Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (322)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Danuta, si Adi e plin de bibite, mai ales pe picioare. Tu zici ca de la paraziti face ? El are bubute de ieri, am fost la padure si eu cred ca l-a piscat ceva prin iarba ca a avut pantaloni scurti. Cu mancarea tot asa putin, mai mult lapte ( se trezeste si de 3 ori/noapte pt bitutu) , dar au iesit acum 3 incisivi si inca unul e pe drum.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )





Sigur de la aia face bubitele...o perioada i-au disparut,asa ne-am bucurat!Acum iar i-au aparut,mai ales pe picioare...a zis pediatra ca e tot o alergie,dar la paraziti..am repetat copro cand am venit de la mare si tot mai avea lamblii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Papanash,www.postimage.org/image.php?v=aVq1qq9" target="_blank">cam asa arata bubitele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

BUna fetelor!

Scriu repede ca m-am apucat iar de curatenie, trebuie sa intind si rufele, ce mai distractie....
Joi plecam si noi la munte cred ca vreo 4 zile dar mergem la Bran, desi initial am vrut in Busteni.


LA MULTI ANI!!! Sabina


Zilele astea am profitat ca tati a fost acasa full we si ne-am plimbat, ne-am revazut cu unii prieteni mai vechi, a fost placut. Sambata am fost prin Orasel - Tineretului, Ne-am plimbat cu trenuletul, preferatul Adelinei. Inainte nu vroia sa o urcam in nimic, acum plange ca ar vrea sa se dea in toate masinutele. E tare haioasa. Ieri ia spus lui tati "tati, vino la masa".


Devylla felicitari pentru Lisa, sper ca in curand sa o aveti acasa, Erika va fi o surioara model.

Ma intorc la treaba.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Citat:
citat din mesajul lui danuta36

Papanash,www.postimage.org/image.php?v=aVq1qq9" target="_blank">cam asa arata bubitele..

Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
poze


asa are si Adi. Maine dimineata mergem cu analizele .

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Greyeras distractie placuta la munte! Si Mirunei ii plac masinutele,ar trebui sa lasam toti banii acolo

Miru seara vine cu o replica ce ne face sa radem de numa:'aduce tata(mama) biba buna,facuta..' si nu adoarme,pana nu-i spunem si o poveste,de obicei cea cu capra,iezii si 'cupu'(lupul)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

sa va zic cum a reactionat Adi cand a venit tati .
dormea, iar cand s-a trezit tati era la baie. Langa Adi era un cadou de la tati, o numaratoare-abac, din lemn, cu bile colorate divers. Cum a vazut-o cica' mami baca' (barca ), ii zic eu ca-i de la tati, ca a venit tati si i s-au luminat okii, nu-i venea sa creada,si dadea bilele si le zicea culorile , batutu (albastru), oshu (rosu) , patitu (portocaliu), etc. Aude apa la baie si sare din pat "tatiiii !!!", calare pe usa, apoi pe el...mare bucurie ! Apoi, la somul de seara n-a mai vrut sa stea cu mine, statea cu tati si zicea "tati-uici (servici)", ii era frica sa nu mai plece tati.
I-a povestit cum mergea el la gradi cu titi-bati ( taxi), cum s-a jucat cu piticii, etc. Al meu sot cica a crescut mult intr-o saptamana si vorbeste si mai mult .

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La multi ani Sabina, multa fericire si sanatate alaturi de cei dragi !


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Sabina La multi ani!!! Sa ti fie viata o muzica frumosa, plinha de armonii si bucurie!!

Gabriela ma bucur ca s-a inselat laboratorul. Eu nu mai tresar asa la analize, mai ales de cand faza cu Hiv incert...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am facut programare pt 5.30 la medic cu Adi, am antamat o menajera pt miercuri, deci am facut o gramada de treaba .
Fetili pofticioase de castraveti, ati pus la borcane ? ca ai mei au mare succes.
Am copt ardei si toata casa miroase asa frumos...

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rox, nu trebuia sa inceapa Andrei gradi ?

E cea mai frumoasa parte din zi de privit in sala de nani. Dorm copilasii, unul cu capul la picioarele altuia, unul pe burta, altul pe spate, altul intr-o parte, pozitii care mai de care mai neobisnuite. Unuia ii atarna capul peste marginea patului, altul e cu un picior in gol .
acum incep sa se foiasca, e ora de trezire. Cand se trezeste Adi incepe sa umble la jaluzele si face lumina apoi intuneric .
Unii dorm lemn, nu conteaza ca s-a trezit majoritatea si unii fac galagie. Pe astia ii trezesc missele cu pupaturi si mangaieri

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput