Burtici fericite de septembrie-octombrie (129)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Doamne, deja afara este calvar, cumplit de cald si e abia 10, oara cum o fi dupa pranz? Asa ca eu spun pas astazi la medica de familie, poate maine dimineata la prima ora sa ma duc pentru analize ca nu vreau sa mor de cald pe strazi!

Ma uit la aerul meu conditionat, cum merge el saracutul in nestire, dar sa vezi ce bucurie o sa am cand vine lumina!

----------------------------------------------
Alexandra 31+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:


Buna dimineata!!!
Ma trezii in zgomote de ciocane, ca imi repara acoperisul...si nu-mi place. Plus ca monstrul paros (adica pisica) miorlaia pe langa usa.
Acum ma apuc de manichiura, sa vad ce imi iese!
Devvyla, ma bucur mult pentru voi ca fetita resupereaza tot mai bine, si ca aveti si ajutor in casa.

Spor la toca-toca!!!

Gianina 31+ cu Loris Stefan

Loris
Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Neata fetele si bebeii

Bine v-am regasit. Nici nu imi vine sa cred ca a trecut o saptamana de cand nu am mai vb cu voi. Dar ma conving ca a trecut o sapt cand vad cate capitole s-au adunat si eu am ramas foarte in urma, pe la cap 116. Cand mai vad ca deja au mai aparut doi bebici atunci chiar ca realizez ca multe dintre voi stati cu sufletul la gura ca acusica va vine randul. Eu inca stau linistita.

Pentru ca nu am apucat sa citesc decat ce s-a scris in cap asta, nu pot decat sa ii urez Mimikai si bebeilor multa sanatate, revenire grabnica ei, si multa mancarica pt ei. Apropo, poate imi spuneti cum vad si eu bebeii Mimikai ca nu ia-m vazut pe webshots.

Sabina, sa dea DD sa fie bebelina bine in continuare si sa va bucurati de ea.

Alex, si tie m-ai ales ca m-ai ales sa-mi dai sms. Ce onoare va fi pe mine sa pot da eu vestea minunata nu de alta dar techila va avea mai putin timp liber cand va fi cu doi brotacei in brate.

Lutoniana sa stii ca soacra mea nu e de imprumut ca mi-am adus minte de ce mi-ai zis cand am plecat la mare.

Despre noi ce sa va zic.... suntem bine, bebe e super activ. Sotul meu zicea ca sigur bebe nu va sta in burtica pana la termen pt ca burta mea efectiv pleaca la plimbare fara mine. Sper sa se insele.

Despre mare, a fost foarte frumos. Soare...cald....dar si o ploaie scurta intr-o zi. Hotelul a fost bengos rau dar ce m-a enervat a fost mancarea. Mult prea multa nu altceva si uite asa am inceput sa iau proportii. Sper totusi sa nu exagerez pt ca de acum stam si acasa pana nastem asa ca.....toate bune.

V-am pupat si incerc sa recupez desi stiu ca va fi extrem de greu.

PS. am vazut si poze de la gratarul techilei. Frumoase burtici si multe bunatati. Copilasii erau super frumusei si mancaciosi.

Monica 27+ cu Rares Stefan/Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Monikus, bine ai revenit si spor la recuperat!

Pozele cu bbeii Mimikai ii gasesti pe mail, a trimis sotul ei 2 poze mumoase!

----------------------------------------------
Alexandra 31+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Monikus, bine ai revenit si spor la recuperat!

Pozele cu bbeii Mimikai ii gasesti pe mail, a trimis sotul ei 2 poze mumoase!

Alexandra 31+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra

Uite pe mail nu ma-m gandit sa ma uit. Sar'na.

Monica 27+ cu Rares Stefan/Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Vai cat de micuti sunt bebeii mimiksi. Sa dea DD sa creasca repede mari si sanatosi.

Monica 27+ cu Rares Stefan/Andrei POZA BEBE
VARSTA BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna dimineata!!

Devylla ce ma bucur ca totul e bine cu bebe Lisa..in curand o vei avea acaså..Si ma bucur ca ai un sprijin in soacra ta cred ca , conteaza foarte mult..

Eu m-am trezit mai devreme si am bagat o masina de spålat ca daca nu o puneam acu inainte så plec la eco påi nu st,iu cand mai apucam..Pt ca dupå eco mergem prin oras så ne plimbam så mancam..Am cam rarit-o si eu cu gatitul acaså..Si mai ales o vreme tare frumoas..Så ma bucur si eu acum cat mai pot..De plimbat singura cu sotul ca apoi ne bucuram la iesit cu bebe mic..

Vå pup si ne auzim mai tarziu dupå recuperari , bineinteles..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 36+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Vaaaai Iulika, cand vad semnatura ta ma ia cu lesin!

----------------------------------------------
Alexandra 31+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Vaaaai Iulika, cand vad semnatura ta ma ia cu lesin!

----------------------------------------------
Alexandra 31+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase




Påi nu te obisnui ca in curand o schimb..Hai ca si la tine se apropie..Incet incet..Så vezi tu ce frumos va fi..Ce sentimente frumoase te incearca atunci cand se apropie momentul

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 36+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna dimineata si de la noi,

Astazi este prima zi oficiala de stat acasa...pentru urmatorii 2 ani probabil. Ce ciudat imi suna. Inca nu imi dau seama de impactul asupra vietii mele, parca as avea un weekend prelungit (de fapt astazi este liber si la noi ca e liber prin Canada). De maine insa, cand probabil ca o sa ma sune sa ma mai intrebe una alta, de maine o sa simt ca 2 ani nu mai merg la nici un serviciu.

Sa incep cu inceputul: frumoase doamne de la Techila de acasa, frumoase si vesele, burtoase cu masura, pacat ca nu ne-am adunat din timp mai multi, ar fi fost si mai mare devastarea casei Techilei ca tot ii lasa sotul papa bun, lasa sa stricam si noi frumusete de casuta cu alei cu tot. MI-au placut si am savurat pozele.
Ramona, cum e acasa, prima zi?
Sabina, ce bine ca ai inceput deja drumul cu bebe acasa, o sa vedem noi toti cum o sa se schimbe multe din programele pe care le avem astazi, dar chiar si asa, parca e din ce in ce mai greut cu burtica mare si din ce in ce mai mare, abia ma misc...cand ii schimb pampersul fetei, stau mai aplecata in picioare, vreau sa zic ca ma indrept de spate si merg ca un mos dupa, mi-as trage picioarele cu mana dupa mine, ma dor oasele bazinului de nu mai stiu de ele, si pe fata si pe dos vorba aia
Frumaosa Lisa, am admirat-o, sa vina ea acasa sa aiba mami tati si surioara mai mare grija de ea sa vezi cum creste ca Fata-Frumoasa.

E cald tare afara, dar e foarte bine ca e seara mai racoare si mergem in parc, cei care au copii afara din burta apreciaza mult asta e o mare diferenta sa iesi pe strada sa vezi oameni si sa te joci (cu simt de raspundere of course) fata de stat in casa. Eu ma bucur ca o sa fie si septembrie si cica si partial octombrie frumoase, daca e asa, pai afara cu noi zilnic si cu Mica si cu Marea, cu amandoua zanele mamii. Si daca e frumos in oct, facem si botezul pe la sfarsit de octombrie, paote prindem o zi din aia cu culori superbe si soare...stiti voi, ca toamna cea frumoasa nu cea ploioasa.

Acum e bine, mai am luna august de trecut, insa stau acasa, bona vine si duce fata in parc, de pe la 10 pana pe la 12-12:30, dupa aceea acasa sa pape, ne jucam si nani pe la 2-3 pana dupa amiaza cand iesim in parc. Pai la asa program...bine, bona pleaca la un moment dat, nu m-am hotarat inca cand in timpul zilei.
ORicum 2 saptmanai in august are concediu si se intoarce cand deja sunt nascuta, pe vreo 7 septembrie probabil ca sa duca pe printesa mea in parc cand eu nu voi putea sta prea mult, in primele zile.

MI-am facut niste planuri, nu stiu cat sunt de realiste, bine mai incolo, si anume vreau de la anul, cand mandrele mele vor avea 1 an si 3 ani si un pic, sa o duc pe mandra mare la gradi, eu o duc eu o aduc, si intre timp sa invat limba greaca bine de tot, gasesc eu cursuri, voi avea si timp, nici nu ma gandesc sa ma duc la servici, mai ales ca nu vreau sa imi stresez fetita sa o duc si la gradi sa plece si mami de acasa deodata. asa ca ma apuc de studii, vad eu, poate gasesc ceva zilnic cate o ora, ar fi super.
Stiu sa citesc, sa scriu, si sa vorbesc dar mai am mult pana sa fiu confidenta si eventual sa imi iau o diploma ceva, ca tot imi plac mie diplomele, sa fie acolo ca nu strica. Si poate ma fac fluenta si in franceza, si pe aia am studiat-o dar nu mi-ar strica o imbunatatire puternica.
Bine, fac eu planuri, mai e pana atunci, cel putin un an, o vacanta cu fetele mele amandoua la mare pe undeva printr-o insula, o sa fim si nasi la anul la cununie, asa ca mai avem treaba.

Pana una alta, in viitorul f apropiat mergem la 2 botezuri, unul pe 16 si unul pe 29, daca nu nasc la cel de=al doilea oricum o sa sperii pe toata lumea cu burta mea de 38-39 saptamani de atunci.

Gata, am batut campii prea mult, va las, ma duc la Mega Image (pun aerul la masina desi imi curge nasul de mama mama...) sa imi iau un anticearcan, spray, biberoane si ce mai gasesc si consider necesar sa mai pun in bagajul de spital. Numai camasa nu am inca...

Pampers eu am luat deja un pachet mare nr 2, nu am de ce sa ma incurc cu nr 1, pampersul se schimba de 8-10 ori pe zi/noapte asa ca se consuma o gramada.
Si eu am saltea ca a Techilei, de la Alessia inca, si e f buna, nu e ea cea mai cea dar nu are denivelari, copilul a crescut super cu ea. Si patut am din cel mai simplu cu plasa, iarasi, a fost f bun pana am mutat fata in pat mare nici nu a interesat-o ce firma este.

Paturici absorbante am avut si eu...nu mai tin minte firma pe care o gasim la noi, intre timp am primit 2 pachete mari de Huggies de paturici si le voi folosi pe acelea. Sunt bune pt schimbat copilul pe ele ca sa nu faca una alta in patut. Eu i-am pus si sub cearceaf, peste saltea si au fost f bune, desi nu prea are pe unde sa faca el noaptea, pampersul rezista eroic.

IUlika plimbarica placuta si eco la fel de placut. Si cu bb si cu sotul


Clau 33+ cu si Alessia Maria 13 iulie 2007


varsta bb2



Mergi la inceput