Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(41)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Citat:
citat din mesajul lui Galushca

Floric, abia acum m-am prins ce ziceai.
Si la noi e la fel. Vorbeste cu el cand il prinzi de manute si-l ridici. El isi incordeaza gatul voluntar, ca orice om, nu e cu el in erectie. Scuzati. Fa-l atent ca il ridici si isi salta singur capul de jos.


Asta fac mereu, il prind eu de incheietura mainii lui si ii arat intentia mea de a-l ridica, dar el...nika. Si mai mult, cand il tin strans simt cum ii trosnesc (e prea mult spus) oasele. Eu il ridic dar el ramane cu capul pe spate. FFF rar a colaborat si s-a incordat.

www.infoturism.ro/acorda-puncte/111268/" target="_blank"> Un vot de increde va rog


Poze Raru

Raru, tziparul lui mami


Ai rabdare...,exerseaza cu el o data de 2 ori pe zi si o sa vezi ca se va incorda si el...fiecare are ritmul lui...nu toti isi vor tine capul odata,nu vor sta la fel de bine in fund la aceeisi varsta... rabdare

www.dolarei.com/G-GG_5902.html" target="_blank">Ne acordati un vot si azi?Multumim

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

multumim din inima pentru toata urarile voastre
noi am avut musafiri pana acum, au venit bunicii (toti 4)si surioara cu cumnatul si am papat tortulet (o sa pun imediat pozele sa vedeti cu ce pofta se uita mutzu la tort); acuma se cearta cu un pelican imens pe care l-a primit de la sor'mea

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=6" target="_blank">Votati mutzunelul ratuscut -poze Dy1 si Dy2

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric
Pisi, te=am batut...eu am doar 3 partida de hanga-hanga...cine se mai inscrie? Si voi vb de kamasutra, ce e de facut cu cartea aia, doar sa impachetezi mezelul cand iti pleaca omu la serviciu

conduc detasat cu 1 (unu, v-am mai zis eu intre zero si doi)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=6" target="_blank">Votati mutzunelul ratuscut -poze Dy1 si Dy2

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

LA MULTI ANI GHIOCEILOR DE AZI: David Gabriel, Isabella Elena,Radu, Anastasia,..........-bebe de Alice .

Am revenit si noi de la mare - a fost super, Gabi a stat numai in apa (fie in mare, fie in piscina), iar Sophia a fost f.f.f.f cumintica. Am avut si peripetii (ca asa e cu copii) Gabi a facut 2 "scufundari": a cazut in piscina in prima seara, noroc ca a scos-o repede un domn, iar in ultima zi a vrut cu salteluta in apa, nu cu colacul, si pana la urma i-a scapat si s-a dus la fund - noroc ca era la apa mica (in Mamaia sunt cativa mtri buni cu apa mica) si a iesit singura la suprafata.
Am sa pun si poze saptamana viitoare.

Ati scris f. mult si nu am citit decat prima si ultima pagina de la fiecare capitol .

Am sa caut si eu pozele de la nunta Olgai.

Ayla, imi pare bine ca ai mai revenit pe forum .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Citat:
citat din mesajul lui Floric

Sa va fie de folos si sacrificiul facut de voi ca parinti sa dea rezultate inmiit. Eu am lucrat in 2005-2007, la DPC, comisia de evaluare copii. (nu da cu bombe, rosii si ce ai la indemana) si ma gandeam poate ne cunoastem.



Raru, tziparul lui mami


Nu am nimic cu personalul DPC Br ...in schimb am multe cu neuripsihiatri ,cu dr ginecologi si neonatologi de acolo...;cu cei care mi-au spus"fa altul ca asta nu se mai face om"..."dar tu stii copilul asta are creier?!"...si multe astfel de fraze"destepte"

www.dolarei.com/G-GG_5902.html" target="_blank">Ne acordati un vot si azi?Multumim

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema


Dodo, tatal meu a si batut 2 medici din braila pt niste aprecieri tampite despre sansele bunicamii de a supravietui dupa un accident de masina. S-a dovedit ca erau niste idioti si bunicamea a fost bine merci dupa un timp. Numeri pe dejtele de la mana medicii cu adevarat buni in orasul ala din pacate:(

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Dodo-pui,

Pisigri ne-a dat info, multumim, pe pagina precedenta, 130 Roni, o salteluta draguta cu cateva jucarii. Prin urmare, o sa merg la Ikea, ca acum am cu ce compara ce voi gasi acolo, si cand sunt la fata locului, te sun, probabil in jur de 7:).

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Floric,

legat de capsor, chiar nu ai de ce sa iti faci probleme pentru ca:

1. cum ne-ai relatat, exista unele momente si pozitii in care isi tine totusi capul, asta este f ok, si anuleaza vreo suspiciune de anormalitate;
2. copiii isi tin capul cu adevarat, adica foarte stabil si pe durata mai lunga abia dupa jumate de an, cam simultan cu statul in fundulet;

So, nu-ti face deloc griji in privinta asta. Ce poti face tu este sa-l pui mai des pe burta si sa-l stimulezi sa-si ridice trupsorul pana la brau, proptindu-se in manute, desigur.

Dodo-pui,

azi, cum am vorbit ieri, dupa 5-6 plec la Ikea, insa tocmai am citit mai sus la pisigri ceva de centru de activitati de la carrefour... hai sa aflam ceva detalii ca sa merg in locul cel mai potrivit, ok? Lysbeth a cumparat centru din Ikea, sau cine? Corecteaza-ma dc gresesc!

Pisigri si Lysbeth, please descriere si pret despre centrul de actrivitati cumparat de voi de la Ikea/Carrefour!

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 2 luni


Da anca, noi am luat centru de activitati din ikea si am dat pe el 99 de lei. Am fost azi in carrefour si am vazut si centrul de activitati la ei si costa 55 de lei dar e mult mai prost facut.

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Asa e, fiecare copil are ritmul lui. Sophia, de ex. nu se intoarce inca pe nici o parte, dar fiind si dolofanica mai am rabdare. Dar sta pe burtica si isi tine capul ridicat destul de mult timp, in schimb nu doarme pe burta.

Si legat de mare, am avut un ghinion..., dupa 2 zile (din 5) m-am trezit ca mi-au venit rusii, si eu care deja eram ingrijorata ca nu mai vin, nu m-am bucurat deloc ca s-au trezit tocmai la mare sa vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Lysbeth,

bine ca te-am prins, mai devreme am cerut ceva detalii despre centrul de joaca din Ikea, vreau sa merg azi sa-l cumpar pt micuta lui Dodo-pui.

Pisigri ne-a dat pretul si link pentru centrul din carrefour, vrem sa comparam cu ce ai luat tu...

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

Fetelor, s-a intamplat ceva cu contul de Picasa, pt ca nu mai vad pozele, sau poate trebuie sa ma loghez cu parola?


Mergi la inceput