Burtici fericite de septembrie-octombrie (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Roxxy la multi ani cu sanatate si fericire!

Camy Doamne ajuta!

Mihaela multumesc! Astept detalii de la doctor. Si un sa treaca durerile pana peste cateva saptamani

Adi Multumesc mult! Si nu stii cat de interesante sunt posturile tale . Multumim de toate.

In legatura cu vaccinul, am eu ceva cu toate . Ca am inteles ca sunt tari in care au scos din ele thimerosalul (pe baza de mercur) ca si conservant. Citisem de tarile nordice, si parca si UK incearca sa tina la minim. Tara noastra cumpara cele mai proaste vaccinuri, cele din SUA. (proaste in sensul ca primeaza simtul afacerii inaintea sanatatii oamenilor ).

Oricum, nu sunt de acord sa-l bombardeze cu vaccin in prima zi de nastere! Nu inteleg de ce i se da acest vaccin in prima zi. Am vazut ceva statistici si in SUA (acuma nu mai stiu sigur cifrele, sper sa nu vorbesc mari prostii... stai, ca am gasit articolul www.naturalnews.com/023610.html" target="_blank">Despre vaccinul de hepatita B Sa-mi termin totusi propozitia, stiam eu ca putini copii avusesera hepatita B cand au introdus astia vaccinul, in SUA vedeti in articol ca fusesera 5 pana in 2005!)

Nici noi n-am facut vaccinul asta si totusi n-am patit nimic, ca se transmite doar prin sange. Pericolul exista la perfuzii si la sex neprotejat, deci. Asa ca daca l-as face, oricum, i l-as face mai tarziu. Nu inteleg de ce trebuie facut in prima lui zi de viata. Vezi ca celelalte vaccinuri macar incep dupa o saptamana

Vreau sa te intreb de vitamina D: oare daca reusesc sa alaptez si iau eu, nu isi ia el de la mine? Asta tot ca o masura de preventie pentru el, cumva. Mai ales dupa sfarsitul lui octombrie, soare cam rarut pe la noi...

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Fetelor cu picnicul am uitat sa le urez o zi minunata! Si abia asteptam pozici!

Si fug si eu un pic afara ca sunt la ai mei la casa, ei lucra de numa la ceva de pus pe iarna (rosii, ardei, etc). Si nu se pune problema sa-i ajut in starea mea, doar ca toti ma cearta de ce stau atata la calculator si nu la aer, asa ca doar pe ascuns mai intru pe aici . Abia astept vesti de la mimika

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

neata fetili,
acum beau , va dau si voua.
m-am trezit devrme, pe la 6 si ceva, desi am adormit pe la 2 si toata noaptea am avut in cap "a nascut mimika' si cateodata il trezeam si pe sotz sa ii zic si lui (desi ii mai zisesem de 15 mi de ori). si de pe la 8 sunt harnicutza, un pic de curatenie si mai am de bagat un asprator scurt si un mop si-s gata gazda primitoare.
nu m-am spetit ca nu se cade ca o gravida sa munceasca prea mult

multumim fetelor pentru urari de vreme frumoasa, e o caldura de mori, dar a dat sotz drumu' la stropitori si e ok. si pe la 1 am de gand sa trag un pui de nani ca sa fiu fresh cand or veni cocoanele.


si....LA MULTI ANI ROXXY!!!!

ce or face pestii mimikai?

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (34+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Fetelor distractie plåcutå..Si så papati si pt mine o frigaruie de la Cristina..Eu am visat-o azi-noapte pe Techila..
Cica eram si eu printre cele care merg azi la intalnire..Si ne-am imbratisat , pupat si ne-am dat seama ca nu prea aveam loc de burti..

Multumim de capitol..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 36+cu Bruce Nicholas




ar fi fost tare k lumea daca veneai la chef, dar daca ai vreodata chef si vii sa ne vizitezi, ar trebui sa tragem un chef noaptea, ca noi suntem mai mult paseri de noapte....sau poate merg eu la o plimbare prin suiedia si tragem un chef de noapte d-aia nesfarsita....

da, stiu, bat campii



Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (34+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila




sau poate merg eu la o plimbare prin suiedia si tragem un chef de noapte d-aia nesfarsita....

da, stiu, bat campii



Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (34+) de 2 putze si


Påi laså campiile alea ale tale si vino aici la campiile mele..Sunt mai frumoase..Nu am vecini colorati..Sunt toti blonzi..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 36+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

aida, eu cred ca Dumnezeu stie intotdeauna ce ne rezerva fiecaruia. daca ne ia ceva , ne da altceva in schimb.

camy pus, sigur va fi bine, ai grija de tine.

techila, fara efort ca nu se stie cat mai faci si tu gratare si apoi ne anunti ca pestii au iesit afara!

monica, abia astept vesti de la mimika, [arca ziceai ca o suni astazi.mor de curioasa ce s-a intamplat ieri, cat au dovleceii, etc.

de prestat , noi nik de la inceput.cred ca nici nu mai stiu sa fac prin octombrie, noiembrie cand om putea sa ne reapucam. iar despre conceptie, he, he, era cam de craciun, deci tot in perioada sarbatorilor de iarna, cand eram liberi, odihniti, linistiti si cu chef



anco 33+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

deci Techila de ce faci mama curatenie? Tu crezi ca noi mai vedem si altceva in afara burtilor noastre???
ia zi, fuse sotul la Carrefour de dimineata?

Maria
Alex (6 mai 2004) si BB nou 27+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

mare 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Tequila am vazut un domn la carrefour de dimineata cu doi caini in porbagaj care semanau leit cu ai tai si am crezut ca sunteti domniile voastre (desi mamica cu burtica nu vazut niciunde), da' m-am uitat acuma la poze si Tequila ta e mai deschisa la culoare putin decat ce vazui eu, deci probabil
iertare

Maria
Alex (6 mai 2004) si BB nou 27+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

mare 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza fete vorbarete
dupa evenimentele de ieri, azi chiar ma asteptam sa gasesc un capitol intreg, asa ca eram pregatita pt recuperari

Roxxy sa fii fericita si sanatoasa, sa te poti bucura o mie de ani de puiutii tai! si cand mai ai depresii, baga-te pe aici ca ai vazut ce fete vesele si puse pe shotii bantuie, si sigur iti smulg macar un zambet

iar radeam singura de dimineatza cand va citeam mesajele de aseara SUNTETI PREA TARI!

dar m-am prins si eu acum cum se fac stelutze: anunt si eu lumea cand fac pipi, si sa ma vezi cu 3000 de mesaje pana nasc

fetele chefuitoare de azi, sa aveti vreme numai buna de gratare!

35+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 5 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaI

deci Techila de ce faci mama curatenie? Tu crezi ca noi mai vedem si altceva in afara burtilor noastre???
ia zi, fuse sotul la Carrefour de dimineata?

Maria
Alex (6 mai 2004) si BB nou 27+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

mare 2009



nu fac curatenie neaparat pentru voi, dar era jeg si l-am prins pe sotz de dimineata si l-am persecutat sa ma ajute si acum este la carrefour, iar cand vine o sa mai faca si el cate ceva la curetenie si gata.
voua v-am zis: aveti voie sa va uitati numai unde va zic eu si nu va uitati cu atentie pe geam, doar fugitiv asa...

acum ascult def leppard la vh1 sa imi vina chef de viata si de treaba; plus ca se numeste educatie muzicala pentru boraci

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (34+) de 2 putze si

Mergi la inceput