Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(40)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Inapreda,

poate mi-a scapat vreun mesaj, dar nu ti-am vazut puiul intors din parc... de ieri... sa inteleg ca inca nu au sosit? Socrii si puiul or fi petrecut noaptea la vreun bar din downtown?

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Anca ai PM si inca odata multumesc


www.dolarei.com/G-GG_5902.html" target="_blank">Ne acordati un vot si azi?Multumim

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Inapreda,

poate mi-a scapat vreun mesaj, dar nu ti-am vazut puiul intors din parc... de ieri... sa inteleg ca inca nu au sosit? Socrii si puiul or fi petrecut noaptea la vreun bar din downtown?

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 2 luni


nici nu vreau sa ma gindesc la scenariile horror care-mi trec prin cap de aseara, de cind Ina nu a mai dat nici un semn

Anca, daca mai esti si "incornata" atunci sigur ca sintem "plamadite" la fel! Io-s capricoarna si destul de reprezentativa zodiei.
De fapt, nu imi pot imagina pe cineva legat de pamint, daca nu e un semn de pamint.
In orice caz si io iubesc la disperare "viata la tara" desi sint mai tot timpul la oras si de tara ma leaga doar amintiri frumoase... sau poate cu atit mai mult :)

Hai ca va las, mi-a venit pachetul cu carti si ar trebui sa bag si un nani, tati a plecat la servici si pina luni ajutorul lui va fi minim, ca sta pe la servici vreo 12 ore din 24.

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Chatonel,

m-am nascut pe 20 martie [pesti], daaaar am ascendentul in Capricorn [dupa povestea mamei naturale, trebuie totusi sa verific...]. Asa ca, putem "fi sigure pe relatia noastra", conform papadiei ;)

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 8 ani, Robert-Adrian 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

ARIS (vorbesc acum cu cea machiata, da?) io n-am alaptat exclusiv nicio zi si uite ca inca mai sugem... Deci poti s-o tarai mult si bine. Iar individul nu mai e cooperant cam de la o luna, dar gasim metode de pacaleala :)

OLGA ai fost superba.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Mamici dragute, am facut lista cu sarbatoritele lunii august ( mi-am permis sa ma trec si eu ca-s la mine acasa)...AM RUGAMINTEA, DACA MAI ESTE VREO MAMICA NETRECUTA IN LISTUTA, SA-MI SCRIE PE PM.

Magdy bine ati venit!! Sa-ti craiasca baiatul, sa se faca mare si frumos!!! V-am trecut in listuta!

Olishka sunteti frumosi rau amandoi!!!! Superbe poze....superba ideea cu pontonul

Gigelica mama, felicitarile de pe mess nu se pun la socoteala????.....
Ai face bine sa scrii reteta aia aici!!!!
Ai aflat ce are finuta????

24+ cu Andreea
center]www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=6" target="_blank">Votati mutzunelul ratuscut -poze Dy1 si Dy2[/center]

Poze noi
bebe

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!




[
Cand am spus ca sunt batrana si senila sigur nu m-ai crezut!
Cum sa nu fie valabile, ba sunt chiar pretioase toate urarile.
Finuta are in burta...un bebelush. Nu se stie sexul. dar dr spune ca ar fi fata. Are o imagine nu f clara si nici io nu as baga mana in foc, desi imi doresc enorm sa fie fata. Tati de viitoare finutza e necajit...ca vroia barbat. Nu ma asteptam sa reactioneze asa. Eheheheeeee, daca se chinuiau 3 ani ca noi sa devina parinti ar fi zis saru mana si bogdaproste pentru orice, fetita, baiat, sanatos sa fie. Dar asa, picat din cer, are pretentii si preferinte.


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Fetelor, ma distrati de numa' numa' !!!!!

Anca_Nicolae, scrii mai rarut dar intotdeauna dragut !!! imi place cum povestesti de parca vad un film !!

Chatonelo, mi-ai facut pofta de recitit Shogun asa ca o sa ma pun pe treaba evident cand 'oi avea timp adica la iarna probabil ca acum suntem tot pe afara !! pe Dragoana cea frumoasa cand o mai vedem ??

Sasha cuscra , mii de sunteti asa frumosi toti !! iar ginere-mio e superb !!! ma bucur ca sunteti bine si te asteptam la povesti (la Deva )


Ilinca, si eu am bidoanele inegale si la cel mai mic s-au si infundat niste canale de am o galma care cica o sa treaca


Raportam treziri din ora in ora azi noapte incepand cu ora 4.30 or fi dintii ???!!! sau ce ?????????????

Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Am mai pus niste poze noi la semnatura !!!!




Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Reteta de TIRAMISU "PITONASH"
Aveti nevoie de:
- 3 cutii de 250 gr fiecare de mascarpone (se gaseste in orice supermarket, eu am luat italienesc, dar e si romanesc un pic mai ieftin);
- 6 oua;
- 3-4 linguri rase de zahar;
- o cana mare sau chiar 2 de cafea facuta deja...fara zahar;
- jumatate de paharel de coniac;
- 2 pungi de piscoturi savoiardi;
- cacao - putin;
- ciocolata neagra - cateva patratele pentru ras pe deasupra.

Aveti nevoie de 2 castroane de plasti. Separati albusul de galbenus.
Peste galbenusuri puneti zaharul si frecati bine cu mixerul pana se topeste zaharul. Cand crema asta e gata scoateti de la frigider cutiile de mascarpone si incorporatile (tot cu mixerul) in galbenusurile frecate cu zahar. Se bat albusurile cu un varf de cutit de sare...pana se fac spuma tare...ca de bezea. Albusurile batute bine-bine se pun peste crema de calbenusuri cu mascarpone si se amesteca usor cu o lingura de lemn pana se omogenizeaza. Cand e gata se baga la frigider.
Pregatiti apoi o tava, vas cu margini inalte si de preferat de forma dreptunghiulara mai marisor.
Puneti cafeaua racita intr-un castron si turnati peste ea coniacul si esente de care vreti voi.
Se baga cate un piscot doar rapid, o secunda, si pe o parte si pe cealalta si se pune pe fundul tavii. Le asezati in asa fel incat sa acoperiti tot fundul cu piscoturi.
Scoateti crema din frigider si turnati jumatate peste piscoturi. Nivelati frumos, presarati cu cacao din abundenta si radeti ciocolata.
Apoi inca un strat de piscoturi (nu uitati sa le insiropati ) si deasupra restul de crema. Iarasi cacao si ciocolata rasa.
Se baga la frigider...si se serveste dupa 3 ore.
Pofta buna!





Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

Reteta de TIRAMISU "PITONASH"
Aveti nevoie de:
- cacao - putin;
. Nivelati frumos, presarati cu cacao din abundenta si radeti ciocolata.
Pofta buna!





Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009



pai hotaraste-te

Am glumit

Am pus semn de carte o sa incerc si eu

24+ cu Andreea

[size=2]www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=6" target="_blank">Votati mutzunelul ratuscut -poze Dy1 si Dy2

Poze noi
bebe

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput