Burtici fericite de septembrie-octombrie (125)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

cotofenelor cat puteti sa scrieti cat eu lipsesc acum trebuie sa recuperez

ce tari sunteti sa ii fac program la sot de somn si de toate cele , de fapt a zis ca el nu are chef sa lucreze nimic pe afara ca e f cald ... asa ca o sa stea langa meu , deja a pus ciorba de ciolan si se tot foieste pe aici ca ma enerveaza si mai si tine de vorba si povesti de nu pot sa va citesc



Aida ... 32+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Revin cu ce era mai important.

Devilla astept cu nerabdare povestea ta (eu am citit aproape toate povestile de la Nasterea unei stele).

manga sper ca te simti mai bine, dar ai grija cu branza frantuzeasca (si eu sunt mare fan) pt ca stiu ca nu e indicata in sarcina pt ca e din lapte nepasteurizat. Si cu tiramisu cam la fel. Daca e facut dupa reteta originala e cu oua crude. Stiu asta pt ca e specialitatea mea. Adica de cate ori am un eveniment acasa sau la servici, duc un tiramisu facut de mine (care fara sa ma laud este super). Si cand am anuntat ca sunt insarcinata la servici am dus tot asa unul si eu nu am mancat deloc

Iulika m-am emotionat toata cand ai scris de dop. Pe mine deja parca ma cuprinde un fel de panica atunci cand vad ce putine saptamani mai sunt! Mai ales ca acum la ultima eco s-a si micsorat DPN-ul, adica nu mai este pe 13.09 (cum era dupa ecografiile precedente) ci este chiar 05.09 (cum este dupa ultimul ciclu).

Selen si Raluk si eu sunt in aceeasi situatie cu hainutele si cumparaturile pt bebe. Noroc ca mai are cine sa ne lamureasca (multumim Miha si Loremunteanu).




34+ cu

nazdravanul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

vik, la ikea o sa gasesti o gramada de idei si de lucruri dragute, merita sa balauzesti pe acolo ca le gasesti si la preturi bune si neaparat trebuie sa si mananci (au niste prajituri...). si la kika sunt faine tare, doar ca acolo sunt mai...scumpe, adica la unele chiar te ustura..eu am intrebat cat e o saltea de bebe ca vroiam sa iau si cand mi-a zis tanti aia cu zambetul pe buze 4 mili jumate (eu am inmultit cu 2 normal) mi s-a facut rau. deci, eu recomand ikea.

distractie placuta si drum bun!!!!

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (33+) de 2 putze si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Si apropo de ce zicea Loremunteanu, de masajul sanilor cu prosopul, Eu m-am apucat de asa ceva, adica dupa ce ma spal frec un pic mai tare sfarcurile cu prosopul, dupa care ma dau cu Garmastan. Am inteles ca e o chestie buna pentru pregatirea sfarcurilor mai sensibile!

Fetele vreau si eu parola noua, pt ca am incercat sa intru si am vazut ca s-a schimbat!

Anamaria1979 felicitari pt bebitul sanatos si mancacios. Ce are e!!!! Iar pentru anemie e super buna carnea de vita, are mult fier. Si eu mananc pt ca la ultimele analize mi-a iesit si mie fierul cam jos.

Apropo sa ma duc sa bag la marinat niste carnita (ca eu asa procedez). O marinez doua zile si dupa aia o bag la cuptor si iese super frageda.

34+ cu

nazdravanul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Multumesc fetelor pentru urari, va doresc la toate bebei sanatosi si nastere usoara. Eu una recunosc ca optez pentru cezariana si i-am spus si doctoritei, iar ea mi-a zis ca probabil asa o sa fie dc bebe e prea mare in final. Ne mai vedem pe 19 august sa discutam.
Techila draga deci pe la 5-6 seara maine e intalnirea. O sa incercam sa ajungem si noi cred ca e cam ultima noastra intalnire de nastere.
+ 33,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Luto da asa e si aici tre så suni..Daca e sta la telefon pana se stie daca intr-adeavar ai nevoie de spital sau nu...Eu voi fi mai specialå ca daca vor suspecta incepiut de travaliu cu sau fara dureri eu ma voi prezenta la spital pt ca voi avea intravenos datorita streptococului care se tine ca scaiul de mine....Mai mult si daca mi se rupe apa tre så fug si nu mai apuc si eu så imi pac pårul sau machiajul

Santorini nu a fost dop .. decat am suspectat eu..asta e ne apropiem..Eu nu am vrut så va bag in sperieti doamne fereste decat am zis så impårtåsesc si eu ceva schimbari ca prea nu aveam eu nimik

Vik_cj multumesc....Concediu plåcut..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 35+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Daciana eu abia acum am vazut pozele cu burtica frumoaså..Si cu blanosii 1 si 2 Ce frumosi..Nu mai spun Tuschi ce ochisori frumosi avea..

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, cea mai fericitå 35+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

tequila esti o dulce eu zicea ca m-am trezit tarziu sa spun ca vreau sa vin nu ca ma trezesc tarziu sambata (pana la 5-6 cand vin fetele m-oi trezi eu din somn, macar de foame) ca voi tot vorbiti de gratar de vreo saptamana si eu n-am zis nici pas. tot e bine ca n-am zis maine :)
Deci raportez: n-am primit parola
si de ajuns s-o indura cineva sa ma aduca si pe mine ca sunt mai bleaga si nu stiu sa conduc (de fapt stiu ca am facut scoala, da' n-am dat inca examen si nici nu stiu cand o sa dau), eu stau pe la Apusului da' domnul ar trebui sa plece spre Ploiesti maine da' poate ma arunca si pe mine inainte sa plece la voi in curte si stau acolo cuminte pana la ora 5 :) sau sun un/o prietena sau ma pescuieste una din fete ca am vazut ca mai au loc.
Deci nu sunt coerenta, iertare

Maria
Alex (6 mai 2004) si BB nou 27+
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

mare 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Fetelor, eu am mai pierdut vremea sa fac lista cu sarbatoritele lunii august. Sper ca n-am facut ceva greseala.

Santorini stiu cat de enervant poate fi sa pierzi un mesaj luuunnnggg, mai ales ca daca il scrii ti le tot scoti din cap, nu te mai stresezi sa le tii minte

vik lenjeriile de pat la ikea sunt la nivelul sutelor de mii, iar pe net oricat am cautat, la nivelul milioanelor, deci ar fi super de mers pe acolo





28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Iarasi n-am ciorbica si mi-a fost lene sa-mi fac. Asa ca mi-am pus un pahar de bulion rece in schimb si il savurez... E asa de bun si arata asa bine, parca e cocktail

28+

Mergi la inceput