-l tine. Pupam Rares cel fara graba (ca si Keutu de altfel)!

Bun venit noilor mamici ce ni s-au alaturat!

Imi cer scuze, mai apoi am vazut ca nu una din fetele noi intrebase de trecerea la laptele praf nr 2, ci alexa.

Ada vreau si eu sa stiu unde exact ai fost la mare si cat te-a costat.

4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Dyana,o sa-ti revii in timp, acum cred ca alaptezi inca, si chiar si asa nu-ti permiti o cura de slabire, nu-i timp...cine sa-ti prepare fripturile la gratar salatele si timp pentru putin sport.

Imi pare rau ca sotul tau nu intelege, ar trebui sa il pui sa stea mai mult cu copilul, sa cada frant de oboseala sa vada cum e...trimite-l cu copilul la plimbare, implical....zic si eu sper ca nu ai deacafe cu un incapatanat, mofturos.

Eu ma confrunt cu problema "arat groaznic",dar al meu e intelegator "lasa puiule sa mai creasca asta mic si apoi vezi tu ce faci...nu vezi ca e legat de tine, ce vrei sa faci e mic rau!?"
Eu in schimb nu ma suport mi-e groaza, imi vine sa-mi smulg parul din cap, ce sa ma machez sa ma aranjez?? astea-s povesti, transpir groaznic, am facut o alergie pe tot corpul de la transpiatie, imi dau cu o solutie ca varul doar doar vor trece, am o burta care , parul il tin legat tot timpul ca ma doare scalpul. Manichiura, pedichiura VISEEEE...de cand am trecut la supe si alte cele nu mai e timp de mine.
Cat am fost gravida am dus o viata de ambalaj , acum sunt un accesoriu cu telecomanda.
Cine isi permite un ajutor e bine, macar 2 ore pe zi sa-l supravegheze pe micut e mana cereasca, sau sa pregateasca tot ce tb facut: sters praf, aspirat,...mancare, spalat, calcat, aranjat rufe, adormit copil,plimbat copil, dat sa manance, masat, spalat.
Seara cad frantaaaaaaaaaa, nu ma pot tine pe picioare....ma uit in oglinda si sunt MOARTEA PASIUNII, nu ma suport...dara sa mai am chef si de dulcegarii amoroase.....lasa.
Se zice ca un cuplu trainic reuseste sa treaca cu bine aceasta perioada foarte grea....noi pe sarcina am avut interdictie, iar acum hormonii mei sexuali sunt morti si ingropati...ma intreb oare imi va trece???????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Kea ma bucur pentru Keutul tau. M-am gandit poate atat el cat si Raru or avea sange de ardelean, or fi mai cumpatati, se gandesc de 7 ori pana fac o data. Dar, o data lucrul facut iese treaba brici.
Eu il pun zilnic pe burta, ba mai mult plange cand nu e pe burta, si staaaaa si se uita intr-un punct fix, de regula spre fereastra. Dar bine ca sta. Il tot trag si eu de maini, de ridicat se ridica, dar plange (adica maraie), e clar ca il deranjeaza ceva sau ii este frica. Ca odata ajuns in fundulet isi incordeaza capul si il tine , chiar daca mai batzaie din el, si priveste stg, dr.
Si de tinut pe umar, oho , cand se plactiseste pe spate il duc prin casa. Sa ne rugam la Dumnezeu de lucruri bune.
Noapte buna. Merg la culcare.

www.infoturism.ro/acorda-puncte/111268/" target="_blank"> Un vot de increde va rog


Poze Raru

Raru, tziparul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Of Diana, n-ai voie sa gandesti asa si n-ai voie sa scoti in evidenta toate astea, mai ales ca barbatii nu observa multe lucruri. Iti faci rau si tie si relatiei cu sinceritatea asta. In plus nu te-a ales numai pentru fizic, ci pentru tot ceea ce esti.


4 luni

Mergi la inceput