*Cozonacei de noiembrie-decembrie2008 (68)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Noi azi i-am luat www.strollers.ro/Locuri_de_Joaca/Antepremergator-Brilliant-Basics-Walker-to-Wagon_346_codeFP-K6670.aspx" target="_blank">antepremergator dar ne e cam teama sa-l punem in el ca parca-s rotile prea libere si se duce prea repede. A mai avut sau are cineva? Daca da, de la cat l-ati folosit, pe el scrie 9+.

Sper sa reusim si noi azi sa vedem filmul pus de Oti.



Sebi are nevoie de noi


de David, barbatelul mamei - 5 nov. 2008

Made in the Holy Land www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">
Sunt mare! www.totsites.com/tot/davido" target="_blank">My website
Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Je e tare bine dispusa...femeia imi face curat, copilul e la soacra. Am facut si eu ordine printre creme, rujuri si alte alea. Acum ma relaxez si ma pregatesc pt diseara. Dc tine vremea cu noi mergem la gratar la vecini . Si aseara am stat pana la 12 la vecini la gratar cu zanica adormita la mine in brate.

Bertha, imi pare rau ca nu au iesit bine analizele.
Noua ne-a iesit bine exudatul. Si pe mine ma doare mai putin nasul.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Ca sa vedeti cat de varza sunt. Citeam in cap trecut ca a scris Amalia ca luna asta serbeaza (apropo ) si ma gandesc: 'cam nasol, are copilul un an petrecere, un an ba! Bine ca n-am nascut pe 31"

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria

POZE CU PRINTESA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Fetelor, eu am un premergator de dat. M-am gandit sa-l duc unei fundatii din oras, dar daca cineva-l vrea, cumva il fac pachet si vi-l fac cadou. Cu plata prin ramburs. Edit - taxele postale, nu altceva... Asta e. Si aici - am pus-o cateva minutele, recunosc, mult prea devreme, chiar daca statea mai mult in funduletz. Entuziasm de mama natanga. Noua, ortopeda, ni l-a interzis, si-a zis ca ea n-ar recomanda nimanui, chiar daca n-are probleme cu soldurile, dar daca voi vreti, e decizia voastra, si vi-l dau cu placere.

Mami de Sara (8 dec 2008)

Poarta-ma, mami!
_

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Criss, Olivia, Miki01, BraveGirl multumim pentru urari!.
BraveGirl am ras de una singura de faza cu 31, ai fost haioasa rau!



poze cu minunile mele

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001)
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26

Noi azi i-am luat www.strollers.ro/Locuri_de_Joaca/Antepremergator-Brilliant-Basics-Walker-to-Wagon_346_codeFP-K6670.aspx" target="_blank">antepremergator dar ne e cam teama sa-l punem in el ca parca-s rotile prea libere si se duce prea repede. A mai avut sau are cineva? Daca da, de la cat l-ati folosit, pe el scrie 9+.


io pe laura la 9 luni si a dat cu capu de gresie in primele 10 minute. vai de mine cata cucuiu a facut
da laura nu e referinta ca ea la 9 luni abia statea bine in fund nesustinuta


ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

multumimmmm de urari,fetelorrr
Amalia,
sa ne traiasca puii scumpi,sa creasca mari.
Olivia,
ai fost tare haioasa la faza cu inotul.si eu ca si tine sau poate mai raueu chiar n-am de gand sa invat.imi place sa ma balacesc, dar sa simt fundul apei si sa fie mai jos de piept,altfel am senzatia ca ma sufoc.sa spun ca doi ani consecutiv,casa mea a fost plutioare?!sau ca am traversat atlanticul?!mai bine tac,ca-i rusinosClaudiu este opusul meu,asteapta sa plece salvamarii sa inoate pana peste geamandura.sau isi cauta locuri speciale de scufundat.sa nu mai zic ce vise are cu bungee si alte prostii,de-mi tremura chilotii numai cand ma gandesc,brrrr.eu nu ma dau nici in gargaritein schimb copii mei,vreau sa faca ce simt.daca vor sa faca bungee,sa faca.daca vor sa-l urmeze pe tasu' pana la geamandura s-o faca.iar eu,probabil ca imi voi gasi un loc de dat cu capul sau ma apuc de fumat pana se intorc sau orice...numai sa nu le transmit din temerile mele.sant groaznicaaaaa.am o mie de fobii,ma sperii si de umbra mea
Darling,
eu sant mamica fericita calarita de doi prunci dragi si scumpieu dorm cu amandoi in pat.un pat imensss in care avem loc si cu Claudiu daca doreste.la inceput dormeam la mijloc,nu-ti pot descrie senzatia...,trebuie s-o traiesti.apoi l-am mutat pe Radu la mijloc pt ca era varsta la care as fi putut sa-l gasesc pe jos.sant seri in care-l adorm pe Radu,il pun in pat si eu stau imbratisata cu Crinuta pana adoarme...sau sant seri in care-i adorm pe amandoi in acelasi timp,Radu la tz si pe Crinuta tinand-o de manuta strans.iarasi nu-ti pot descrie si pe asta tre' s-o traiestipoate ai prins ideea ca nici unul dintre ei nu adoarme singur,inca...si sincer nici nu-mi doresc.mi-e greu sa-mi imaginez momentul in care nu vom mai savura aceste clipe.cu siguranta va veni vremea cand Crinuta va refuza sa mai doarma cu mine si pana atunci nu pot decat sa savurez la max momentele astea.Crinuta a supt pana la 18 luni,uneori sugea de 2-3 ori,alteori de mai mult.pana atunci n-am avut nici o noapte dormita cap-coada.n-a fost usor,dar au trecut.nu credeam sa mai ajung vreodata sa dorm o noapte intreaga.de atunci pana s-a nascut Radu,am reusit sa ma montez psihic pt ce va urma...,de acum stiam cu ce se mananca alaptatul la cerere(de fapt,care-i atipic?!).Radu,copie fidela surorii lui...se trezeste de 2-3 ori,alteori de mai mult.maraie,ii dau tz,apa sau suzeta si somn.asta ni se potriveste noua,asta am ales.
Otilia,
am spicuit din film.mi-a placut,f interesant.abia astept sa-l vad pe tot.multumim



nici eu nu dau ceai.n-am dat la nici un copil.am avut o tentativa la Crinuta,dar nu i-a placut.nu-i vad rostul ceaiului.daca mie mi-ar fi sete si in loc de apa as bea ceai,tot as mai simti sete...de apa.jos cu ceaiullllllllllllltraiasca apaaaaaaaaaaaaaaaa


diamantu' si safira'
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_27
aici [/url] - am pus-o cateva minutele, recunosc, mult prea devreme, chiar daca statea mai mult in funduletz. Entuziasm de mama natanga. Noua, ortopeda, ni l-a interzis, si-a zis ca ea n-ar recomanda nimanui, chiar daca n-are probleme cu soldurile, dar daca voi vreti, e decizia voastra, si vi-l dau cu placere.


si la ce te dai cu capul de pereti? ce crezi ca i-ai strambat tu oasele? daca era asa usor sa le strambi era la fel de usor sa le puna la loc si nu mai purta atata timp orteza.

si aici sunt nerecomandate. unii au. laura nu a avut. a avut baietelul unei prietene si a fost ok.

daca vreti sa va dau un sfat relativ la mers e - fara pantofi. cu pantofi merg mai usor insa se invata sa fie sustinuti. baietelul de care zic era invatat numai in pantofi si isi tinea varfurile stranse (incovoiate). parerea mea e ca e bine sa simta cu talpa bine pamantul si sa invete sa isi adapteze bine miscarile.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandusa
nici eu nu dau ceai.n-am dat la nici un copil.am avut o tentativa la Crinuta,dar nu i-a placut.nu-i vad rostul ceaiului.daca mie mi-ar fi sete si in loc de apa as bea ceai,tot as mai simti sete...de apa.jos cu ceaiullllllllllllltraiasca apaaaaaaaaaaaaaaaa


dapinde. ca daca se trezeste urland noaptea sau e bolnav o zeama calda face bine. asa insa sa fierb zeama ziua sa racesc sau dau la maria sa copilul, hai sa fim seriosi - eu nici mancare nu ii mai fac

deci zi de zi si eu votez pentru apa chioara. apa chiora rules!

nici io nu stiu sa inot. plutesc asa un pic si pot inota pe spate, da nu reliable. daca nu simt solu sub picioare fac atac de panica.
cea mai nasoala chestie patita e aici la marea nordului unde e maree mare, in unele locuri se duce si 4-500m, daca nu si mai mult. ei, era maree si se tragea apa in larg si eu inotam paralel cu tarmul. si m-a tras apa a) m-am panicat si b) am inceput sa inot direct spre tarm. si nu inaintam ca ma tragea mareea deci m-am panicat iara si am bagat motoare pana am dat cu gleznele de nisip, eram in apa pana la genunchi

eu nici macar pe saltea nu ma sui. pur si simplu nu am ce cauta in apa care imi trece de cap.

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alra

am bagat motoare pana am dat cu gleznele de nisip, eram in apa pana la genunchi


Incerc sa mi te imaginez

Mami de Sara (8 dec 2008)

Poarta-ma, mami!
_

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici

Mergi la inceput