FIV in Ungaria - 62

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

goggy e incurajant ce spui tu ref la tratamentul fiv. sper sa tolerez si eu relativ bine tratamentul. in privinta perioadei de dupa ET, astept sfaturi de la cele care au trecut deja prin experienta asta, sa ne invete si pe noi incepatoarele cum e mai bine de abordat.

balanta multumesc pentru raspuns. sper ca si doctorul sa considere buna valoarea TSHului meu. vom vedea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Buna fetelor,

Am revenit si eu dupa o pauza pe forum si dupa o perioada foarte grea a vietii mele care sper din suflet sa se fi terminat si sa apara soarele... Din pacate a murit socrul meu acum doua saptamani si de parca acest lucru nu era suficient, in noaptea de dupa inmormantare am internat-o pe mama mea deoarece a facut infarct... Acum se simte mai bine si saptamana aceasta a fost externata dar trebuie sa nu faca deloc efort, sa fie linistita si sa tina regim... Ma rog la Dumnezeu sa se refaca cat mai repede si cat bine...

Vreau si eu sa urez Bun venit micutei Maria - Theodora, pui de klu si Felicitari mamicii!!!

sufletel_80 ma bucur ca nu s-a intamplat nimic grav care sa te faca sa cedezi programarea la Budapesta... Multa, multa bafta la next FIV, indiferent unde l-ai face!

Pupici dulci tuturor fetelor cu vechime dar si celor nou-venite si pumni stransi pentru fiecare in parte...

avalon eu sunt novice in tratamente naturiste... gasisem acele combinatii pe internet si chiar intetionam sa incep sa le iau (maca, laptisor de matca, coenzima Q10 si L-arginina) dar in valtoarea ultimelor evenimente numai la naturiste nu mi-a stat capul... Si acum am citit ca e mai bine ca s-a intamplat asa deoarece poate faceam mai mult rau decat bine... Imi recomanzi sa iau ceva inainte de fiv sau sa las organismul sa lucreze normal pana la fiv? mersi mult!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankflor spune:

Citat:
citat din mesajul lui tveety

ankflor salut! Din pacate nu am experiente doar am citit mult despre bebe pe forumuri, eu nu stiu prin ce metoda ai ramas graviduta, dar daca spontan, poate fatul este cu cateva zile mai mc dacat ai calculat tu (ai avut ovulatia mai tarziu, etc) si ai ajuns chiar la un interval critic la eco, pentru ca abia dupa a 6-a saptamana se poate auzi bataia de inima, si nu este nici atunci ff tare, poate aparatul ne este ff performant.

Daca nu ai sangerari, dureri nu ai de ce sa faci griji stai daca poti cat mai mult eventual in pat sa nu te fortezi si la urmatoarea eco vei auzi inimoara batand!

Te si sa nu-ti faci griji al tau este bine cu siguranta!

http://lt2f.lilypie.com/hFMNp3.png


scuze,am uitat sa mentionez sarcina a fost obtinuta prin Fiv ( al 2-lea) in Debrecen, Ungaria

Multumesc pentru sfaturi si incurajari!

Week-end placut tuturor!

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello
ce faceti gagici???

un we minunat va doresc tuturor....macar al vostru sa fie....ca al meu e plin de munca.....da vine si randu meu de sambata viitoare

va sarut si va imbratisez cu drag
sa auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetelor mie mia trimis dct kovacs email si mia zis sa vin pe 22 septembrie la un prim control..ptr e mult prea aglomerat...in data de 15 septembrie..eu iam raspuns si iam spus ac sunt ok...si ramane data de 22 septembrie..


a mai patit careva din voi..sa ma reprogrameze la o alta data..eu fiind in ziua 27 daca era data de 15 septembrie...si asta poate a contat probabil pentru el..ca iam si zis acest lucru..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hmmmm.....nu am mai citit despre o asemenea intamplare pe aici
iti da planurile peste cap aceasta reprogramare???

eu....pe 30 cand am programarea.....voi fi in ziua 14-15 a CM
nici nu ma grabesc foarte tare....intentionez sa-mi fac acolo toate analizele necesare...si apoi vedem ce zice dl dr....ma las pe mana dansului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mamivreau, eu nu am luat intre tratamentele de fiv nimic in afara de vitamine si vitex fruit care este un regulator hormonal, nu am luat si nici nu recomand nimic stimulativ cum ar fi laptisor de matca/royal jelly... chiar daca incerci si natural acest vitex nu impiedica ovulatia, doar ca nu stimuleaza ca sa ai mai multe ovocite, si cred ca nimeni nu doreste sa-si consume "artileria" inainte de un tratament pt fiv.

Fetelor, capitol nou aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141440

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Buna fetelor!
Eu am o intrebare: ce intelege-ti voi printr-o spermograma OK?
Caci si eu va trebui sa fac un FIV la Szeged, doar ca nu m-am programat inca. Eu sunt la inceput de drum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinaflorea spune:

Dragele mele!!!
In sfarsit va scriu dupa o foarte mare absenta, dar nu inainte de a citi ultimele 2 capitole cu care am ramas restanta.
Inainte de toate vreau sa o felicit pe Klu pentru minunata floricica TEODORA !!!!Stiu ca nu sunt prima care iti spun ca am citit povestea venirii pe lume a ingerasului cu lacrimi in ochi, dar asa e .E o scumpete de fata!!!Sa va traiasca!!!
Retam- ma bucur sa aud de tine...
Difrax- nu te necaji de gigeii sotului. Pt.FIV nu ai nevoie decat de un singur gigel la un ovul.
Sufletel-Te rog sa ma treci si pe mine pe lista aspirantelor: 5 IA In Cluj nereusite, FIV in Debrecen -oct 2008(2 ovocite care nu s-au fecundat)nereusit, FIV in februarie 2009 in Debrecen Dr. Bodnar,deasemenea nereusita (in a 11-a zi de la ET mi-a venit CM), si acum imi rod unghiile si astept sa imi vina ciclul sa incep al 3-lea FIV
DOAMNE AJUTA!!!!!
Si pe voi, toate aspirantele si viitoarele mamici ,colege de suferinta, va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetele, am deschis capitol nou aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141440

Irinaflorea, te-am adaugat pe prima pagina.

Bafta tuturor!


***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

Avalon 26+

Mergi la inceput