King of pop Michael Jackson (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Nici eu nu stiu de ce nu mai suntem sticky, am pus intrebarea acum vreo 3 zile si nu mi s-a raspuns....





Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
www.youtube.com/watch?v=l9lq8oaK5Mw" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

si mie imi place melodia zilei. They don't care about us...ce dreptate are. Si mai ales imi place atitudinea lui in clipul asta, de a spune verde in fata, tare si raspicat ceea ce toti vad dar inchid ochii. Si cu atat mai mult iubesc piesa asta de fiecare data cand vad cele 2 min din inregistrarile de la repetitii. V-am mai zis ca imi place la nebunie faza cand se invarte si scutura din maini.. O spune pe scenala Staples la fel de convins si cu acceasi pasiune si "revolta" ca in clip.
Despre propusul melodiei, eu cedez tura mea cui o vrea. N-am nici o sansa sa fiu matinala, ca la prima ora am program de bicicleta, sunt in plin proces de dat jos kg, si mai ales daca functioneaza, ma tin cu dintii stransi de el. Nu ma deranjeaza si nici nu ma supara ca cineva propune de mai multe ori. Candva, intr-o zi, o sa va surprind si eu, o sa ma trezesc ceva mai devereme si o sa am timp. Pana atunci insa cedez tura mea....cine o vrea.....




Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)


Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka77

Imi place foarte tare melodia propusa.
Este considerata ca fiind cea mai controversata melodia a lui.
Suparat rau in videoclip,pe politie, politicieni,sistem etc.
Ziceam ca imi place foarte tare melodia, de fapt acum ma intristeaza foarte tare, mai ales ca ultima inregistrare de la Staples Center cuprinde 2 min din ac cantec

if you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be deal with. – Michael Jackson
Michael,you`ll never Moonwalk alone

http://community.webshots.com/user/anka77


Desi imi place foarte mult, mi-e greu sa ascult aceasta melodie. Il vad pe Michael la Staples dansand si pregatindu-se pentru turneu, apoi imi apare imaginea sicriului lui tot la Staples.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si pe mine ma intristeaza melodia zilei si este melodia care imi vine mereu in minte cind ma gindesc la el... sigur ca asta este din cauza ca a fost ultima cintata, ultima vazuta de noi. Imi place mult de tot varianta cu tobele, cea mai lunga, unde bucata de tobe tine mai mult, dar imi plac si variantele live, cum e cea de mai jos (am constatat ca in 1997 arata cel mai bine din toti anii de transformari, ca altfel, mie imi place de el asa cum era negru, fara sa-si faca nimic... si era foarte energic pe scena):



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Aseara am urmarit citeva interviuri cu el mic si mi-am dat seama ca era foarte inteligent. La 5-6 ani sa vorbesti atit de clar si sa spui lucruri simple, dar atit de adevarate si inteligent gindite, denota o mare sensibilitate si profunzime sufleteasca pe de o parte, dar si o inteligenta peste medie pe de alta parte. Am copil de 8 ani si o consider inteligenta, dar stiu cit poate un copil normal. Si nu pot sa nu ma gindesc ca el era asa, simtea si vorbea asa, in conditiile in care el mai mult performa decit studia la acea vreme. Am mai auzit staruri vorbind la 5,6...12 ani, dar nici unul nu se exprima atit de cursiv si inteligent ca MJ. Bineinteles ca nu e singurul, dar este printre cei care, ascultati, dau dovada de mici de coloana vertebrala in idei, in simtiri, in afara talentului incredibil pentru acea virsta atit de fragida.

Si iar m-am intristat, de fapt, de data asta mai mult m-am infuriat si m-au apucat nervii pe aceste afaceri care distrug atitea suflete. Una este sa promovezi un talent, in sensul sa incurajezi un copil talentat sa-si urmeze destinul, sa-l ajuti sa si-l puna in valoare, sa ni-l impartaseasca si noua, cei dornici, si alta este sa-l exploatezi, si inca la maxim, sa profiti de talentul lui, tu, ca adult si sa faci bani de pe urma lui, si nu bani, ci averi. Da, are dreptate tatal lui, cum spunea MJ in convorbirile telefonice ca ii reprosa mereu ta-su: fara mine nu ai fi ajuns MJ! Nu, nu ar fi ajuns MJ cel creat, rezultatul acestor afaceri, MJ cunoscut astazi de toata lumea si care a murit cum a murit. Dar am fi avut un alt MJ, cel adevarat, un om matur, lasat sa parcurga in ritmul lui toate etapele dezvoltarii lui ca individ si pe toate planurile, inclusiv cel afectiv, nu numai artistic... Si sint sigura ca ar fi facut-o, valul era prea puternic ca sa i se poata impotrivi si nici nu ar fi dorit acest lucru. Si nu stiu de ce, dar presimt ca ne-ar fi placut la fel de mult sau poate mult mai mult acest MJ! Dar sint trista in primul rind pentru ca, astfel ar fi existat multe sanse sa fi avut inca astazi un Michael Jackson!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

nelia, aici e mult de discutat...
vorbeam cu o prietena de-a mea, si ne gandeam ca, la cat de timid era Michael adult, n-ar fi urcat niciodata pe scena daca i s-ar fi propus asta de la 20 de ani incolo. Din pacate, n-o sa stim niciodata...

In alta ordine de idei, am vazut ca v-au placut flashmoburile (tributele) din alte tari, cum a fost cel de la stockholm. Credeti ca am putea sa facem asta si aici, macar in Bucuresti, de ziua lui?

Va pup cu drag pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Superba melodia zile,una dintre favoritele mele,ritmul,dansul,tot...insa,ma intristeaza si pe mine desi ascultam si dansam inainte pe aceasta melodie,acum stau si o ascult plangand....NELIA,iar ai atins puncte sensibile...si cat adevar

Fetelor,mi-e dor de Michael...realizez pe zi ce trece ca nu o sa-l mai vedem la nici un show,la nici un grammy...nu mai vedem dansul acela minunat..ca s-a dus,chiar s-a dus







"Before you judge me, try hard to love me."MJ


Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Astrojunkie, am citit ce ai scris si se poate sa ai dreptate, nu vom sti niciodata. Dar nici el nu a stiut vreodata cum ar fi fost viata lui daca nu ar fi fost controlat din toate partile si ar fi fost lasat sa o traiasca.

Toata lumea spune despre MJ ca era timid, eu nu-l vad asa, cel putin nu la inceputurile carierei, poate undeva, dupa 27-30 ani sa fi devenit, dar la inceput privea lumea in ochi. Da, pe scena era mult mai energic decit in viata reala, e si normal, acolo performa, acolo era toata munca lui... Dar acum ca ai spus, sa stii ca daca faci ce fac eu de vreo doua saptamini, adica sa-l vezi in interviuri, pregatiri pentru spectacole si in spectacole, emisiuni telivizate, atit cit am gasit pe net, in ordine crescatoare sau descrescatoare, de cind era mic pina cind a murit, poti foarte usor sa intelegi ce s-a intimplat cu el. Nu era timid cind era mic, era curat, deschis, articulat, cu sufletul plin de caldura si iubire, increzator in oameni, in ceea ce poate sa le ofere si in ceea ce poate sa primeasca de la ei. Era asa cum sint toti copiii: frumos! Si faptul ca privea tot timpul oamenii in ochi cind vorbea mi se pare un lucru care contrazice timiditatea. Parerea mea este ca a inceput sa se schimbe, sa simta ca a fost distrus, ca nu e cel care si-ar fi dorit sa fie, in momentul in care si-a pus ochelari... Nu pe scena, nu ca un accesoriu de artist, ci permanent, peste tot... Foarte rar si-i mai scotea, foarte rar ii mai vedeam privirea si atunci cind si-i scotea nu mai privea oamenii in ochi. Nu stiu exact de cind a inceput sa poarte permanent ochelarii, 1997-2000, mai devreme sau mai tirziu. Ceva s-a intimplat in acei ani, ce a urmat dupa este doar o consecinta a traumelor copilariei, care, probabil, au iesit la suprafata in acea perioada...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Astrojunkie, am citit ce ai scris si se poate sa ai dreptate, nu vom sti niciodata. Dar nici el nu a stiut vreodata cum ar fi fost viata lui daca nu ar fi fost controlat din toate partile si ar fi fost lasat sa o traiasca.

Toata lumea spune despre MJ ca era timid, eu nu-l vad asa, cel putin nu la inceputurile carierei, poate undeva, dupa 27-30 ani sa fi devenit, dar la inceput privea lumea in ochi. Da, pe scena era mult mai energic decit in viata reala, e si normal, acolo performa, acolo era toata munca lui... Dar acum ca ai spus, sa stii ca daca faci ce fac eu de vreo doua saptamini, adica sa-l vezi in interviuri, pregatiri pentru spectacole si in spectacole, emisiuni telivizate, atit cit am gasit pe net, in ordine crescatoare sau descrescatoare, de cind era mic pina cind a murit, poti foarte usor sa intelegi ce s-a intimplat cu el. Nu era timid cind era mic, era curat, deschis, articulat, cu sufletul plin de caldura si iubire, increzator in oameni, in ceea ce poate sa le ofere si in ceea ce poate sa primeasca de la ei. Era asa cum sint toti copiii: frumos! Si faptul ca privea tot timpul oamenii in ochi cind vorbea mi se pare un lucru care contrazice timiditatea. Parerea mea este ca a inceput sa se schimbe, sa simta ca a fost distrus, ca nu e cel care si-ar fi dorit sa fie, in momentul in care si-a pus ochelari... Nu pe scena, nu ca un accesoriu de artist, ci permanent, peste tot... Foarte rar si-i mai scotea, foarte rar ii mai vedeam privirea si atunci cind si-i scotea nu mai privea oamenii in ochi. Nu stiu exact de cind a inceput sa poarte permanent ochelarii, 1997-2000, mai devreme sau mai tirziu. Ceva s-a intimplat in acei ani, ce a urmat dupa este doar o consecinta a traumelor copilariei, care, probabil, au iesit la suprafata in acea perioada...

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU






Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien





www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
*Miracolul nostru*



"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Asta demonstreaza din nou cat de mult a studiat fiecare lucru pe care l-a facut. Intelesul fiecarei melodii a fost mult mai mult decat ai putea sa vezi dintr-o singura privire. Versurile si semnificatia acestei melodii ar putea fi studiate multa vreme pt a le putea intelege 100%. Si oare de ce lucrul de care s-a "legat" presa a fost versul "JEW ME"? Pentru a-l discredita.


Olodum
From Wikipedia, the free encyclopedia


Olodum is a cultural group based in the Afro Brazilian community of Salvador, the capital city of the state of Bahia, Brazil. One of many similar groups in the city (and elsewhere in Brazil), it offers cultural activities to young people, largely centered around music; it also offers theatrical productions and other activities. Founded in 1979, its stated aims are to combat racism, to encourage self-esteem and pride among Afro Brazilians, and to fight for civil rights for all marginalized groups.
Olodum is widely credited with developing the music style known as samba reggae and for its active participation in carnaval each year. Neguinho do Samba, the lead percussionist, created a mix of the traditional Brazilian samba beat with merengue, salsa, and reggae rhythms for the Carnaval of 1986. This became known as samba-reggae. This "bloco afro" music is closely tied to its African roots, as seen through its percussion instruments, participatory dancing and unique rhythm [1]. It also directly draws from many Caribbean cultures, like Cuba and Puerto Rico. [2] Olodum's performing band (or Banda) has released records in its own right and has been featured on recordings by Brazilian stars such as Simone and Daniela Mercury.

In 1995, Olodum appeared in the second music video for Michael Jackson's single, "They Don't Care About Us" (the original "Prison version" was banned on most music stations due to its violent scenes). The music was changed slightly to fit Olodum's style of drumming. The "Olodum version" (unofficial title) of the song has since become more po****r than the original album version.[citation needed] Olodum also performed on Paul Simon's album The Rhythm of the Saints.

http://en.wikipedia.org/wiki/They_Don%27t_Care_About_Us


Discursul de mai jos cred ca i-a adus si mai multa ura, nu doar din partea presei ci si din partea celor din industria muzicala. Daca aveti rabdare sa treceti de primele 2 minute aprox. si de galagia de fond, mi-ar placea sa va aud parerea.

http://www.youtube.com/watch?v=5OBUgE6EDFo

Mergi la inceput