Burtici fericite de septembrie-octombrie (126)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Delia ha ha ..ce ticalosi.....mama lor...stai ca se enerveaza acum Manga si le dedica si ea ceva

Cea mai fericita 34 + cu


mama lor de comunisti ca numai la 7 am terminat sp asta. si acum tot muncesc.... daca ar putea sa fie si ei toti gravizi pentru o zi, sa vezi cum s-ar da loviti. da' eu is proasta...asa imi trebuie dk nu stiu sa deschid gura.

MangaGirl :-) 31+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com




Manga, ai mare grija cu munca asta de 10 ore pe zi . Eu exact de la stat pe scaun la birou am avut contractii si stari de ameteala. Invata sa te aperi singura, ca termenul de ''sef inimos'' e utopic. Cel putin pt mine.

Am citit si eu povestea Sabinei si a mogaldetei si m-a emotionat tare . E uimitor cum o mama trece lejer peste suferinta ei din dragoste neconditionata pt mica fiinta



31+
in curand mamy de Sofia scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Roxxy ce mai faci ? e totul bine ?
Sper ca bagi maine capul pe aici, nu ? ca am vazut eu ceva pe prima pagina

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Fetelor hai sa va intreb daca stiti ceva despre urmatorul subiect:
am o prietena, dr.stomatolog care ma tot intreaba daca am inceput sa iau fluor. Ca ea stie ca se ia in ultimele luni de sarcina pentru a se dezvolta foarte bine radacinile de la dintisorii bebelusului.
Eu ii tot spun ca nu am luat nimic ca nu mi-a recomandat nimeni si ea mereu zice ca sa stau linistita ca imi vor da ca si in Romania, dupa ce nasc...niste picaturi pe care le ia bebelusul.
Voi stiti ceva despre asta ?
M-am uitat si pe pastilele pe care le iau si care au cinspemii de componente si nu am gasit fluorul.

De asemenea tot eu parca imi amintesc ca erau niste studii ca nu ar fi bun nici macar in pasta de dinti.....eu ce sa mai cred ?

Poate stie cineva ceva in plus

Cea mai fericita 34 + cu





Eu stiu de vitamina D care se da lui bb de la nastere incepand..... de fluor e prima data cand aud, dar la cat de putine info am primit eu de la doctor pe perioada sarcinii nu m-ar mira. Am sa merg sa intreb la dentistul meu, ca doctora mea e in vacanta. Tu ai intrebat moasa?

31+
in curand mamy de Sofia scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Roxxy ce mai faci ? e totul bine ?
Sper ca bagi maine capul pe aici, nu ? ca am vazut eu ceva pe prima pagina

Cea mai fericita 34 + cu


Nu scapi nik ai??

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 35+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Delia nu am intrebat moasa....ca vreau sa fiu sincera si sa va spun ca nu mi s-a parut prea interesant subiectul.....adica as vrea ca piciul sa aiba dintisorii sanatosi dar cred ca prietena asta a mea face exces de zel....habar nu am.


Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Roxxy ce mai faci ? e totul bine ?
Sper ca bagi maine capul pe aici, nu ? ca am vazut eu ceva pe prima pagina



Nu scapi nik ai??



Nuuuu...m-am uitat si eu sa vad ce avem de serbat pe luna asta

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare!

Recunosc ca in ultima vreme v-am citit din umbra. Se pare ca mie luna 8 de sarcina nu prea imi prieste, sunt predispusa starilor depresive. Asa am patit si la Matei. Intr-adevar, maine este ziua mea dar nu am deloc stare de sarbatoare. Daca ma intrebi ce motive am sa fiu suparata sau depresiva, nu as putea sa-ti spun. Mi-e si putintel teama sa nu nu ma apuce nasterea intre 14 aug si 1 sept pt ca dr meu este in concediu. Mi-a spus ca imi va lasa nr unui alt doctor in caz de urgenta, dar tare nu as vrea sa nasc cu altcineva. Cam asta. Nu vreau sa va prostdispun cu starile mele si de aceea evit sa scriu.



Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Roxxy ce mai faci ? e totul bine ?
Sper ca bagi maine capul pe aici, nu ? ca am vazut eu ceva pe prima pagina

Cea mai fericita 34 + cu


Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 33+

AMR 5-6 SAPTAMANI





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Buna seara si... noapte buna burticutze!

Intru si eu de acasa... daca tot m-am laudat ca am net home :)
Am si o veste buna despre fazele pe care vi le spuneam ca le face Rares dupa somnul de dupa amiaza.... astazi nu nu m-a mai respins si sper sa nu faca asta nici maine (ca maine nu mai are cine sa ii distraga atentia de la mine, tati fiind plecat la pescuit toata ziua)
Ionika este prea mic ca sa imi poata raspunde la intrebari de genul asta: pot doar sa ii dau niste variante si el sa aleaga... dar rezultatul poate fi influentat si nu se pune (de exemplu poate alege primul raspuns pe care il aude, nu?)

Hai va pup, ma voi gandi in special la bucurestencele ce se duc la gratarelul de la techila ... si ma duc sa bag un mega nani ca nu mi inchid ochii.


Ramona

Tudor Gruia 30+

AMR 10 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxxy80

Salutare!

Recunosc ca in ultima vreme v-am citit din umbra. Se pare ca mie luna 8 de sarcina nu prea imi prieste, sunt predispusa starilor depresive. Asa am patit si la Matei. Intr-adevar, maine este ziua mea dar nu am deloc stare de sarbatoare. Daca ma intrebi ce motive am sa fiu suparata sau depresiva, nu as putea sa-ti spun. Mi-e si putintel teama sa nu nu ma apuce nasterea intre 14 aug si 1 sept pt ca dr meu este in concediu. Mi-a spus ca imi va lasa nr unui alt doctor in caz de urgenta, dar tare nu as vrea sa nasc cu altcineva. Cam asta. Nu vreau sa va prostdispun cu starile mele si de aceea evit sa scriu.



Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Roxxy ce mai faci ? e totul bine ?
Sper ca bagi maine capul pe aici, nu ? ca am vazut eu ceva pe prima pagina

Cea mai fericita 34 + cu


Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 33+

AMR 5-6 SAPTAMANI



Pai tu nu stii ca noi suntem aici si ca sa inveselim fetele triste si deprimate, sa le imbratisam pe cele cu probleme....
Recunosc ca trec si eu prin stari grele numai ca eu sunt absolut sigura ca sunt si putin labila psihic ca imi revin extrem de repede si vad in cateva minute viata in roz....si apoi iar ma vaicaresc si tot asa.
Cred ca e firesc pentru fiecare dintre noi.
Avem atatea temeri si atatea ganduri....ca daca le-as asterne in cuvinte as scrie scenariul pentru un film de groaza.

Matei ce mai face ? Ai vazut ca fetele isi fac griji pe aici cu privire la reactia puiului de acasa ....

Hai ca te pup si totul va fi bine.
Cat despre cheful de maine....iti doresc sa te trezesti cu zambetul pe buze si totul va fi bine

Cea mai fericita 34 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Mai fetelor, si totusi, ce-o fi cu techila???



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 33+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput