Burtici fericite de septembrie-octombrie (127)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Distractie placuta la gratar fetelor

Pe mine acum m-a sunat dr. de familie....ca cica de o sapt ma tot asteapta la vaccin. Eu ii spun frumos ca am vb cu ginecologul si mi-a zis sa nu-l fac si stupoarezice ok,atunci te astept sapt viitoare la un control (tensiune,rezultate analize si alte alea).
Am ramas ..ma gandeam ca o sa faca mutre

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 35+, cu -Razvan


_

AMR - 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit tuturor!

Roxxy, la multi ani, sa fii fericita,sanatoasa si ai parte numai de bucurii alaturi de familie!

Iulia, casa de piatra!

Aida, te imbratisez cu drag!



34+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Camy, va fi bine, o sa vezi dar, scuze ca intreb...de ce te duci la tg mures si nu la bucuresti?

Aida, si pt tine un

Raluk, cat imi place de tine ca esti asa informata

eu chiar ieri citeam in dr spock ca laptele matern contine mai toate vitaminele necesare pt bebe, in afara de vit D...de aceea este bine sa-l expunem la soare, si daca nu e posibil, sa-i dam suplimente...dar in nici un caz ambele in acelasi timp, pt ca excesul nu se elimina....
tot acolo ziceau si de fluor, ca daca nu e apa imbogatita cu fluor e bine sa-i dam supliment....dar vad ca voi ziceti altceva....de ce ar fi asa rau sa-i dam? ce are fluorul?

mi-a iesit si mie ca o sa am o bebelina atomica, here comes trouble scrie pe ea sanatoasa sa fie, ca mie imi plac copilasii atomici...zic eu acum, ca am fost doar observator, si ma amuzau, dar cand oi fi eu in locul parintilor....

35+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 5 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

neuronul gravid a uitat de ziua lu roxy, asa ca ROXY, MAMA, LA MULTI ANI SI DIN PARTEA NOASTRA!!!



anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineatza mai pe la pranz,

aida mi se rupe sufletul si ma tot gandesc cat esti de puternica si de mamica frumoasa si plina de viata asa pontoasa...pentru ca nu cred ca pot sa stiu oricat mi-as imagina cum e sa pierzi asa un suflet drag si nici nu vreau sa stiu vreodata. de la mine pentru tine mii de .

lucia buna idee cu apa...ma duc sa vad ce zice la thames water dk are fluor. eu oricum aici beau apa de la chiuveta ca am inteles ca e foarte safe.

roxxy LA MULTI ANI!!! nu fi suparata ca nu ai de ce. fii vesela si sprintena (pe cat poti cu burtica) si bucura-te de ziua ta ca si cum ai fi la majorat!!! (fara alcool totusi)

selenai fost simpatica.

eu aseara am bagat 3 episoade din brothers & sisters si m-am culcat pe la 1. mai am un pik si termin primna serie.

raluk de acord cu vaccinul de hepatita b. totusi eu as vrea sa-l fac dupa ce nasc si termin cu alaptatul. fratele lui sergiu a luat acum vreo 2 ani...nu stie de unde...probabil dentist. asa ca aici se fac in 3 etape. si cred ca o sa le facem amandoi ca e mai safe. am o prietena aici care e asistenta medicala la stomatologie si care a avut hepatita b. e una dintre putinele care s-a vindecat. nici ea nu-si explica in ce fel. cert e ca acum e imuna. cred ca a si facut vaccinul intre timp. aici costa 15 lire fiecare...deci nu e foarte sucmp. in schimb cand vine vorba de copii...nu stii niciodata ce sa le faci. revenim la discutia despre vaccinul ala 3 in 1 pentru rubeola si inca nu mai stiu care...e atat de controversat. acasa il face toata lumea si aici...dar e risc de autism si alte alea. si atunci te intrebi...ce faci? iti nenorocesti copilul? sau te risti si speri sa fie totul bine.

MangaGirl :-) 31+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

cand stau si eu pe aici iar nu-i nimeni.
heeeeeeeeeeiiiiiiiiii!unde sunteti toate?va pregatiti toate de gratare?


anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

hai mai dati-o incolo de treaba de-asta! doar nu v-ati apucat toate de nascut?ha?



anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

pai anco, daca p-aici bate vantul, eu mai misc cate una cate alta...si ma chinuie niste arsuri

fetele sunt la gatit, la curatenie...ca e sambata, stiu eu ca asa se face

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (34+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata fetelor pe la amiaza si de la Cluj. Asta noapte am stat pina la 1 sa il vad pe Daniel Craig in Quantum of Solace....vai ce bine mi-am clatit ochii...are omul ala niste ochi si un fizic...hmmm....

Roxxy La multi Ani! Sanatate, sa ai nastere usoara si sa te bucuri de bebe....

Eu ma apuc de bagaje imediat....dar am vazut ca discutati despre fluor si vaccinuri si nu m-am putut opri sa nu intervin. Schemele de vaccinare depind de la o tara la alta in fct de particularitatile zonei....veti vedea ca in romanica in primul an de viata i se fac lui bebe nu mai putin de 6 vaccinuri, multe din ele combinate. Daca vreti am sa scanez schema nationala de imunizare sa o vedeti si voi. Eu sunt de principiu sa le faca pe toate chiar din prima zi...tinand cont de faptul ca sta in spital si nu stii niciodata ce il inteapa si il atinge, ce rani poate avea si cu cine si ce intra in contact. Solutia de nitrat de Ag care i se pune in ochi este foarte diluata si evita conjuctivitele....nu ii face rau lui bebe. Iar vitamina D se recomnanda mai ales bebeilor nascuti toamna, iarna care nu pot fi expusi mult la soare.

Despre fluor eu am intrebat o pediatra care mi-a spus ca sunt picaturi care se administreaza copiilor intre 1 si 18 ani mai ales in zona noastra unde apa si solul sunt deficitare in fluoruri si ioduri....dar fiecare decide ce e mai bine pentru copilul lui. Eu inclin sa cred ca e mai bine sa previi decit sa tratezi.

Si cu asta va las...va doresc un weekend fain, distractie faina fetelor care merg azi la BBQ!

Va !

30 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Burticilor, va multumesc din suflet pentru urari. Sunteti niste scumpe, mi-ati inseninat ziua. O sa incerc sa fiu mai activa, chiar daca o sa va mai fac capul patrat cu diversele mele probleme inchipuite .

Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 33+

AMR 5-6 SAPTAMANI





Mergi la inceput