Puiuti de Randunici 2008!! (292)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Citat:
citat din mesajul lui tuchita

Naty, bine ai revenit!
Eu n-am prea citit cand ai plecat tu, dar sa inteleg ca pe langa Iulia si baiatul randunoiului l-ai mai avut si pe nepotul lui FARA parinti???
adik 3 bucati???


TREI, Doamne si toti trei!
Adica pe langa copilul mic si tot ce presupune el...nu mai sta atata in apa; esti la a treia inghetata, opreste-te; mergeti la culcare, nu mai stati la niciun biliard; te-ai ars? treci sa te dau cu lotiune; iti curge nasul? hai sa-ti dau un Upsarin si Oscillo; haideti ca v-am facut micul dejun, uite ceai-dar eu nu vreau ceai, uite sandwich-ul, dar eu nu mai pot; adu mingea si sapca si prosopul pe care le-ai uitat la piscina...si multeeee altele...Dar, sincer, le simt acum lipsa baietilor Mai ales ca, din fericire, relatia mea cu baiatul vitreg s-a imbunatatit considerabil, se pare ca am reusit cumva sa-i castig increderea si chiar un soi de simpatie-ma rog, asta nu conteaza, important e ca s-a apropiat de Iulia (care e innebunita dupa el)

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Gecko, inteleg ce spui...prioritatile vietii noastre s-au schimbat. Reorientare profesionala?! Crezi cumva ca eu nu m-am gandit?...Dar, nu stiu...am dat atat de mult din mine, atatia ani, atata munca, atata dragoste pt ceea ce fac in ciuda lipsurilor, a mentalitatii oamenilor care mereu ne judeca, etc...incat, ca sa ma decid la asa ceva cred ca trebuie intai sa ma reintorc in sistem, sa vad ce s-a ales de el, asa, cu ochii pe care ii am acum (pt ca e cert ca statutul de mama m-a schimbat fundamental) si abia apoi sa decid.
Ariel, tot ce ai scris ai scris f bine. Cat despre concediul medical al mamei daca e copilul bolnav, da, ai dreptul la el. Dar...cum sa-ti explic...nu stiu cum era unde lucrai tu, dar sper sa intelegi...Un post nu e musai sa-l pierzi fiind concediat; o atmosfera urata care ti se face, vesnice impunsaturi, vesnica "uitare" de catre sefi cand vine vorba de orice fel de promovare, tu fiind tanar si la inceput si prizonierul unui sistem cu f putine alternative...intr-un cuvant, exista nenumarate sicane ce-ti pot face viata f amara la serviciu si chiar daca te poti prevala de drepturile tale legale in privinta copilului...nu e chiar asa. Si apoi, eu ca medic am niste pacienti. Deseori cu multe si grave probleme. Iti poti inchipui ca nu e deloc simplu sa-i lasi balta la fiecare 2 saptamani la care copilul tau binevoieste sa mai care un animalutz luat de la cresa; pt ca sunt genul de probleme pe care nici nu le poti amana pt altadata si deseori nici nu le poti transfera una-doua in carca altor colegi. Ce mai, e fff greu....

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Alice am citit topicul de la generale. Imi pare tare rau ca ai trecut prin asa ceva si este regretabil ca un om care merge sa doneze sange trebuie sa suporte o astfel de situatie. Despre "profesoara sau profesionista" ... no comment.

Naty bine ai revenit!
Ma bucur ca vestile pt tatal tau sunt imbucuratoare. Doamne ajuta sa fie bine in continuare.

Cleme imi pare tare rau pt pierderea suferita.
Mie mi se pare ca matusa sotului cere destul de multi bani pt nr de ore prestate.

Nicol,
Voi la GPS aveti harta si pt Bulgaria?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Gudinde, am eu la GPS harta pt Bulgaria, la ce-ti trebuie? Pleci??????

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Miha tinem pumni stransi si sa stii ca ceea ce ai zis tu cu diagnostigarea prima data apoi cauterizarea so eu o vad ca pe cea mai buna solutie.

Naty, bine ai revenit si ma bucur ca sunteti toti bine. Ce figura-i Iulia cu statul in apa. Si eu cand dau de apa ma fac numai zgarciuri pe degete si pe piele, atat de mult imi place..., ghici ciuperca ce-i. Cat despre reorientare... eu mi-as dori sa nu o faci, sincer, pentru ca avem nevoie de oameni ca tine acolo. Zi-mi si mie pls unde ati fost sa googalesc si sa ma rasfatz cu peisaje si descrieri.

Ariel uhhh... am vazut ca s-au potolit spiritele bine de tot la subsol. Apropos de linkul ala cu B-ta de care spuneam...tare mult mi-as dori sa aflu cum s-a terminat, dar din pacate nu reusesc decat sa gasesc amanari...amanari. Pacat ca nu se pastreaza entuziasmul presei pana la FINISH.... Din pacate nu ii intereseaza, o intorc pe toate partile cand e firbinte, pana devine calda apoi ...gata .



Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Miha,

Tin pumnii sa fie bine si sa vi cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Am vazut-o pe Little Lady Einstein

Olgutzaadevar graiesti... si eu am renuntat la pisalogeala si vad acum ca el creste, e fericit si eu mai putin stresata

Bubu eu iti zic sincer ca am avut si noi o perioada de tremuram de frica ca asa o sa ramana ca ne-o batut sfantu' Petru. De 4-5 ori pe noapte oaaa oaaa. L-am intors pe toate partile, l-am dus la doctor. Tu stii ca al meu doarme noaptea toata 12 ore de la o luna. Ete ...na ca a fost si pe la noi baiu' asta....si-a trecut in vre-o 2 saptamani.
Ce am facut eu am incercat seara pe la 6 sa ies afara sa il obosesc. Neaparat efort fizic afara la aer nu in casa, intens cu alergatura dupa minge...lalala. Veneam acasa baita, lapticul si culcarea numai intre 8-8.30. Cu cat ii culci mai devreme cu atat dorm mai bine.Asta am observat eu la al meu. La noi episodul a inceput cand intr-o perioada mai nasoala i-am schimbat obiceiul de somn.
De asemenea stiu ca dintii cesc mai mult noaptea. Sau poate ceva l-a determinat sa aibe frica de intuneric. Lasa-i o jucarie moale langa si incearca sa nu te duci la el dupa primele minute. Muta-l pe vlad temporar in alta camera pana trece nazurul.
Succes

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Tot pentru Bubu sa stii ca la noi n-a aparut nici un dinte dupa episod si am uitat sa iti zic ca sa nu ii dai mancare greu de digerat seara. Sa aiba stomacelul usor. Si ai mai putea sa te uiti si dupa afte...GATA

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Citat:
citat din mesajul lui natynic

Gudinde, am eu la GPS harta pt Bulgaria, la ce-ti trebuie? Pleci??????

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!



Ei, as! Cred ca o sa se faca vacante pe Marte inainte de a avea si eu un concediu ca lumea.
Pana un alta, pt ca era o super oferta mi-am luat un Garmin Nuvi 200. Astazi am fost la reprezentanta Garmin sa-mi instaleze ROAD 2008, ca de la Flanco imi venise cu ROAD 2006 preinstalat. I-am intrebat asa daca au la vanzare harta Bulgariei ca ma gandeam ca multi romani se duc la mare acolo si daca ar fi sa merg si eu cateva zile la mare as iesi mai ieftin la vecini decat la noi. Ei bine raspunsul a fost: nu avem harta la vanzare. Daca doriti contactati Garmin Bulgaria. In gandul mea: yeah right!
Nicol are Garmin Nuvi 250. De asta am intrebat-o de harta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Cine mai poate, doreste si...cine mai pofteste...haideti la vot.
http://forum.desprecopii.com/forum/pop_photo_rating.asp?mode=clasament&albumid=6
Ratzusca noastra este pe locul 8 si 11


Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput