Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (164)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Neata

Off azi iar se anunta caldura mare...deja am dat drumul la AC ca nu se mai poate.
Bitza multumim de cafea. Vazut mamica frumoasa in poza

Ratonelule . Daca roade cu gingiutele..e de bine..inseamna ca dintzisori sunt pe vine.

Nicole ..ce matinala esti


LA MULTE LUNITE SOFIA DE MIMIHOO

Cristina , mamica implinita de Raducu (7.10.2008)

Spune intotdeauna ce simti si fa ceea ce gandesti. Jose Garcia Marguez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

sper ca toate mamicile si boboceii sint bine.
Imi spuneti si mie de unde ati luat voi iile si cam cit au costat?
o zi buna va doresc.


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui piolica

sper ca toate mamicile si boboceii sint bine.
Imi spuneti si mie de unde ati luat voi iile si cam cit au costat?
o zi buna va doresc.


Mamica fericita de bebelina Elsa


Eu am cumparat-o de la magazinul de desfacere a producatorilor, adika din Breaza.A costat 50 ron, ele sunt distribuite in toata tara

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Neata si la noi azi...a fost o seara lunga abia sa trezit,ieri lipsa am fost la plaja eu aproape toata ziua iar ei (Luca cu taticutu)au venit seara dupa mine si sa faca o baita,ieri l-am bagat cu totul in apa pe Luca sper sa nu imi raceasca(sunt tare fricoasa cand e vorba de boala),am stat destul internata cu el cand l-am nascut(1luna),cand va citesc ca vreti la plaja,pe litoral...eu sunt o norocoasa am litoralul la 10minute de casa dar degeaba,nu cred ca am facut plaja anul asta nici de 5 ori...si tare ii mai duc doru,ca eram iinvatata sa stau numai pe plaja dar asta e recuperez la anul(sper),as pleca si eu in cocediu dar...sa vad poate pe la munte nitel sau lungesc vacanta pe care o am de facut la Suceava cu cateva zile de recreere...vape toate mamicile si pe toti

Luca-Daniel printul lu mama:http://s822.photobucket.com/albums/zz143/valy22/?action=view¤t=470020e4.pbw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Neata dragelor!


Anamona nu ma refer la orice zgomote ci la fashait si chestii asemanatoare. Asa si Anda se sperie de toate sirenele si de vocile puternice, dar asta e normal, nu cred ca a reusit sa si le explice si atunci o mai sperie.

Mama spunea ca, daca este copilul agitat, tresare la tot felul de zgomote la nivelul audibilului, ar putea fi subalimentat. Dar discutia se referea la sugari si eu am exins-o la fi-mea. Oricum, Anda se speria sistematic de orice fashaie si nu as putea spune ca era subalimentata doar lua cate 1 kg pe luna . Scuze ca te-am speriat.

Intre timp am mai discutat cu buni si mi-a zis ca in timpul saptamanii mananca bine, multumitor, a fost doar doua zile in care s-a atins cu greu de mancare, dar in general a recuperat seara c o masa de fructe si iaurt deci chiar si atunci nu a stat nemancata.


Citat:
citat din mesajul lui anamona

300 de ce spui ca din cauza carentelor alimentare se sperie copilul la zgomote?

si Thea tresare la multe zgomote cel mai des la latratul cainelui desi ar fi trebuit sa fie obsinuita cu el inca de cand era la mine in burtica....



de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata..am avut tren la 4,30,apoi somn pana la 9...Alexia a inceput sa dea cu piciorul cam in tot ce intalneste in drum,cred ca voi avea o fotbalista

Ramo

Piolica eu am luat ia de la targul mesterilor po****ri...a fost aici la noi un week-end.

Bitza ce mamicutza frumoasa vazui

Carla vin dintzisoriiiii!!

Roxana ce cadou frumos

baby boy si la noi sunt deja 30 grade

Nikolici bravo ptr sotz,asa da..si tie iti era frica de alte cele

Sofia

Laura, Andy (07.04.2002) &Alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Nikole bine-ai revenit acasa. Asta cu praful sa-ti fie invattatura de minte ca barbatii se descurca bine cand au nevoie dar sunt de principiul ca, daca noi am sti, am abuza de ei. Well, eu stiind rinicpiul asta, n-am crutat hubby-ul din dotare. In familia noastra, cea cu principiul masculin sus-citat sunt eu Well, daca-am vazut ca se pricepe....

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Moama fetelor ce istorie aveti ca si cuplu! De noi ce sa mai zic, suntem din mai 2007, in mai 2008 aveam doi ochi in burtica si in mai 2009 ochisorii aia ma trageau de fusta.

Carla eu zic sa incepi ceva pe cont propriu dar sa le ceri si bani pentru servicii. SI asa stai si cu baietelul, sotul isi mentine concediul si are timp sa isi gaseasca de lucru. [pup


Of ma trag ochisorii de fusta

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Uitasem,multumes pt sfaturile in legatra cu pastilele pt tantari,am bagat pastila seara cat a dormit el si totul a fost ok,a dormit linistit si nu a facut nici o alergie nimic...si eu am plase pt tantari dar tot mai scapa cate unu,doi si numai pe el stau

Luca-Daniel printul lu mama:http://s822.photobucket.com/albums/zz143/valy22/?action=view¤t=470020e4.pbw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici


Eu am cumparat-o de la magazinul de desfacere a producatorilor, adika din Breaza.A costat 50 ron, ele sunt distribuite in toata tara

Yo Miss Karinutza(14.10.2008)



merci mult. si la Bucuresti ai idee pe unde as putea gasi (adica cineva din familie si nu eu...)

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput